فهرست
استتوس: ما این تیم ملی که «هیچکاری نکرده» را دوست داریم
استتوس: ما این تیم ملی که «هیچکاری نکرده» را دوست داریم

استتوس: ما این تیم ملی که «هیچکاری نکرده» را دوست داریم

*اولین بازی ملی که رفتم استادیوم مقدماتی جام جهانی 90 بود. چین بین نیمه در زمین ماند، نرفت رختکن! ماند و امیدهای تیم مهدی مناجاتی به تفاضل گل را برباد داد. پای پیاده‌ای که صبح رفتم استادیوم شب برگشتم. با تفاوتی جزئی: لنگ لنگان قدمی برمیداشت، هر قدم دانه فحشی می‌کاشت!  در 11 سالگی عیبی یوخ! اما پس از سن تکلیف و جشن عبادت، در برابر تیم ملی نه طلبکاریم و نه بدهکار. «هیچکاری نکرده» باشد هم بدتر از بقیه امور کشور نیست.

*وقتی دوستانمان می‌گویند شکست تیم ملی را هم خواهیم دید، پاسخ می‌دهیم: هواداری ما از تیم ملی، حکایت رفاقتمان با شماست که در غم و شادیتان شریکیم. تیم ملی هم متعلق به کسانی است که در باختها سهیم‌اند. 45 هزار آلمانی با وجود فتح جام جهانی، رفتند استادیوم نورنبرگ تا بازی کشورشان با تنگه جبل الطارق را ببیند. شاید شما فقط اهل شبهای پیروزی بر شیلی باشی اما «هوادار»، لذت بردن گوام را هم می‌چشد. «تیم ملی مثل کنسرت و سینما نیست که هرچه دلمان خواست را برویم و بقیه‌اش را نادیده بگیریم.» وقتی برزیل 7 تا از آلمان خورد، برای جهان چه اهمیتی داشت که فلانینیو از کسبه محترم ریودوژانیرو، دلش با تیم ملی نبوده؟! برای دنیا، این «برزیل» بود که دروازه‌اش گلدان شد.
*کیفیت تیم ملی آرمانی نیست اما نه به دلیل مرخصی کادر فنی، تحقیر لیگ، بی احترامی به مربیان داخلی و بهانه‌های دیگری که پنج سال است منتقدان تکرار می‌کنند و باز، تیم ملی از چشم هواداران نمی‌افتد! ما از تیم ملی راضی هستیم، اما ساده لوح نیستیم حرف مهندس عابدینی را باور کنیم که از حالا صعود تیم ملی را تبریک گفته. زخم این ساده لوحی را قبلاً از تمام تیمهای گروهمان خورده‌ایم. چین 90، سوریه 94 که رفت و برگشت فقط با درخشش غلامپور مساوی گرفتیم! قطر 98 که پرونده مایلی کهن را بست و سالهاست در تهران نباخته. ازبکستان که کی‌روش را تا مرز برکناری پیش برد. کره جنوبی هم از 1986 پای ثابت جام جهانی بوده. اما نیرومندتر از حریفان خارجی، مسئولین داخلی هستند. آنها اگر کنار هواداران، بازیکنان و مربیان دل بکار بسپارند می‌توانیم برای اولین بار، دو دوره متوالی به جام جهانی برسیم.
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-13 17:44:24
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۲:۵۳
از طرف همه حرف میزنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر