فهرست

در مورد گزینه احتمالی قضاوت دربی: داور اشتباهی!

آی اسپورت - منهای بازی هفته دوم (پرسپولیس و ذوب) که قضاوت فغانی یک بار دیگر کمیته داوران را به چالش کشید، قضاوت چند داور دیگر هم کم سر و صدا به پا نکرد! بازی استقلال و راه‌آهن در دور رفت یکی از جنجالی‌ترین بازی‌های لیگ بود. اشتباهات زرگر در این بازی به‌عنوان قاضی میدان باعث شد تا باشگاه راه‌آهن بیانیه صادر کرده و به قضاوت این داور اعتراض کنند. زرگر هم که می‌دانست چه اشتباهات تاثیر گذاری داشته است، مصاحبه کرد و گفت: «خداحافظ از داوری می‌روم.» خداحافظی کاملا سمبلیک که هیچ کس باور نکرد.اما تاوان اشتباه زرگر در آن بازی چهار جلسه محرومیت از حضور در لیگ بود. بعد از این بازی زرگر برای مدت‌ها از این فوتبال محو شد تا اینکه با لیگ یک برگشت اما بازگشت این داور هم چندان پرفروغ نبود و اشتباه تاثیرگذار او در یک بازی دیگر محرومیت چهار جلسه‌ای دیگری به همراه داشت. زرگر که یکی از کاندیدای کسب عنوان بهترین داور در فصل چهاردهم لیگ بود آنقدر در فصل جاری اشتباه داشت که انگشت انتقاد منتقدان به طرف کمیته داوران نشانه رفت و گفتند این داور یکی از بهترین‌های فصل گذشته شما بود؟مرور رزومه این فصل زرگر به خاطر انتخاب او به‌عنوان یکی از گزینه‌های شهرآورد است و وقتی این مساله جای بهت بیشتری را در ذهن پیدا می‌کند که این داور سمنانی با ترکی برای کسب سوت شهرآورد رقابت می‌کند! این در حالی بود که کمیته داوران تا دیروز حق‌وردی و ترکی را برای این بازی در نظر داشت و این مساله طبق صحبت‌های مسسوولان این کمیته آشکار بود.اما وقتی انگشت حیرت به دهان گرفتیم که عنایت روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد به خاطر حضور حق‌وردی در بازی استقلال و سپاهان شانس کمی برای قضاوت شهرآورد 82 دارد! عنایت در این مصاحبه شانس زرگر و ترکی را به یک اندازه دانست و گفت که امروز همه چیز در مورد داور شهرآورد مشخص می‌شود. استدلال کمیته داوران برای کم شدن شانس حق‌وردی صرف قضاوت بازی استقلال و سپاهان اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد.چطور منطق این کمیته زرگر پر اشتباه را در کنار ترکی قرار می‌دهد اما حق‌وردی را برای قضاوت بازی استقلال و سپاهان حذف می‌کند؟ با چنین منطقی چطور می‌توان پیش‌بینی قضاوت درستی را از داور شهرآورد داشت؟ این سوال را باید از مردان کمیته داوران پرسید که زرگر با کدام رزومه در این فصل یکی از گزینه‌های اصلی قضاوت شهرآورد است؟یعنی باورمان بشود کمیته داوران حواسش به لیگ نیست و حساسیت‌ها را در نظر نمی‌گیرد؟ یعنی باورمان بشود که یادشان رفته زرگر چه فصل ضعیفی را پشت‌سر گذاشته است؟ امروز همه چیز در مورد داور شهرآورد مشخص می‌شود و احتمال زیاد می‌دهیم بازهم شهرآورد 82 به ترکی برسد اما با وجود این نمی‌توانیم بهت خود را نسبت به رفتارهای کمیته داوران پنهان کنیم و چیزی دراین مورد ننویسیم.


منبع: ایران ورزشی
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-13 06:31:33
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۰۸:۱۷
خفه شین بدبختا, این فصل داورهو همه کار برای لنگ کردن, نمونه اخرش بریدن سر ملوان بود
10.10.10
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۰۹:۵۷
می خوان یه جور پرویز تیک یتاکا رواز باخت نجات بدن.زرگر در بازی راه آهن به معنی کلمه بازی رو برای استقلال در آورد تا از یک باخت پرگل فرار کنن و در آخر بازی با یک چشمک زیبا به مظلومی افتضاح داوری خودش رو تکمیل کرد.اگر زرگر داور بشه یک جنجال بزرگ در ورزشگاه آزادی به پا میشه این خط اینم نشونننننن
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۰:۳۸
دارن آبیها رو برنده می کنن
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۱:۲۹
دوست داری ترکی یا فغانی داور باشه؟نظرت راجع به این که تو کدوم بازی چقدر وقت اضافه گرفته بشه چی هست؟!!!!قانون نانوشته که بستگی داره تیم کذایی عقب باشه یا مساوی یا با یک بازیکن کمتر بازی کنه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر