فهرست
چهره روز: فارسی صحبت کنید مستر عالیشاه!
چهره روز: فارسی صحبت کنید مستر عالیشاه!

چهره روز: فارسی صحبت کنید مستر عالیشاه!

آی‌اسپورت- بعد از دربی 82 نکته‌ای که بین فوتبالی‌ها راه افتاده بازی قشنگ تیم برانکوست. تا جایی که همه استقلالی و فوتبالی‌ها هم باور دارند که روز قبل حق پرسپولیس بوده که پیروز مسابقه باشد. هر چند که پیش از این هم هفته‌هاست که تیم برانکو همین‌قدر خوب بازی می‌کرد اما چون دربی‌ای در کار نبوده نمایش تیمش دیده نشد. نکته جالب ماجرا به پخته نبودن بازیکنان پرسپولیس برمی‌گردد. این بازیکنان از ذوق‌زدگی فوتبالِ فرا ایرانی‌شان دست به حرکات به اصطلاح خارجی هم زده‌اند. از شادی پس از گلی که در بستکبال‌های خارجی متداول است تا نوع صحبت کردن‌شان. 

امید عالیشاه شب قبل مهمان برنامه شب‌های فوتبالی در شبکه ورزش بود. عالیشاه در این برنامه سعی زیادی در به کار بردن اصطلاحات خارجی داشت. همین موضوع باعث سوژه‌های زیادی هم شد. عالیشاه هم مانند سایر فوتبالیست‌های ایرانی علاقه‌ای به یادگیری زبان ندارد و گاف‌های زیادی داد. امید در یک صحنه زمانی که قصد تعریف از ماجرای درگیری بازیکنان پرسپولیس در عمان با تیم حریف را داشت‏، گفت:‌ « آقای برانکو آمد وسط زمین و گفت که چرا انقدر درگیری؟ این یک بازیِ FAIR PLAY است!». البته منظور عالیشاه از بازی دوستانه friendly match بوده که عالیشاه اشتباه گفت. در این برنامه اشتباهات عالیشاه به همین جا ختم نشد. عالیشاه در زمانی که قرار بود بگوید که FLASH BACKI بزنیم به گذشته‏، گفت که BACK UPI بزنیم به گذشته! 

همان طور که از مسلمان و احمدزاده انتظار می‌رود فوتبالِ زیبای فرا ایرانی‌شان را نیازی نیست که با شادی پس از گلِ خارجی نمایش دهند از عالیشاه و سایر بازیکنان هم انتظار می‌رود که همان ایرانی صحبت کنند. حداقل تا زمانی که زبانی دیگر یاد نگرفته اند. کدخبر: 9407
  ۶  
آی اسپورت
2016-04-17 13:29:51
نظر دهید

۶ نظر
-
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
عاخه دری هم شد زبوووننننن
-
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
44444تقلال
شیش و چهار
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
نویسنده کیسه کشه شصت چهارتایی اومدی از سوراخت بیرون؟؟خخخ
کیسه کشافعلا زدن تو کار ایراد گرفتن از حرف زدن جون در زمین فوتبال که...خخخخ
-
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۰۳
نویسنده بهتره کل یوم پماد بماله
-
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵، ۲۱:۴۷
friendly match albate na friendly game
-
يكشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵، ۱۰:۳۱
تو خودت پر اشتباه تری از عالیشاه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر