فهرست
نکته روز: طارمی ترک عادت نکرد/ اخطارربا!
نکته روز: طارمی ترک عادت نکرد/ اخطارربا!

نکته روز: طارمی ترک عادت نکرد/ اخطارربا!

آی اسپورت- شانزده. این عدد گل‌های مهدی طارمی در پایان هفته بیست و ششم لیگ برتر است که شایستگی او را بیشتر از همیشه برای به دست آوردن عنوان آقای گل نشان می‌دهد. البته که مهدی در راه رسیدن به کفش طلای مسابقات فوتبال باشگاهی در ایران، رقیب سرسختی نداشته اما مقایسه آمار او با فصول گذشته لیگ برتر، خیز سزاوارانه او برای آقای گل شدن را عیان می‌کند. طارمی بعد از سوپرنمایشِ دربی پایتخت با دو گل و یک پاسِ گل، محبوبیت‌اش روی سکوهای سرخ را افزایش داده است و حالا همه دوباره از پتانسیل او برای بازی در اروپا حرف می‌زنند. با این وجود آقای ستاره هنوز هم نقطه ضعف کلیدی‌اش را برآورده نکرده است. او همچنان اخطارربا‌ترین مهاجم نوک لیگ برتر است و هر هفته داورها را مجاب می‌کند تا کارت زردشان را به مرد شماره 9 پرسپولیس نشان بدهند!  
 
 


مهاجم جنوبی پرسپولیس در اولین بازی‌اش در لیگ پانزدهم که در اهواز برگزار می‌شد، به سادگی از داور مسابقه اخطار گرفت و در حالی که چندین هفته از این عادت فاصله گرفته بود، با اخطاری که در مشهد گرفت خودش را در آستانه محرومیت از دربی تهران قرار داد و موجب شد پرفسور قید حضورش در بازی یک هفته قبل از دربی با ملوان را بزند. چهار هفته بعد، یک اخطار دیگر از راه رسید تا او این بار اولین جلسه محرومیت‌اش در طول فصل را در برابر گسترش فولاد تجربه کند. این محرومیت، رفتارهای او در زمین را دچار تحول کرد اما عمر این تحول، چندان طولانی نبود تا مهدی بعد از اخطار گرفتن در بازی با ذوب، در نبرد با فولاد نیز به خاطر یک برخورد ساده که به راحتی می‌توانست از آن جلوگیری کند و با دریافت پنجمین کارت زرد، غایبِ دیدار تیمش با سایپا باشد. بلافاصله بعد از غیبت در بازی حساس با سایپا، او در نبرد با تراکتورسازی اخطار گرفت و کارت زرد بعدی در دربی از راه رسید تا طارمی باز هم طعم محرومیت در لیگ برتر را بچشد و این بار بازی با استقلال اهواز را از دست بدهد.
 
 
 
تقریبا همه کارت‌های زرد طارمی، در یک روند مشابه سهم این بازیکن شده‌اند. او یک بار به خاطر سرنگون‌شدن در محوطه جریمه حریف اخطار گرفته و همه کارت‌ زرد‌های دیگرش هیچ ارتباطی با خطای فنی نداشته‌اند. برخورد با بازیکن تیم مقابل و یا اعتراض به داور مسابقه، اصلی‌ترین دلایل کارت‌های پرشمار بازیکنی هستند که با همین اخطارها، بازی حساس جام حذفی با ذوب‌آهن را از دست داد و نقش مهمی در از دست رفتن این جام برای پرسپولیس بازی کرد. مهدی طارمی عادت کرده تا در هر مسابقه به شکل سهل‌انگارانه‌ای اختیار دریافت کند. البته که کارت زرد دیروز، خدشه‌ای به وجهه قهرمانانه او وارد نخواهد کرد اما برای تحقیق بخشیدن به بازی در سطح اول فوتبال اروپا، طارمی باید از این عادتِ زرد رنگ فاصله بگیرد.   
 
 
 
 کدخبر:9405
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-16 15:27:20
نظر دهید

۱ نظر
sia
شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۷:۲۷
وجهه قهرمانانه؟!!!!!!!!!!!
عجب!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر