فهرست
آنالیز؛ ضعف دفاع، چالش بزرگ تیم استراماچونی!
آنالیز؛ ضعف دفاع، چالش بزرگ تیم استراماچونی!

آنالیز؛ ضعف دفاع، چالش بزرگ تیم استراماچونی!

آی اسپورت - استراماچونی در اولین روز هدایت استقلال، طعم شکست را تجربه کرد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که استراماچونی در شروع لیگ ضربه خورد، غیبت مدافع اصلی تیمش بود. سیاوش یزدانی که به خاطر اتفاقات بازی سپاهان و پرسپولیس، از اولین دیدار فصل جدید محروم شد، ضربه بزرگی به استقلال زد. آن هم در شرایطی که پژمان منتظری و روزبه چشمی هم از استقلال جدا شدند و خط دفاع استقلال در فصل جدید با چالشی جدی مواجه شده است.

استراماچونی تصمیم گرفت شاهین طاهرخانیِ 22 ساله را به عارف غلامی و میلاد باقری ترجیح دهد. همه حملات تیم رسول خطیبی هم از فضای خالی پشت این مدافع صورت می‌گرفت تا اینکه بالاخره از این منطقه به گل رسیدند. در تصویر زیر مشخص است که سامان نریمان جهان در دقیقه 93 از غفلت مدافع استقلال استفاده کرد و فاصله زیادی تا گل زدن به استقلال ندارد. هر چند که در نهایت محمد دانشگر با یک تکل و دریافت کارت قرمز، شانس نباختن را به تیمش داده بود.

1
1

استقلال روی همین ضربه ایستگاهی گل خورد. البته این اولین حمله بازیکنان ماشین‌سازی از سمت شاهین طاهرخانی نبود. در طول مسابقه دفعات زیادی شاگردان رسول خطیبی شانس گل‌زنی‌شان را از سمتی که سیاوش یزدانی غایب بود، امتحان کرده بودند.

تصویر زیر به دقیقه دوم مسابقه مربوط می‌شود. جایی که فرید کریمی از پشت شاهین طاهرخانی فرار کرد و در شرایطی تک به تک با حسین حسینی ضربه‌اش را زد. حسینی هم در واکنشی تماشایی، با پا توپ را دفع کرد.

2
2

یک دقیقه بعد، باز هم بازیکنان ماشین‌سازی از همان منطقه و جلوتر از مدافعان سمت چپ استقلال، موقعیت خلق کردند.

3
3

در دقیقه 19 مسابقه فرید کریمی یک بار دیگر روی دفع توپ هدفمند مدافع تیمش، صاحب موقعیت شد. کریمی با یک دریبل سر پا از سد میلاد زکی‌پور گذشت و علی کریمی برای جلوگیری از تک به تک شدن کریمی با دروازه‌بان استقلال، خطا کرد و کارت زرد گرفت.

4
4

در این فریم هم مشخص است که بازیکنان ماشین‌سازی از سمت چپ دفاع استقلال حمله کردند و صاحب موقعیت شدند.

5
5

مدافعان استقلال به نشانه آفساید ایستادند، ولی کمک داور پرچم نزد و حسین حسینی با یک شیرجه توپ را به کرنر فرستاد. در این صحنه مشاهده می‌کنید که بازیکن سفیدپوش جلوتر از مدافعان استقلال منتظر ارسال توپ بود.

6
6

با اخراج دانشگر در این مسابقه، احتمالا شاهین طاهرخانی در مسابقه بعدی هم در ترکیب آبی‌ها حضور داشته باشد. طاهرخانی فرصت خوبی پیش‌روی دارد که در ورزشگاه آزادی نشان دهد ضعف دفاعی استقلال در این مسابقه، خیلی زود رفع می‌شود و آبی‌ها در ادامه فصل نگرانی از این بابت نداشته باشند.

۳    
آی اسپورت
2019-08-23 23:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر