فهرست
بررسی تصمیمات جنجالی ترکی در دربی: پنالتی پرسپولیس، برد استقلال
بررسی تصمیمات جنجالی ترکی در دربی: پنالتی پرسپولیس، برد استقلال

بررسی تصمیمات جنجالی ترکی در دربی: پنالتی پرسپولیس، برد استقلال

آی اسپورت - عجیب نبود که کمیته داوران برای دربی هشتاد و دو، باز هم سراغ محسن ترکی برود. با تجربه‌ترین داوری دربی که این فصل نسبت به دیگر داوران لیگ برتری، حاشیه‌های کمتری داشته است. با این وجود، سابقه ترکی در دربی با حاشیه‌های زیاد همراه بوده و از حالا، طرفداران دو تیم او را به داوری به نفع حریف متهم کرده‌اند. در 6 بازی که ترکی دربی را قضاوت کرده، استقلال 2 بار پیروز شده و سرخ‌های پایتخت، هیچ بردی نداشته‌اند.


دربی 66 / بازی برگشت لیگ هشتم / استقلال یک - پرسپولیس یک
اتفاق مهم: در دقایق پایانی، پرسپولیس با هند علیزاده یک پنالتی گرفت و بازی را مساوی کرد. تصمیم ترکی عجیب نبود. بر خلاف حرکت علیزاده که بعد از گذشت 7 سال هنوز کسی دلیل آن را نفهمیده است!

دربی 67 / بازی رفت لیگ نهم / استقلال یک - پرسپولیس یک
اتفاق مهم: یکی دیگر از بازی‌هایی که دو تیم متهم به تبانی برای نتیجه مساوی بودند. پرسپولیس با پنالتی که ترکی بخاطر برخورد طالب‌لو و هادی نوروزی گرفت و به نظر درست می‌رسید، جلو افتاد و استقلال خیلی سریع روی ضربه آزادی که ترکی گرفته بود، بازی را مساوی کرد.

دربی 70 / بازی برگشت لیگ دهم / استقلال یک - پرسپولیس صفر
اتفاق مهم: جنجالی‌ترین و پر سر و صداترین تصمیم ترکی در دربی که تصویر آن، بیشتر از هر تصویر دیگری روی جلد روزنامه هواداری این تیم رفته است. نیمه دوم که استقلال با یک گل جلو بود، محمدی دروازه‌بان استقلال غلامرضا رضایی را در محوطه جریمه سرنگون کرد اما ترکی پنالتی نگرفت.

دربی 71 / بازی رفت لیگ یازدهم / استقلال 2 - پرسپولیس صفر
ترکی فصل بعد در دربی قضاوت راحتی داشت. نیمه دوم یک پنالتی برای پرسپولیس گرفت که از نظر کارشناس نود درست بود اما نوری آن را از دست داد. در سایر دقایق بازی، استقلال به بازی مسلط بود و برد کم دردسری بدست آورد.

دربی 75 / بازی رفت لیگ دوازدهم / استقلال صفر - پرسپولیس صفر
در جریان بازی اتفاق خاصی نیفتاد اما بعد از بازی و با تصاویر پشت دروازه استقلال، معلوم شد نکونام روی یک صحنه پیراهن بنگر را پاره کرده و ترکی می‌توانسته پنالتی بگیرد.

دربی 81 / بازی رفت لیگ پانزدهم / استقلال یک - پرسپولیس یک
ترکی بعد از سه سال دوری، دوباره دربی را سوت زد. وقت اضافه طولانی او در پایان مسابقه و برخورد بن‌سون و رحمتی گل پرسپولیس، با اعتراض گسترده استقلالی‌ها همراه بود.


نکات ویژه
* پرسپولیس در هیچ دربی با قضاوت ترکی پیروز نشده است.
* ترکی در 6 دربی قبلی، 3 پنالتی برای پرسپولیس گرفته که یکی از آن‌ها گل شد، یکی روی ریباند به گل رسید و دیگری توسط محمد نوری از دست رفت.
* دو برد از سه برد آخر استقلال در دربی، با قضاوت ترکی بدست آمده است.کد خبر: 9406
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-13 16:59:39
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۱۱
تو دربی ۶۷ دقیقه اخر روی خسرو حیدری پنالتی شد. تو نود هم تایید شد, چرا اونو ننوشتین؟
ایمان
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۱۶
عجب ! اون دربی که کلاه کج برای پرسپولیس گل زد تو دقایق آخر بازی یکی از مدافعان پرسپولیس حیدری را بغل کرد و کشید، توی محوطه جریمه اما ترکی آوانتاژ داد. کارشناسای داوری گفتن پنالتی اصلا آوانتاژ نداره. چرا به اون موضوع اشاره ای نکردین؟
-
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۳۱
دربی شصت و هفت استقلال روی ضزبه آزاد گل نزد, شما نوشتین روی ضربه آزادی که ترکی گرفت. در ضمن تو همون بازی خطای پنالتی روی خسرو گرفته نشد. اونم اشاره ای نکردین
10.10.10
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵، ۱۸:۴۰
امیدوارم داوری بی طرفی شاهد باشیم و برنده با داور تعیین نشه اما اما اما من از بارش باران نگرانم که ممکنه بازی روی زمین پرسپولیس رو خراب کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر