فهرست
پیش‌بازی: بنفیکا – بایرن مونیخ؛ پپ دنبالِ هفتمین نیمه نهایی
پیش‌بازی: بنفیکا – بایرن مونیخ؛ پپ دنبالِ هفتمین نیمه نهایی

پیش‌بازی: بنفیکا – بایرن مونیخ؛ پپ دنبالِ هفتمین نیمه نهایی

آی‌اسپورت – وقتی آرتورو ویدال در همان دقایقِ ابتداییِ بازیِ رفت در آلیانتس آرنا دروازه‌یِ بنفیکا را باز کرد به نظر می‌رسید بلایی که سرِ پورتو فصلِ پیش آمد در انتظارِ بنفیکا است. اما گلِ ویدال تنها تفاوتِ دو تیم بعد از 90 دقیقه بود و حالا شاگردانِ گواردیولا برایِ صعودِ به مرحله‌یِ نیمه نهایی با چالشی سخت روبرو شده‌اند. بایرنی‌ها که دوباره فاصله‌یِ خودشان با دورتموند در صدرِ بوندسلیگا را زیاد کرده‌اند و به 7 امتیاز رسانده‌اند، دنبالِ کسب سه‌گانه در آخرین فصلِ حضور پپ گواردیولا در مونیخ هستند. در سویِ دیگر بنفیکا هم که با 2 امتیاز اختلاف نسبت به اسپورتینگ لیسبون در صدرِ لیگِ برترِ پرتغال ایستاده، فرصت صعود به مرحله‌یِ نیمه نهایی بعد از 26 سال را پیدا کرده است. بنفیکا در ماه‌هایِ اخیر یکی از آماده‌ترین تیم‌هایِ اروپا بوده و از 15 دسامبر بدین سو تمامِ بازی‌هایش در لیگ، غیر از یکی را برده است.
با این وجود غیبتِ دو ستاره‌یِ بنفیکا در بازیِ امشب ضربه‌یِ شدیدی به امیدهایِ این تیم برایِ صعود زده است. ژوناس، بهترین مهاجمِ بنفیکا که 30 گل در لیگ زده محروم است و نیکو گایتان، مغزِ متفکر و نیرویِ خلاقه‌یِ تیم هم مصدوم. در غیبتِ این دو ستاره، رناتو سانچز، پدیده‌یِ این فصلِ لیگِ پرتغال باید بارِ تیم را در مرکزِ خطِ میانی بر دوش بکشد. در سویِ مقابل هم بایرن بدونِ مصدومین بلندمدتش یعنی بداشتوبر و بواتنگ خواهد بود. اما مهدی بن‌عطیه و کینگزلی کومن این هفته تمرین کرده‌اند و می‌تواند نقشی در بازیِ امشب داشته باشند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-از 28 تیمی که در چمپیونز لیگ بازیِ رفت را در خانه با نتیجه‌یِ 1-0 برده‌اند، 19 تیم به دورِ بعدی صعود کرده‎‌اند (68 درصد).
2-بایرن هر 3 بارِ گذشته که در دورِ حذفی یک تورنمنتِ اروپایی مقابلِ بنفیکا قرار گرفته موفق به حذفِ حریفِ خود شده است (1976، 1982 و 1996).
3-در هر 3 باری که بایرن بنفیکا را حذف کرده، موفق شده به فینال برسد. بایرن سالِ 1976 قهرمانِ جامِ باشگاه‌هایِ اروپا شد، سالِ 1996 جامِ یوفا را فتح کرد و در سالِ 1982 فینالِ جامِ باشگاه‌ها را به استون ویلا باخت.
4-بایرن در این فصل از چمپیونز لیگ دو برابرِ بنفیکا گل زده است (26 به 13) و در بازیِ رفت 6 شوت داخل چهارچوب برابرِ یک شوتِ بنفیکا داشت.
5-بنفیکا در تمامِ بازی‌هایِ خانگیِ این فصلِ چمپیونز لیگ گل زده است (در مجموع 6 گل).
6-بایرن در 6 بازیِ اخیرِ خارج از خانه‌اش در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ بدونِ پیروزی است (3 مساوی، 3 باخت).
7-آخرین سفرِ بایرن به پرتغال به فصلِ پیش چمپیونز لیگ در همین مرحله برمی‌گردد که با شکستِ 3-1 همراه شد.
8-پپ گواردیولا در هر 6 فصلِ مربیگری‌اش، تا پیش از این فصل، به مرحله‌یِ نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ رسیده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-13 10:12:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر