فهرست
پیش بازی ملوان – سپاهان با چاشنی گودبای پارتی دراگان!
پیش بازی ملوان – سپاهان با چاشنی گودبای پارتی دراگان!

پیش بازی ملوان – سپاهان با چاشنی گودبای پارتی دراگان!

آی اسپورت- یکی از مهیج ترین دیدار های هفته بیست و نهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران دیدار تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و سپاهان اصفهان است ، دیداری که همواره پرگل و زیبا بوده و انتظار می رود این دو تیم با مربیان کروات خود عصر یکشنبه یک دیدار زیبا و تماشایی به نمایش بگذارند.
ملوانان در نیم فصل اول مسابقات موفق شدند در اصفهان دست به کار بزرگی بزنند و در روزی که همه فکر می کردند آخرین حضور دراگان اسکوکیچ بر روی نیمکت ملوان در لیگ برتر فوتبال ایران ثبت شوند قوهای سپید انزلی دست به کار بزرگی زدند و طلسم 11 ساله نبردن سپاهان را شکستند ، در آن دیدار ملوان با درخشش امیر حسین فشنگچی موفق شد سپاهان را با نتیجه 2-1 در خانه شکست دهد .
دیدارهای این دو تیم همواره در تاریخ لیگ برتر زیبا و پرگل بوده است و شاید اگر نخواهیم خیلی به گذشته های دور برگردیم باید یادی کنیم از دیدار برگشت فصل 90-91 که سپاهان مدعی در مقابل ملوان بحران زده در انزلی به میدان رفت و در عرض 13 دقیقه 3 گل وارد دروازه ملوان کرد در روزی که شاید انزلی چی ها تصور شکست سنگینی در مقابل سپاهان داشتند اما به یکباره ملوان به خود آمد و موفق شد در ظرف تنها 8 دقیقه 3 گل سپاهان را پاسخ دهد ، البته در نیمه دوم مهدی کریمیان یک گل دیگر وارد دروازه ملوان کرد تا در پایان این دیدار مهیج با نتیجه 4-3 به سود سپاهان خاتمه یابد.
کرانچار عصر امروز در کنفرانس خبری پیش از بازی اعلام کرد : قبل از هر چیزی باید بگویم به اینجا آمدیم که به نتیجه خوب دست پیدا کنیم تا به قهرمانی راه یابیم. ما با یک ترکیب هجومی به زمین می‌رویم که بتوانیم به نتیجه برسیم ضمن اینکه در تیم ما شجاع خلیل‌زاده دچار مصدومیت شد و تیم پزشکی از او مراقبت می‌کند تا برای بازی‌های آینده توان خود را به دست آورد.
اسکوکیچ هم در کنفرانس خبری دراماتیک خود اعلام کرد : 8-9 بازیکن در دقایق آخر به ما اضافه شدند مشکلات زیادی داشتیم با این حال بازیکنانم با غیرت هستند و من هیچ‌وقت این تیم و بازیکنان را فراموش نخواهم کرد. یکی از دلایلی که از حضور در انزلی لذت می‌برم هم هواداران فوق‌العاده ملوان هستند که به تیم ما خیلی کمک می‌‌کنند. خودم شخصاً در خیابان گرمی مردم را احساس می‌کنم.
وی ادامه داد : این بازی احتمالاً‌ آخرین بازی من در انزلی است و این نشست هم احتمالاً آخرین مصاحبه من در انزلی خواهد بود. من همیشه ملوان و انزلی را در ذهن خواهم داشت. به این دلیل می‌گویم احتمالاً چون هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.
شاید اگر ملوان و انزلی چی ها در نیم فصل اول کمی بیشتر صبوری نکرده بودند امروز فرد دیگری در جایگاه اسکوکیچ حضور داشت اما ملوان بازهم ثابت کرد که محل احیاء فوتبالی های رو به افول است و امروز دراگان اسکوکیچ از جاه طلبی خود سخن می گوید و ملوان را در حد و اندازه جاه طلبی خود نمی بیند ، اما مطمئنا عصر یکشبه ، عصر غم انگیزی برای هواداران ملوان خواهد بود ، اسکوکیچ قطعا از انزلی خواهد رفت ، روزی با شکوه همراه با تشویق های بی امان و شعار گودبای دراگان ! البته اینبار نه از روی عصبانیت بلکه برای تشکر از مردی که فصل باشکوهی در تاریخ ملوان رقم زد.
شاید این در سرنوشت هواداران قوهای سپید انزلی نوشته شده که بعد از هر موفقیت بحران بزرگی پیش رو خواهد بود و با رفتن دراگان ملوان به شدت دچار بحران و چند دستگی خواهد شد ، تیمی که یک فصل پر حاشیه را با نتایج خیره کننده به اتمام رساند.
ملوان تیم فقیر اما آبرومندی و پر افتخاری است که نشان داده اگر تنها کمی مورد توجه قرار بگیرد می تواند در آسمان فوتبال ایران پرواز کند، این ملوان قطعا شایسته احترام است ، تیمی که مجموع هزینه های این فصلش به اندازه مبلغ قرارداد 2 الی 3 بازیکن تیم های متمول فوتبال ایران است. اما امان از عدم مدیریت ها که سبب می شود در بزرگترین بندرشمال ایران با همه امکانات اقتصادی زیادی که وجود دارد ملوان بی پول باشد و هر سال به دلیل مشکلات مالی بسیار بازیکنان زیادی را از دست بدهد.
این دیدار ساعت 17:30 دقیقه عصر روز یکشنبه در ورزشگاه تختی بندرانزلی برگزار خواهد شد ، قصاوت این دیدار بر عهده جمشید دانش مهر خواهد بود . این دیدار آخرین بازی خانگی ملوان و آخرین دیدار خارج از خانه سپاهان در فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران خواهد بود.
بدون شک ملوان و سپاهان یکی از ماندنی ترین دیدارهای فصل 92-93 خواهد بود.

اسماعیل راد 
     
آی اسپورت
2014-04-06 09:57:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر