فهرست
کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس: گذشته خوب، حالِ بد!
کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس: گذشته خوب، حالِ بد!

کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس: گذشته خوب، حالِ بد!

آی اسپورت- بر خلاف آنچه استقلالی‌ها به آن می‌بالند، آمار رویارویی‌های اخیر پرویز مظلومی با پرسپولیس چندان هم به سود مظلومی نبوده است. سرمربی استقلال در 4 بازی اخیرش با پرسپولیس دو شکست و دو مساوی دارد و 10 بار دروازه تیمش مقابل پرسپولیسی‌ها باز شده است. 
مظلومی آخرین بار هشتم آبان به مصاف پرسپولیس رفت. دیداری که با گل ثانیه های پایانی بن سون، بردِ استقلال با مساوی عوض شد. پیش از آن روز جمعه 22 آذرماه 92 یعنی حدودا دو سال و نیم قبل با پرسپولیس بازی کرده است. همان روزی که با مس کرمان در زمین خودش 6 بر صفر مغلوب پرسپولیس و علی دایی شد. کمتر از یک سال پیش از آن، یعنی روز 4 اسفند 91 مظلومی با آلومینیوم هرمزگان میزبان پرسپولیسی بود که یحیی گل‌محمدی آن را هدایت می‌کرد. این بازی در نهایت بدون گل به پایان رسید. در حالی که ایمون زاید در خط حمله تیم مظلومی مقابل پرسپولیس ایستاده بود. این دو مصاف آخر مظلومی با پرسپولیس بوده‌اند که البته در هیچ یک از آنها تیم استقلال نقشی نداشته و مظلومی با تیم‌های دیگری مقابل پرسپولیس ایستاده است. برای پیدا کردن آخرین باری که مظلومی در دور برگشت لیگ به عنوان سرمربی استقلال روبه‌روی پرسپولیس قرار گرفت باید تا روز سیزدهم بهمن‌ماه 1390 به عقب برگردیم. تا داربی معروفی که به داربی ایمون زاید معروف شد و برد 2-0 استقلال در آن بازی طی 10 دقیقه به شکست 3-2 تغییر کرد.


البته مظلومی با 4بار پیروزی مقابل پرسپولیس یکی از موفق‌ترین مربیان استقلال در داربی‌ها بوده است و برای یادآوری بردهای او در داربی باید کمی به عقب‌تر برگردیم.

23 مهرماه 89 تیم او با تک‌گل فرهاد مجیدی پرسپولیس را شکست داد. 10 فروردین 90 این اتفاق با تک‌گل برهانی تکرار شد. همان سال استقلال دو بار دیگر هم رقیب سنتی را با هدایت مظلومی شکست داد. 25شهریور با گل‌های مجیدی و جباری و 18 آذر با سه گل در وقت اضافی بازی جام حذفی.

بنابراین کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس شرایط دوگانه‌ای دارد. اگر از حافظه بلندمدت مدد بگیریم او کاملا موفق بوده اما اگر حافظه کوتاه‌مدت را به کار بیاندازیم شرایط کاملا متفاوت می‌شود.

باید دید جمعه مظلومی و تیمش مثل سال‌های دورتر نتیجه می‌گیرند یا به بدی بازی‌های اخیر.
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNELکدخبر: 9407
  ۶  
آی اسپورت
2016-04-14 15:03:45
نظر دهید

۶ نظر
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۱۸
اون بازی مس و لنگ فاجعه داوری قرن بود. گل اول خطای مسلمان روی شیث. گل دوم افساید بنگر, مشابه گل دوم لنگ به سپاهان. گل سوم پنالتی نبود و تمارض اشکار سیدصالحی. بعد هم داور باید دو پنالتی به سود مس می گرفت. البته کارشناس,نود,یک پنالتی رو تایید کرد
10.10.10
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۳۳
امیدوارم به زودی نه تنها پرویز مظلومی بللکه کلیه مربیان بی دانش ااز فوتبال این مملکت حذف بشن
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
گل اول به مس،سید صالحی آویزان بازیکن مس شد و او را زمین زد،با اطمینان از اینکه داور از خودمان است!!!!!!
گتاب سیتی
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
تاریخ نشون داده که تیم هایی که قبل دربی اوضاع خوبی ندارند برنده میشن
-
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۶:۴۰
منم امیدوارم لنگ برای همیشه به جایگاه اصلیش یعنی دسته سه تهران برگرده
یوسف
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
بعد اون همه تحقیر و شوخی با کلاه گیس فک کنم خدا هوای پرویز رو داشته باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر