فهرست
برانکو: به سلامت ترکی مطمئنم / پروین بزرگترین نام پرسپولیس است
برانکو: به سلامت ترکی مطمئنم / پروین بزرگترین نام پرسپولیس است

برانکو: به سلامت ترکی مطمئنم / پروین بزرگترین نام پرسپولیس است

آی اسپورت- صحبت های برانکو ایوانکوویچ را پیش از دربی می خوانید.


* به دوستانمان که از کرواسی آمده‌اند خیر مقدم می‌گویم و فردا بزرگ‌ترین بازی آسیا را می‌بینند. قبلا هم گفته بودم که افتخار بزرگی است یک طرف این بازی بزرگ باشیم. فکر می کنم موقعیت جدول و امتیازاتی که گرفته ایم، بهترین دعوت‌نامه برای هواداران‌مان هست که بیایند و بازی را تماشا کنند. افتخار می کنیم برابر بیش از صد هزار هوادار به میدان برویم. طبیعی است در این فضا انتظار داریم که بازیکنان‌مان توان خود را بگذارند تا هواداران‌مان خوشحال شوند و همین‌طور تلاش کنیم تا قهرمان شویم.


* در این بازی کمال کامیابی نیا را به دلیل محرومیت و رضا خالقی‌فر را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. عالیشاه هم وضعیتش مشخص نیست چراکه او در بازی با ملوان نبود و دلیلش مصدومیتی بود که در بازی با سیاه جامگان دچارش شد.
 
* ما ۱۹ بازی را بدون باخت پشت سر گذاشته‌ایم ولی در داربی مهم این نیست که هر کدام از دو تیم در کجای جدول قرار دارند و چه کسی بازی می کند. استقلال و ما هم امتیاز هستیم و آن‌ها کل فصل را در صدر جدول بودند. چه کسی می تواند مطمئن باشد که ما پیروز می شویم؟ طبیعی است که تلاش می کنیم تا پیروز شویم و گزینه دیگری نداریم. یا همه یا هیچ. پس ریسک می کنیم و امیدواریم نتیجه را هم به دست بیاوریم.
 
* بازیکنان را باید درک کنیم. ما به موقعیتی رسیده‌ایم که به همراه دو تیم استقلال خوزستان و تهران برای قهرمانی می جنگیم. طبیعی است در این شرایط کمی تیم عصبی شود و عدم تمرکز در تمرینات ایجاد شود. طبیعی است که طارمی نگران بازی فردا باشد. بخش مثبت این صحبت این است که ما هم امروز و هم فردا کاملا خودمان را آماده می کنیم که در بهترین سطح بازی فردا قرار بگیریم. بازی نکردن کامیابی نیا می تواند ما را زمین گیر کند اما همیشه همین‌طور است و مشکلات وجود دارد.


* کل فصل درگیر این مشکل بودیم که موقعیت‌های زیادی را از دست می‌دهیم و تعداد قابل توجهی پنالتی خراب کردیم ولی طبیعی است که از طریق کار تلاش می کنیم که درصد به ثمر رساندن موقعیت ها را بالاتر ببریم. در داربی خیلی مهم است که موقعیت های نیم بند را به ثمر برسانیم چه برسد به موقعیت های صد در صد. همانطور که گفتم در این بازی‌ها هیجانات و استرس‌ها بیشتر می‌شود و این عوامل باعث می شود که شانس‌های صد‌درصد را هم از دست بدهیم.


* هر بازی مسائل خاص خودش را دارد. روند هر بازی بستگی به نتیجه دارد. دو بازی اخیر برابر ملوان و سیاه جامگان در موقعیت های سختی قرار گرفتیم ولی بازیکنان ما شخصیت و اراده خود را نشان دادند و موفق شدیم از موفقیت های سخت به برد برسیم. آن چیزی که مرا خوشحال می کند این است که بازیکنان شخصیت و انرژی خود را نشان دادند. این مسائل را فردا هم انتظار داریم بازیکنان انجام دهند.
 

* ما سیاسی بازی نمی کنیم. قبلا هم گفتم که داربی شرایط خودش را دارد و ما نسبت به هوادارانی مسئولیت داریم که به ما اعتماد کرده اند. طبیعی است که شاید هیجانات بر بازیکنان غلبه پیدا کند و تمرینات مثل همیشه نباشد. من خوشحالم که بازیکنانم اینطور فکر می کنند که فضای عصبانیت را حس کرده اند و مطمئنم در ۲۴ ساعت آینده این وضعیت به نفع ما می چرخد.


* طبیعی است که سازمان هایی که در این بازی دخالت دارند و به دنبال برگزاری هرچه بهتر این بازی هستند. داربی گذشته از هر لحاظ خیلی خوب بود چه از لحاظ بازی و چه از لحاظ تماشاگران و جو استادیوم. نه قبل، نه در حین و نه در بعد از بازی اتفاق کوچکی رخ نداد و همه می خواهیم داربی فردا هم در همین راه باشد.


* درباره داوری هیچ صحبتی ندارم و به سلامت آنها اطمینان دارم. طبیعی است که اشتباه برای همه می تواند ایجاد شود. قبل از هر چیزی به کار خودمان باید بپردازیم و روشی که به میدان می رویم.


*پروین به عنوان بزرگترین اسم پرسپولیس و فوتبال ایران به تمرین ما آمدند و از ما حمایت کردند. با این کارشان افتخار بزرگی نصیب ما کردند. طبیعی است که این برای بازیکنان ما یک انگیزه مضاعف است و ایشان یک بار دیگر نشان داد که پرسپولیس چقدر در قلبش قرار دارد و چقدر با ما خواهد بود.کدخبر: 9407
  ۲  
آی اسپورت
2016-04-14 13:27:02
نظر دهید

۲ نظر
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۳:۴۶
ترکی این فصل ۷.امتیاز به تیمت داده, خیلی رو داری برانکو
10.10.10
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
امیدوارم داوری روی نتیجه موثر نباشه.تشکر از پیشکسوت نامدار پرسپولیس سلطان علی آقا پروین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر