فهرست
یادداشت روز: بارسا، بارسای تقلبی، بارسای خوش شانس!
یادداشت روز: بارسا، بارسای تقلبی، بارسای خوش شانس!

یادداشت روز: بارسا، بارسای تقلبی، بارسای خوش شانس!

آی اسپورت- کاتالان ها در خانه 3-1 بتیس قعر جدولی را شکست دادند تا همچنان اختلاف یک امتیازشان با آتلتیکوی صدرنشین را حفظ کنند اما پیروزی آبی اناری ها در هفته سی و دوم لیگا به راحتی به دست نیامد. در واقع این شانس و اقبال بلند مردان تاتا مارتینو بود که به داد بارسلونا آمد، تا آنها در روزی که بازی بسیار بی کیفیتی را به نمایش گذاشتند، هر سه امتیاز بازی را از آن خود کنند. برای اثبات این قضیه کافی است بدانید 2 گل از 3 گل میزبان از روی نقطه پنالتی به دست آمد و آن گل دیگر هم گل به خودی بود! در واقع بازیکنان بارسا در این دیدار کار به خصوصی انجام ندادند و این بخت و اقبال آنها بود که پیروزی را برایشان رقم زد.
مهمترین نکته ای که می شود در نوع بازی بارسای تاتا در برابر بتیس بدان اشاره کرد، کم تحرکی بازیکنان این تیم است. در بسیاری از دقایق بازی وقتی توپ در اختیار مدافعین و حتی بازیکنان میانی بارسا بود، حرکات بدون توپ، جاگیری و اضافه شدن به حملات در بین سایر هم تیمی ها دیده نمی شد و یا بسیار کم بود. شاید بهتر بود تاتا شیوه چرخشیش را این بار و در جای درستش استفاده می کرد. خستگی مصاف با اتلتیکوی سختکوش در دیدار با بتیس کاملاً نمایان بود و اگر اعتماد به نیمکت نشینان بود، می شد به جای مثلث تکراری بوسکتس، ژاوی و اینیستا یکی از بین شماره 6 و 8 بیرون می نشست.
فابرگاس شاید گزینه بهتری از اینیستایی بود که سنگینی در ساق هایش مشهود بود. اینیستایی که صد البته بهترین بازیکن چند دیدار اخیر آبی اناری ها بوده است. همین طور استفاده از دنی آلوس که می شد جایش را به مونتویای جوان و با انگیزه بدهد. سمت راست بارسا در بازی مقابل تیم انتهای جدول در فاز هجومی به هیچ وجه موفق نبود و حتی روی چند ضد حمله حریف با اختلافی فاحش، روی سرعت تیم میهمان جا ماند تا تزلزل خط دفاعی و دروازبان بارسا بیش از پیش نمایان گردد.
در سالیان گذشته به طور متوسط حداقل شاهد معرفی یکی دو بازیکن بارسای بی و حتی لاماسیا بودیم اما باسای تاتا از این حیث نیز فاصله بسیاری با مربیان قبلی این تیم دارد. او نه تنها در 2 ماه پایانی مانده به اتمام فصل پدیده ای رو نکرده، بلکه از میدان دادن به جوانانی چون تییو هم غافل مانده است. کسی که می توانست جایگزین مناسبی برای الکسیس سانچزی باشد که بازی ضعیفی را به نمایش گذاشت.

بارسا مدعی استفاده از بازیکنان خود ساخته است و با وجود محرومیت فعلی این نیاز بیش از پیش حس می شود اما با وجود تاتا بعید به نظر می رسد این رویه ادامه پیدا کند. شاید استفاده اجباری از بارترا فرصت مناسبی باشد تا مسئولان بارسا را به این فکر بیاندازد که آیا در فصل نقل و انتقالات (در صورت لغو محرومت) باید تمام پول خود را صرف خرید مدافع کنند یا همچنان می توانند به محصولات لاماسیا دل ببندند و از تاتا بخواهند به جوان هایی چون مونتویا، سرجی روبرتو و بقیه بیشتر بازی دهند، تا اینگونه مانع تکرار اشتباهی شوند که باعث جدایی هرچه راحت تر سرمایه ای چون تیاگو آلکانتارا از این تیم شد.

مهدی بشکنی

     
آی اسپورت
2014-04-06 12:51:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر