فهرست
پیش‌بازی: چلسی – منچستر سیتی؛ روحِ تازه‌یِ سیتیزن‌ها
پیش‌بازی: چلسی – منچستر سیتی؛ روحِ تازه‌یِ سیتیزن‌ها

پیش‌بازی: چلسی – منچستر سیتی؛ روحِ تازه‌یِ سیتیزن‌ها

آی‌اسپورت – مدافعِ عنوانِ قهرمانیِ لیگِ برتر در یک هشتمِ نهاییِ چمپیونز لیگ مقابلِ پاریس سن ژرمن حذف شد تا فصلی بدونِ جام را به پایان ببرد. اما منچستر سیتی با نمایشی چشمگیر در بازیِ برگشتِ یک چهارمِ نهایی مقابلِ پاریسی‌ها موفق شد برایِ اولین بار در تاریخش به جمعِ چهار تیمِ پایانیِ چمپیونز لیگ برسد. سیتیزن‌ها برایِ اینکه از حضورِ دوباره در این تورنمنت در فصلِ آینده مطمئن شوند، قطعا بیشتر به چهارم شدن در لیگِ برتر فکر می‌کنند. اما قهرمانیِ چلسی، سالِ 2012 در اروپا، جایی که کمترین شانس را به روبرتو دی متئو و مردانش می‌دادند، یادآورِ دلگرم کننده‌ای برایِ مانوئل پیگرینی‌ای است که آخرین روزهایش در منچستر را سپری می‌کند. با تووجه به اینکه منچستر یونایتد امروز قبل از سیتی در اولدترافورد مقابلِ استون ویلایِ نگون‌بخت بازی می‌کند، سیتی برایِ حفظِ فاصله‌یِ 4 امتیازی با تیمِ پنجمِ جدول نیاز به پیروزی در این بازی دارد.
برایِ چلسی اما  این فصل تمام شده است. گاس هیدینک با شکستِ هفته‌یِ پیش مقابلِ سوانزی رکوردِ 14 بازیِ بدونِ باختش را هم از دست داد و حالا هودارانِ آبی‌هایِ لندن فقط منتظرِ رسیدنِ تابستان و آمدنِ آنتونیو کونته هستند. هیدینک در این بازی می‌تواند یک بارِ دیگر از دیگو کاستا، بعد از پایانِ محرومیتِ 3 جلسه‌ای‌اش استفاده کند. جان تری، ادن ازار و لویک رمی هر سه به دلیلِ مصدومیت بیرون هستند، اما نمانیا ماتیچ و گری کیهیل مشکلی برایِ بازی کردن نخواهند داشت.
در سویِ مقابل سوالِ بزرگ برایِ مانوئل پیگرینی استفاده کردن یا استراحت دادن به داوید سیلوایِ نیمه مصدوم است. اگر سیلوا مثلِ بازیِ هفته‌یِ گذشته مقابلِ وست بروم در ترکیبِ اصلی نباشد، احتمالا توره و ناواس و دبروینه را پشتِ سرِ آگوئرو خواهیم دید. وینسنت کمپانی و رحیم استرلینگ هنوز آمادگیِ کامل برایِ قرار گرفتن در ترکیبِ اصلی را پیدا نکرده‌اند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-چلسی در 17 بازیِ خانگیِ اخیرش در لیگ مقابلِ سیتی 11 پیروزی و تنها یک شکست داشته است.
2-چلسی از 7 بازیِ خانگیِ اخیرش در لیگ تنها یک پیروزی و 6 تساوی به دست آورده است.
3-چلسی در 9 بازیِ خانگیِ اخیرش در لیگ حتی یک کلین شیت هم نداشته است. این بدترین آمارِ چلسی در تاریخِ لیگِ برتر است.
4-سیتی در 7 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در لیگ تنها یک بار شکست خورده است (3 برد، 3 مساوی).
5-گاس هیدینک از سالِ 2004 بدین سو، وقتی مربیِ آیندهوون بود، هرگز دو بازیِ باشگاهیِ متوالی را نباخته است.
6-سرخیو آگوئرو در 11 بازیِ اخیرش در لیگ، 10 گل زده است.
7-چلسی این فصل 10 باخت در لیگ داشته است. در حالیکه که در دو فصلِ پیش، رویِ هم 9 باخت داشت.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-16 08:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر