فهرست
گزارش روز: دیدارهای برگزار نشده میان استقلال و پرسپولیس!
گزارش روز: دیدارهای برگزار نشده میان استقلال و پرسپولیس!

گزارش روز: دیدارهای برگزار نشده میان استقلال و پرسپولیس!

آی اسپورت- دربی 82 میان تیم‌های پرسپولیس و استقلال در حالی روز جمعه 27 فروردین در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد که این بازی سنتی در حیات ۴۷ ساله خود شاهد اتفاقات و حوادث عجیبی بوده است که شاید در کمتر جای دنیا بتوان شاهد آن باشیم.

از نکات عجیب و جالب 81 دربی برگزار شده این است که در سال ۱۳۷۲ هیچ بازی میان تیم‌های پرسپولیس و استقلال انجام نشد و این در حالی است که در سالی مثل سال ۹۰ این دو تیم ۵ بار با یکدیگر بازی کردند. در سال ۱۳۷۲ به دلیل حضور استقلال در لیگ دسته سوم هیچ دربی میان این تیم و پرسپولیس برگزار نشد. همچنین در سال ۱۳۵۷ و به دلیل انقلاب اسلامی بازی‌های فوتبال نیمه کاره ماند و به همین دلیل در این سال هم شاهد برگزاری دربی نبودیم.

در دهه ۶۰ هم کشورمان درگیر جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق بود و مسابقات فوتبال با نظم خاصی برگزار نمی‌شد. به همین دلیل و به جهت برگزاری نامنظم لیگ منطقه‌ای در سال‌های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴ باز هم هیچ تقابلی میان پرسپولیس و استقلال به وجود نیامد تا علاقمندان به این بازی در سال ۱۳۶۵ و در تاریخ ۲۵ خرداد شاهد بیست و هفتمین دربی پایتخت باشند. 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNELکدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-14 14:56:17
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۲۰
لنگ سال ۴۲ تاسیس شد و تا سال ۴۷ دسته ۳ تهران بود. در ضمن استقلال سال ۷۱ تو جدول نهایی پنجم شد. چطور تیمی که پنجم میشه از دسته یک مستقیم می,فرستنش دسته سه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر