فهرست
دادگاه CAS محرومیت سیتی را لغو کرد
دادگاه CAS محرومیت سیتی را لغو کرد

دادگاه CAS محرومیت سیتی را لغو کرد

آی اسپورت - دادگاه عالی ورزش CAS در جلسه دقایقی قبل خود که برای تصمیم‌گیری درباره تقاضای فرجام‌خواهی منچسترسیتی نسبت به ممنوعیت دو فصله حضور این تیم در رقابتهای اروپایی برگزار شد به نفع باشگاه انگلیسی حکم داد و حکم بدوی ممنوعیت را نقض کرد. بدین ترتیب منچسترسیتی فصل آینده در رقابتهای اروپایی حضور خواهد داشت.

در ماه ژوئن یوفا حکم به تخطی منچسترسیتی از قوانین فایننشل فیرپلی داد و علاوه بر جریمه 30 میلیون یورویی سیتی به این خاطر این باشگاه را به مدت دو فصل از حضور در رقابتهای اروپایی منع کرد. سیتی در واکنش به این حکم یوفا از دادگاه عالی ورزش تقاضای فرجام‌خواهی کرد و امروز با برنده شدن در این فرجام‌خواهی جواز حضور در لیگ قهرمانان دو فصل آینده را بدست آورد.

پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی در آستانه جلسه امروز دادگاه CAS در روزهای اخیر گفته بود اعتقاد دارد که حکم این دادگاه به نفع تیمش خواهد بود. گواردیولا گفته بود:" من مطمئنم که روز دوشنبه حکم به نفع ما خواهد بود. چون من استدلال‌های باشگاه را شنیده‌ام. ما فصل آینده در اروپا خواهیم بود. بعد از مشخص شدن حکم من نظرم را خواهم گفت و باشگاه هم اطلاعیه‌ای صادر خواهد کرد".

منچسترسیتی بعد از اعلام حکم مثبت دادگاه CAS به نفع این باشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد:" با اینکه باشگاه منچسترسیتی و وکلایش هنوز حکم اعلام شده از سوی دادگاه عالی ورزش را به شکل کامل بررسی نکرده‌اند ولی باشگاه منچسترسیتی از این حکم به عنوان تاییدیه‌ای بر موضع باشگاه و شواهدی که به دادگاه ارائه شده بود استقبال می‌کند. باشگاه منچسترسیتی از اعضای هیات داوری به دلیل تلاش در پیش‌برد روند دادرسی تشکر می‌‌کند".

 دادگاه عالی ورزش علاوه بر صدور اجازه حضور سیتی در رقابتهای اروپایی جریمه این تیم را هم از 30 میلیون یورو به 10 میلیون یورو کاهش داده است. گواردیولا حق داشت که به نتیجه دادگاه امروز اطمینان داشته باشد. این بهترین نتیجه‌ای بود که سیتی می‌توانست برای این دادگاه متصور باشد. آنها حالا در فصل آینده چمپیونزلیگ حضور خواهند داشت.

در صورتیکه دادگاه حکم مخالف صادر می‌کرد سیتی که دو سال قادر به حضور در رقابتهای اروپایی نبود با خطر از دست دادن ستاره‌های بزرگش مواجه می‌شد. گواردیولا و دیگر مقامات سیتی پیشتر به وضوح از نگرانی بابت از دست دادن بزرگانی مثل آگوئرو، دی‌بروین‌ و رحیم استرلینگ پرده برداشته بودند.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-07-13 14:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر