فهرست
جای خالی در ویترین شماره 9 / یا فردا یا هیچ وقت!
جای خالی در ویترین شماره 9 / یا فردا یا هیچ وقت!

جای خالی در ویترین شماره 9 / یا فردا یا هیچ وقت!

آی اسپورت- بازیکنی که هنوز دو سال نیست به لیگ برتر آمده، حالا ستاره لیگ پانزدهم است و تا این لحظه عنوان آقای گلی این لیگ هم متعلق به اوست. مهدی طارمی عنوان پدیده لیگ برتر، آقای گل لیگ، مهاجم ثابت تیم ملی و امید اول پرسپولیسی‌ها را فقط طی دو فصل به دست آورده است. دو فصلی که تازه هنوز به‌طور کامل به پایان نرسیده‌اند.
مهدی طارمی در همین دو فصل افتخاراتی کسب کرده که خیلی از پرسپولیسی‌ها در طول یک عمر هم به آن نرسیده‌اند. اما او برای ماندگار شدن در تاریخ سرخپوشان به یک آپشن دیگر هم نیاز دارد و آن گلزنی در داربی است. گل زدن در این داربی سنتی، آنقدر به جاودانه شدن گلزنان کمک می‌کند که شاید چندین و چند گل و قهرمانی و افتخارآفرینی در بازی‌های دیگر، قابل مقایسه با زدن یک گل در این بازی نباشد.
احتمال زیادی دارد که طارمی در پایان همین فصل پرسپولیس را به مقصد تیم‌های خارجی ترک کند. در آن صورت شاید تا آخر عمر ورزشی طارمی، موقعیت برای بازگشت به پرسپولیس و بازی کردن در داربی تهران نصیب او نشود. اینکه داربی فردا آخرین داربی عمر طارمی باشد اصلا اتفاق بعیدی نیست. در این صورت آقای گل لیگ فقط همین یک بازی را فرصت دارد تا گلزنی در داربی را هم به افتخاراتش اضافه کند. گل زدن در داربی، افتخاری است که حتی می‌تواند نام گمنام ترین بازیکنان را هم ماندگار کند.
سال‌ها بعد کسی به خاطر نخواهد آورد که طارمی بیشترین پنالتی را در لیگ پانزدهم نصیب پرسپولیس کرد و خودش هم آقای گل این لیگ شد؛ شاید حتی گل تاریخی او به عربستانی‌ها با آن پنالتی چیپ و آن شادی خاص بعد از گل هم از یاد همه پاک شود؛ شاید پاس پشت پایی که با شعبده‌بازی به هادی نوروزی داد هم در خاطر کسی باقی نمانده باشد؛ اما گلزنی در داربی، اتفاقی است که تاریخ و تاریخچه‌ها اجازه نمی‌دهند از ذهن کسی پاک شود. به مدد همین گل‌های داربی است که امروز می‌دانیم بهنام طاهرزاده و صادق ورمزیار هم فوتبالیست بوده‌اند.
طارمی 90 دقیقه فرصت دارد برای ثبت نامش در تاریخ داربی‌ها. برای جاودانگی.


9411
  ۵  
آی اسپورت
2016-04-14 14:35:35
نظر دهید

۵ نظر
سایت انگیزشی لنگیا
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۰۷
اگه علی لابی زد اینم میزنه! زارت! مگه استقلال هر تیمیه که با دایو بشه گل زد بهش!
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
دایومی تو این دو فصل به چه افتخاری رسیده؟?????
اسکل کننده هموطنان عزیز کیسه کش
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۶:۰۶
آقا چرا فقط کامنت کیسه کش جماعتو تایید میکنی؟
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۵۰
کیسه کش از پشت کوه آمده، اسم "ورمزیار" رو می نویسه "ورمورزیار" اون وقت ادعای سواد و کلاس هم می کنه!!!
عقده فینال عاصیا
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۸:۳۳
اسکول کامنت بنویس تا تایید بشه لنگی چوبله ای فینال اسیا ندیده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر