فهرست
یادداشت/ کاسمیرو، مهره کلیدی رئال در بازی با وولفسبورگ
یادداشت/ کاسمیرو، مهره کلیدی رئال در بازی با وولفسبورگ

یادداشت/ کاسمیرو، مهره کلیدی رئال در بازی با وولفسبورگ

بن هیوارد
هرچه شهرتت کمتر باشد واقع بینی ات بیشتر است. سه شنبه شب رئال مادرید امیدوار است یک بازگشت باشکوه داشته باشد و وولفسبورگ را در برنابئو شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود. اما برای این کار رئال باید انگیزه کاسمیرو را شدیدا بالا ببرد.
خوانیتو یک هافبک سابق رئال مادرید است که روح و جسم تیم در دهه 80 بوده است. او کلید چندین بازگشت تیم بوده است، آن هم در مسابقات اروپایی. او اما مرگ غمگینی در یک تصادف رانندگی در سال 1992 داشت و چون شماره 7 می پوشید در هر مسابقه رئال در برنابئو در دقیقه 7 یاد او زنده می شد.
هرگاه رئال شرایطی مثل این روزهایش دارد، هواداران و رسانه ها یاد او را زنده می کنند. اما اخیرا خیلی موفق نبوده اند. از سال 1987 این تیم نتوانسته در یک رقابت اروپایی بعد از شکست با اختلاف 2 گل بازگشتی داشته باشد. آخرین بار هم این اتفاق مقابل ستاره سرخ بلگراد افتاده است.
بعد از شکست 2 بر صفر مقابل وولفسبورگ، دوباره نام خوانیتو زنده شد. اما پیرس روبرتو در توئیتر نوشت:«پدرم را در آرامش رها کنید، هربار نام او را می آورید که بازگشت داشته باشیم، می بازیم».
زیدان می داند که مادرید این بار نمی تواند ببازد. مربی فرانسوی در صحبت های روز دوشنبه مقابل خبرنگاران خودش را خیلی شجاع نشان داد و اعلام کرد که برای چنین جدال های بزرگی آماده است.
درست مثل رافا بنیتس، سرمربی 43 ساله فرانسوی قبل از این که از تاثیرگذاری هافبک 24 ساله برزیلی اش باخبر شود او را نادیده گرفت. اما فراموش نکنید که وقتی بازیکن سابق سائو پائولو در اوج باشد شکست رئال سخت تر است. حتی زیدان هم در کنفرانس مطبوعاتی اش گفت که کاسمیرو به تیمش تعادل می بخشد.
مطمئنا مادرید در بازی امشب باید گل بزند. اما کلین شیت هم خیلی مهم است و اگر آن ها یک گل بخورند باید 4 گل بزنند.
مودریچ در میانه میدان برای مادرید مهره خوبی است. اما این بازیکن کروات بیشتر میل به حمله دارد. ستاره کروات در کنار زیدان در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شده بود و اعلام کرد راه حل برگرداندن ورق اتحاد است.
کاسمیرو نماد این روحیه و انگیزه است. این بازیکن برزیلی تیم را به تعادل می رساند و درست مانند ماکله‌له در تیم رویایی کهکشانی ها لایق تداوم و امنیت بیشتری است. زمانی که این هافبک دفاعی در سال 2003 به چلسی فروخته شد، مادرید بلافاصله شروع به پسرفت کرد. آن هم با تیمی پر از ستاره ها. چون کسی نیاز بود که توپ های پشت سر را جمع کند.
دونگا نمنه ای اولیه از چنین بازیکنی است. ستاره هنرمند برزیل در دهه 90. او بازیکنی نبود که کسی از تماشای بازی اش لذت ببرد. اما نقشش در جام جهانی 1994 فوق العاده بود.
اگر کاسمیرو در اوج باشد و رئال بتواند انرژی و انگیزه از دست رفته او را بازگرداند، رئال می تواند با اتحادی که مودریچ به آن اشاره کرد در دیدار مقابل تیم آلمانی موفق باشد.  در غیر این صورت آخرین امید رئال برای جام آوردن در این فصل هم از بین می رود. حالا آن ها به جای انگیزه گرفتن با نام خوانیتو، باید به کاسمیرو انگیزه بدهند.
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-12 17:49:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر