فهرست
یادداشت/ رونالدو هنوز تمام نشده است
یادداشت/ رونالدو هنوز تمام نشده است

یادداشت/ رونالدو هنوز تمام نشده است

بن هیوارد
رونالدو شب خاصی در رئال مادرید داشت. هیچ وقت شبیه این نبوده است. یک هت تریک و برد 3 بر صفر و صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان و بازگشت در دیداری که همه فکر می کردند کار تمام شده است. ستاره پرتغالی هنوز با تمام شدن فاصله زیادی دارد. تیم زیدان در این فصل هم همین طور.
مهاجم پرتغالی وقتی گل پیروزی بخش تیمش در نیوکمپ را زد، روی ابرها بود. چند روز بعد هم مانع از حذف مادرید از لیگ قهرمانان اروپا شد. او قبل از بازی پستی گذاشت و نوشت با کمک هواداران شبی جادویی خواهد بود. دقیقا هم همین طور شد. هواداران با حمایت از او به عهدشان عمل کردند. کریستیانو هم تیمش را به نیمه نهایی فرستاد.
دو گل اول در فالصه زمانی خیلی کمی زده شد. دقایق 16 و17. گل اول از راه دور زده شد و گل دوم با ضربه سر. اما هنوز کارهایی مانده بود که باید انجام می شد.
بعد از مساوی شدن بازی رئال کمی آرام تر شد. البته که دقایقی هم بود که این تیم تحت فشار بازی کرد. اما رونالدو تمام شب را دوید و نهایت تاثیرگذاری اش را به نمایش گذاشت. در صحنه ای در نیمه دوم وقتی هیچ یک از بازیکنان برای پرتاب اوت آماده نشدند، او اعلام ناامیدی کرد و این معنی زیادی داشت.
گل سوم از روی ضربه ای کاشته زده شد. بعد هم شادی ای وحشیانه با هم تیمی ها در نزدیکی نقطه کرنر.
از زمان آمدن زیدان از ماه ژانویه رونالدو گل هایی کلیدی برای تیمش زده است. کاری که در بازی های زمان رافا بنیتس انجام نمی داد. او مقابل رم گل زد، مقابل بارسا در نیوکمپ گل زد و اخیرا هم با هت تریک تیمش را راهی نیمه نهایی کرد. مهم تر از همه باعث شد رکوردی که رئال آخرین بار در سال 87 ثبت کرده بود زنده شود، یعنی بازگشت از شکستی با اختلاف 2 گل.
تا پیش از این صحبت های زیادی درباره رئال زیدان و رونالدو به میان بود. حالا این نتیجه می تواند محرک خوبی برای انگیزه سفیدپوشان باشد. حالا همه به زیدان و تیمش خوش بین هستند.
فلورنتینو پرس رئیسی است که به محض این که اوضاع خوب نباشد به فکر تغییر مربی می افتد. اما ایده نگه داشتن زیدان حداقل برای یک فصل دیگر تا حدودی خیال این مربی و البته هواداران را راحت کرد و آرامش تا حدی به تیم بازگشت. هرچند که همه می دانستند با یک شکست ممکن است نظر پرس درباره این تصمیم عوض شود. برعکس، یک برد هم می توانست او را به خاطر تصمیمی که گرفته خیلی خوشحال کند.
رونالدو نشان داد که او هنوز نفر اصلی مادرید است. بله، او حمایت هم تیمی هایش را هم داشت. اما هر بازیکنی آن را نیاز دارد. این عملکرد از یک ورزشکار نخبه بر می آید. یک شب رویایی که او موفق شد امیدهای تیمش و هواداران را زنده نگه دارد.
شاید او 31 ساله باشد، اما به تنهایی تیمش را نجات داد. با انجام این کار هم نشان داد که فاصله زیادی با تمام شدن دارد. تیمش را در لالیگا به جدال بازگرداند، در لیگ قهرمانان امیدهایش را زنده کرد و فراموش نکنید که کار رئال هنوز در فصل 16-2015 تمام نشده است.  به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-13 17:38:10
نظر دهید

۱ نظر
برزو
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۰۵:۴۱
بحران بارسلونا از همون گل رونالدو تو ال کلاسیکو شروع شد/ یه جورایی رونالدو بود که فصل بارسا رو خراب کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر