فهرست
خوب تمرین نکردیم، دربی را نمی‌بریم / ناامیدی یا زرنگی طارمی؟
خوب تمرین نکردیم، دربی را نمی‌بریم / ناامیدی یا زرنگی طارمی؟

خوب تمرین نکردیم، دربی را نمی‌بریم / ناامیدی یا زرنگی طارمی؟

آی اسپورت - در هفته‌های پیش از دربی تهران، تقریبا تمام بازیکنان اصلی و ذخیره و سابق و حتی طرفداراهای مشهور دو تیم، درباره بازی جمعه صحبت کرده‌اند و صحبت‌های تمام آن‌ها هم یک جمله مشترک داشته است: «دربی را می‌بریم و قهرمان می‌شویم.» در این فضا، حرف‌های امروز طارمی می‌تواند یک غافلگیری بزرگ باشد. بازیکنی که بر خلاف همه، گفته تیمش خوب تمرین نکرده و در دربی پیروز نمی‌شود: «برای پیروزی در دربی باید خوب تمرین می‌کردیم. در این هفته اصلا خوب تمرین نکردیم. نه تنها من، بلکه سایر بازیکنان نیز خوب تمرین نکردند. با توجه به اینکه خوب تمرین نکردیم، فکر نکنم بتوانیم دربی را ببریم. بی‌انگیزه نیستیم ولی خوب تمرین نکردیم و مثل همیشه نبودیم. در سایر بازی‌‌ها همیشه خوب تمرین می‌کردیم و حریفان در زمین تحت سلطه ما بودند اما این بار خوب تمرین نکردیم.»

حرف‌های طارمی درباره تمرین نکردن پرسپولیس، خیلی هم دور از واقعیت نیست. آن‌ها بخاطر محبوس شدن در رختکن ورزشگاه تختی انزلی، دیرتر به تهران سفر کردند و بعد هم بخاطر خستگی سفر، مجبور شدند تمرین سبک‌تری انجام دهند. مصدومیت عالیشاه و تمرینات جداگانه او باعث شد تمرین روزهای بعد پرسپولیس هم به اندازه هفته‌های گذشته پرفشار برگزار نشود. با این وجود، به نظر می‌رسد هدف آقای گل لیگ که تا امروز نشان داده هوش بیشتری نسبت به هم تیمی‌هایش دارد، چیزی غیر از توضیح مشکلات‌شان در یک هفته گذشته باشد.

پرسپولیسی‌ها هفته ششم لیگ، 11 امتیاز از استقلال عقب‌تر بودند و نیم فصل، به 5 امتیازی آبی‌های پایتخت رسیدند. بعد از گذشت 10 هفته از نیم فصل دوم، امتیاز پرسپولیس و استقلال برابر شده است. علاوه بر این،‌ پرسپولیس هر سه بازی قبلی را پیروز شده و استقلال با سه مساوی پیاپی پا به دربی می‌گذارد. همه این آمارها، باعث شده انتظار برد پرسپولیس در افکار عمومی بیشتر از رقیب همشهری‌اش باشد. در نظرسنجی دو برنامه نود و شب‌های فوتبالی هم رای به برد سرخپوشان، بیش از 60 و 70 درصد بود. 48 ساعت مانده به دربی تهران، پرسپولیسی‌ها تلاش می‌کنند بخشی از این فشار را از روی تیم‌شان بردارند تا بلای بازی برگشت لیگ یازدهم، این بار سر خودشان نیاید. سابقه نشان داده معمولا برنده دربی، همان تیمی است که قبل از بازی کمتر کسی به پیروزی آن فکر می‌کند!
کد خبر: 9406
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-13 14:33:00
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۳۱
پرسپولیس یک روز بیشتر از استقلال استراحت کرده به لطف سازمان لیگ
ایمون زاید
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۴۴
به لطف همون سازمان لیگ اکثر بازی های استقلال بعداز بازی پرسپولیس بوده. با این مشکل نداشتی تا الان یهو شد مشکل
۱
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۵۵
کیسه سوراخه
10.10.10
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۹:۰۳
اگر بارون شدید نباشه پرسپولیس برندست...طارمی تا حدودی در مورد تمرینات درست میگه.احتمالا مظورش بارش باران بوده که تمرینات پرسپولیس رو مختل کرده بود.البته برداشتن فشار روانی از روی دوش بازکنان پرسپولیس از جمله خود طارمی از اهداف این مصاحبست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر