فهرست
گزارش روز: کشیدن ترمز بایرن پس از 53 بازی؛ پایان انتظار 53 ساله ی آگسبورگ
گزارش روز: کشیدن ترمز بایرن پس از 53 بازی؛ پایان انتظار 53 ساله ی آگسبورگ

گزارش روز: کشیدن ترمز بایرن پس از 53 بازی؛ پایان انتظار 53 ساله ی آگسبورگ

آی اسپورت- بایرن مونیخ در هفته ی 29ام بوندس لیگا در حالی دربی باواریا را مقابل آگسبورگ برگزا کرد که گواردیولا بیشتر تمرکز خود را به بازی چهارشنبه شب مقابل منچستر یونایتد معطوف کرده بود او دیدار برگشت مقابل حریف انگلیسی را یک فینال توصیف و این بازی را برای مونیخی ها مرگ و زندگی خواند.

بایرن در دیدار شب گذشته عملکرد نسبتا ضعیفی در مقابل دورتموند به نمایش گذاشت تا پس از حدود یک سال و نیم و با گذشت 53 بازی در بوندس لیگا نخستین شکست خود در لیگ اول آلمان را تجربه کند تا این فصل را بدون شکست به پایان نبرد.

آخرین شکست بایرن پیش از این به 28ام اکتبر 2012 و دیدار خانگی مقابل بایرلورکوزن باز می گردد که سرمربی گری آن ها در آن زمان به عهده یوپ هاینکس بود بنابراین شکست 1 بر 0 شب گذشته را می توان نخستین باخت گواردیولا در بوندس لیگا به جساب آورد.

اولین برد آگسبورگ پس از 53 سال صبوری

اما شکست بایرن در 53امین بازی با نخستین پیروزی آگسبورگ در طی 53 سال گذشته مقابل بایرن مونیخ همراه شد. این برای اولین بار بود که آگسبورگ می توانست مقابل بایرن مونیخ پیروز دربی باواریا باشد. آخرین برتری آن ها در این دربی به 6ام آگوست 1961 باز می گردد که موفق شدند با نتیجه ی 3 بر 1 از سد بایرن عبور کنند. 

شب اولی ها

شب گذشته فرصتی شد تا بایرن مونیخ سه بازیکن جوان را در ترکیب خود داشته باشد جوانانی که نخستین بازی های خود در بوندس لیگا را تجربه می کردند. یلی سلاحی و میچل وایزر همراه پیر هویبرگ جوانانی بودند که برای اولین بار از ابتدا در ترکیب اصلی بایرن قرار گرفتند تا گواردیولا با تمجید از این جوانان به آن ها روحیه بدهد.

هرچند که بازیکنان اصلی مانند باستین شواین اشتایگر و تونی کروس نیز شب خوبی را پشت سر نگذاشتند و کلودیو پیزارو نیز نتوانست انتظارات را برآورده سازد و ناامید کننده ظاهر شد. تا بایرن با پذیرش شکست راهی دیدار هارشنبه شب مقابل منچستر یونایتدی شود که چند هفته ای است روی نوار پیروزی گام بر می دارد.

     
آی اسپورت
2014-04-05 23:59:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر