فهرست
اینفوگراف: بررسیِ عملکردِ الکس ایووبی، پدیده‌یِ جدیدِ توپچی‌ها
اینفوگراف: بررسیِ عملکردِ الکس ایووبی، پدیده‌یِ جدیدِ توپچی‌ها

اینفوگراف: بررسیِ عملکردِ الکس ایووبی، پدیده‌یِ جدیدِ توپچی‌ها

آی‌اسپورت – هوادارانِ آرسنال الکس ایووبی را از آکادمی‌شان می‌شناختند و بازی‌هایش در جامِ حذفی و جامِ اتحادیه را دیده بودند. اما هیچکس باور نمی‌کرد ایووبی در بازیِ برگشت مقابلِ بارسلونا در نوکمپ در ترکیبِ اصلی قرار بگیرد. با اینکه آرسنال در نهایت بازی را راحت واگذار کرد، اما عملکردِ ایووبیِ 19 ساله در این شب، با دو شوت به دروازه، بسیار امیدوارکننده بود. از این شب به بعد ایووبی جایِ خودش در ترکیبِ توپچی‌ها را هرگز از دست نداد.
الکس ایووبی در اولین شروعش در لیگِ برتر دروازه‌یِ اورتون را باز کرد و در دومین بازی هم به واتفورد گل زد. اما این نمایشِ او مقابلِ وستهم، در یکی از جذاب‌ترین بازی‌هایِ فصلِ لیگِ برتر بود که نشان داد ایووبیِ جوان چقدر پخته‌تر از سنش است. ایووبی که قادر است در هر سه پستِ پشتِ مهاجم برایِ آرسنال بازی کند، و البته خودش هم می‌تواند مهاجمِ مرکزی باشد، در نیمه‌یِ اول و تا پیش از غرشِ اندی کارول در آپتون پارک، 2 پاسِ گل به مسوت اوزیل و الکسیس سانچز داد. این 2 پاسِ گل و 4 دریبلِ موفقِ ایووبی بود که برایش نمره‌یِ بالایِ 8.46 و عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین را به همراه داشت.
ایووبی که این ماه تصمیم گرفت به جایِ انگلیس برایِ تیمِ ملیِ نیجریه بازی کند، در 3 بازیِ لیگِ به عنوانِ بالِ هجومیِ چپ بازی کرده و سرعت و هوشِ بالایش در جاگیری باعث شده تا اوزیل و سانچز هم راحت‌تر بازی کنند، قطعا راحت‌تر از وقتی کنارِ والکات و چیمبرلین بازی می‌کردند. از منظرِ آمار ایووبی در 8 بازی برایِ آرسنال (5 بار به عنوانِ بازیکنِ تعویضی) نقشِ مستقیم رویِ 4 گل داشته است. چیمبرلین در 51 بازی به این رقم رسید.
جی جی اوکوچا، یکی از بزرگترین ستاره‌هایِ تاریخِ فوتبالِ نیجریه، به اعترافِ خودِ ایووبی، هرروز با خواهرزاده‌اش حرف می‌زند و برایِ پیشرفت راهنمایی‌اش می‌کند. در حالی که منچستر یونایتد آینده‌یِ خطِ حمله‌اش را در آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد می‌بیند، اگر الکس ایووبی به توصیه‌هایِ دایی‌اش گوش کند، می‌تواند چنین نقشی را برایِ آرسنال بازی کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-17 11:13:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر