فهرست
پیش‌بازی: اتلتیکو مادرید – بارسلونا؛ اتلتی بدونِ ال نینیو
پیش‌بازی: اتلتیکو مادرید – بارسلونا؛ اتلتی بدونِ ال نینیو

پیش‌بازی: اتلتیکو مادرید – بارسلونا؛ اتلتی بدونِ ال نینیو

آی‌اسپورت – فرناندو تورس تنها بعد از 10 دقیقه از گلی که زد از زمین اخراج شد تا بارسلونا مقابلِ اتلتیکو مادریدِ 10 نفره راهی برایِ بازگشت به بازی پیدا کند و نهایتا با درخششِ لوئیس سوارز با پیروزیِ 2-1 برسد. با وجودِ این پیروزی، شاگردانِ لوئیس انریکه که تا دو هفته‌یِ پیش دست نیافتنی به نظر می‌رسیدند با دو شکتِ پیاپی مقابلِ رئال مادرید و رئال سوسیداد و کسبِ تنها یک امتیاز از سه بازیِ اخیرشان در لا لیگا، حالا نه تنها اتلتی و رئال را در فاصله‌یِ 3 و 4 امتیازیِ خودشان می‌بینند، بلکه خطرِ حذف از چمپیونز لیگ را هم احساس می‌کنند. گذشتن از سدِ سختِ اتلتی و صعود به دورِ بعد می‌تواند این دورانِ بحرانی بارسا را به پایان برساند و تمرکز و اعتماد به نفس را بهشان برگرداند.
بارسا برایِ بازیِ امشب تمامِ بازیکنانِ اصلی‌اش را در اختیار دارد. در سویِ مقابلِ اتلتی به غیر از تورس، تیاگو را ندارد و خیمنز و ساویچ هم با وجودِ بازگشت به تمرینات به احتمالِ زیاد به آمادگیِ کامل برایِ بازیِ امشب نخواهند رسید.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-از 21 تیمی که در تاریخِ چمپیونز لیگ بازیِ رفت را در زمینِ خودشان 2-1 برده‌اند، تنها 11 تیم به دورِ بعد صعود کرده‌اند (52 درصد).
2-بارسا 7 بازیِ اخیرش مقابل اتلتی در رقابت‌هایِ مختلف را برده است.
3-هر 3 جدالِ این فصلِ بارسا و اتلتی روندی مشابه داشته است: اتلتی اول گل زده و بعد بارسا با 2 گل پاسخ داده و بازی را برده است.
4-بازیکنانِ اتلتی در 5 بازیِ اخیر مقابلِ بارسا، 5 کارتِ قرمز گرفته‌اند.
5-آخرین باری که اتلتی بارسا را شکست داد به بازیِ برگشتِ مرحله‌یِ یک چهارمِ نهاییِ فصلِ 2013-2014 برمی‌گردد که نهایتا با صعودِ شاگردانِ سیمئونه همراه شد.
6-آخرین باری که بارسا در یک بازیِ چمپیونز لیگ موفق به گل زدن نشد هم به همین شکست 1-0 در کالدرون برمی‌گردد.
7-بازیِ رفت دو تیم با 9 کارتِ زرد و یک کارتِ قرمز همراه بود، بیشترین آمار برایِ بازی‌هایِ 90 دقیقه‌ایِ این فصلِ چمپیونز لیگ.
8-بین تیم‌هایی که در مرحله‌یِ یک چهارم حاضر بودند اتلتی کمترین گلِ زده را دارد (12).
9-اتلتی در 14 بازیِ خانگیِ اخیر در چمپیونز لیگ 12 کلین شیت و دیگو سیمئونه 11 پیروزی از 15 بازیِ خانگی در چمپیونز لیگ دارد.
10-بارسا تنها تیمِ بدونِ شکست در این فصلِ چمپیونز لیگ بوده است. بارسا از ابتدایی فصلِ پیش 18 برد از 22 بازی در چمپیونز لیگ داشته (2 مساوی، 2 باخت) و در تمامِ بازی‌ها گل زده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-13 09:35:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر