فهرست
ذوب آهن اصفهان - داماش گیلان: نبردی بین مرگ و زندگی / بازنده با لیگ خداحافظی خواهد کرد؟
ذوب آهن اصفهان - داماش گیلان: نبردی بین مرگ و زندگی / بازنده با لیگ خداحافظی خواهد کرد؟

ذوب آهن اصفهان - داماش گیلان: نبردی بین مرگ و زندگی / بازنده با لیگ خداحافظی خواهد کرد؟

آی اسپورت- مسابقه دو تیم داماش گیلان و ذوب آهن اصفهان عصر یکشنبه در اصفهان را باید فینال مسابقات لیگ برتر در انتهای جدول دانست.
چرا که مصاف دو تیم سیزدهم و پانزدهم جدول تنها در سرنوشت این دو تیم تاثیرگذار نخواهد بود، بلکه ثبت هر نتیجه ای در نهایت به صورت مستقیم در ماندن یا سقوط تیم های دوازدهم تا شانزدهم جدول لیگ برتر اثر گذار خواهد بود. بازنده این مسابقه بدون شک شانس ماندن مستقیم در لیگ برتر را از دست خواهد داد و باید اگر شانس بیاورد برای بازی پلی آف خود را آماده کند.  نتیجه مساوی البته به سود داماش خواهد و سایر همسایه های جدول و در این بین متضرر اصلی سبز پوشان اصفهانی هستند.
داماش با 5 برد، 11 مساوی و 12 باخت، بیست و پنج امتیاز کسب نموده است و تاکنون 28 گل به ثمر رسانده و 37 گل دریافت نموده است با تفاضل -9 گل دارای بهترین آوراژ گل در بین تیم های انتهای جدول است. این یعنی اگر در پایان مسابقات امتیاز تیمهای قعر نشین با هم مساوی شود، برنده داستان داماش گیلان خواهد بود.
اگر به آمار بازی های دو تیم در اصفهان دقت کنیم از شش مسابقه ای که داماش در فولادشهر به میدان رفته است هرگر نتوانسته برنده از زمین خارج شود و این یک برگ برنده روحی برای میزبان خواهد بود. البته شاید اگر نگاهی به مصاف دو تیم در مسابقه رفت بیندازیم وضعیت متفاوت باشد، چرا که این رشتی ها بودند که در هوای بارانی ورزشگاه عضدی با نتیجه جالب پنج بر یک توانستند میهمان را شکست دهند.
نکته جالب از بازی رفت این است که ابتدا ذوب آهن با گل دقیقه 24 مرتضی تبریزی از داماش پیش افتاد اما در ادامه رشتی ها با گلهای مسعود حسن زاده (2گل)، هادی محمدی، مصطفی حاجتی و امین متوسل زاده توانستند بهترین برد فصل خود را جشن بگیرند.
جنگ گیلان و اصفهان در لیگ برتر در شرایطی اتفاق می افتد که داماش در این مسابقه دو بازیکن سه کارته و محروم به نام های رسول سروش نیا و روح الله سیف الهی دارد و ذوب بدون محروم در این مسابقه شرکت خواهد کرد.
از سوی دیگر تیم ذوب آهن با 4 برد، 11 مساوی و 13 باخت تاکنون بیست و سه امتیاز کسب نموده است و در این بین 21 گل وارد دروازه حریفان نموده است و 35 گل هم دریافت کرده تا تفاضل گل -14 را از خود به جای گذاشته باشد.
بهترین گلزن امسال لیگ برای داماش امین متوسل زاده است با هفت گل زده و پس از او روح الله سیف الهی با پنج گل زده در رده دوم قرار دارد که البته سیف الهی برابر ذوب آهن سه کارته است و غایب خواهد بود. برای ذوبی ها هم مهدی رجب زاده با هفت گل زده بهترین گلزن این تیم است.
ذوب آهن در پنج بازی گذشته خود متحمل سه شکست و دو مساوی شده است و البته اوضاع داماش هم تعریفی ندارد، آنها در پنج بازی قبلی لیگ سه بازی را مساوی کرده اند و دو بازی را هم واگذار نموده اند. رشتی یک رکورد منفی دیگر هم دارند و آن این است که داماش پس از برد هفته نخست دور برگشت در کرج برابر سایپا، تاکنون هرگز نتوانستند برابر هیچ تیمی به برتری برسد و برای پک کردن این رکورد فاجعه آمیز تنها دو بازی فرصت خواهد داشت.
در هفته آخر ذوب آهن باید در تهران برابر راه آهنی قرار بگیرد که سرمربیگری آن بر عهده مربی سابق ذوب آهن یعنی منصور ابراهیم زاده است و داماش هم باید در رشت برابر مس کرمان سقوط کرده به میدان برود.
     
آی اسپورت
2014-04-06 10:07:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر