فهرست
همه اعداد داربی 82: مظلومی 50 درصد، برانکو 67 درصد
همه اعداد داربی 82: مظلومی 50 درصد، برانکو 67 درصد

همه اعداد داربی 82: مظلومی 50 درصد، برانکو 67 درصد

آی اسپورت- عدد 4 و دعوا بر سر تصرف آن شاید بزرگ‌ترین اتفاقِ عددی-آماریِ مطرح‌شده در داربی باشد اما تنهاترینِ آنها نیست. از داربی82 با آن نتیجه تاریخی و آن برد شگفت‌انگیز اعداد و ارقان زیادی به جا ماند که تعدادی از آنها را در این گزارش می‌خوانید.03
سوشا مکانی روز گذشته سومین حضورش در داربی پایتخت را تجربه کرد. او از زمان حضور برانکو روی نیمکت، دروازه‌بان پرسپولیس در داربی‌ها بوده و در این میان 2‌بار برنده زمین را ترک کرده و یک‌بار هم تن به تساوی داده است. سوشا در داربی‌هایش موفق به ثبت یک‌کلین‌شیت شده و روی هم رفته 3‌گل در 270‌دقیقه دریافت کرده است. به این ترتیب باید گفت سوشا هر 90‌دقیقه یک‌گل از استقلالی‌ها خورده است.


10
مجموع گل‌های خورده مهدی رحمتی در داربی‌های پایتخت به 10 رسید. این دروازه‌بان تا به امروز در 10‌داربی دروازه‌بان اول آبی‌ها بوده و به طور میانگین در هر شهرآورد یک‌گل از پرسپولیسی‌ها خورده است. البته فراموش نکنیم رحمتی در 6‌داربی دروازه استقلال را بسته نگه داشته و فقط در 4‌بازی 10‌گل خورده است! جالب اینکه رحمتی در داربی‌هایی گل خورده که هدایت پرسپولیس برعهده یک‌مربی خارجی بوده است! ایمون زاید با زدن 3‌گل، بیشترین گل را در داربی وارد دروازه رحمتی کرده است.


02
استقلال با مهدی رحمتی در داربی‌ها کارنامه چندان درخشانی نداشته است. در 10‌شهرآوردی که رحمتی دروازه‌بان اول آبی‌ها بوده، استقلال تنها در 2‌داربی برنده بوده است. استقلال با رحمتی 3‌بار داربی‌ها را باخته و 5‌بار هم مقابل این تیم تن به تساوی داده است.


67
برانکو سومین داربی‌اش را با پیروزی پشت سر گذاشت تا تعداد بردهایش در مهم‌ترین بازی ایران به 2‌برسد. برانکو از زمانی که به ایران آمده در 3‌داربی حضور داشته که حاصل آن 2‌برد برای پرسپولیس و یک‌تساوی بوده است. به این ترتیب باید گفت برانکو تا به امروز 67‌درصد داربی‌هایش را با پیروزی پشت سر گذاشته است.


50
پرویز مظلومی که زمانی به خاطر بردهایش در داربی لقب سوبله‌چوبله را از هواداران گرفت، 3‌داربی آخرش را با 2‌شکست و یک‌تساوی پشت سر گذاشته است. براساس آمار ثبت‌شده، مظلومی تا به امروز در 8‌داربی سرمربی استقلال بوده که حاصل آن 4‌برد برای آبی‌ها، 2‌تساوی و 2‌برد برای قرمز‌ها بوده است. همین آمار نشان می‌دهد مظلومی تا به امروز تنها در 50‌درصد داربی‌هایش برنده بوده تا حتی از برانکو هم عقب بماند.


07
پیش از داربی هشتادودوم، تعداد برد‌های لیگ‌برتری سرخابی‌ها در لیگ‌برتر با یکدیگر مساوی بود اما حالا این پرسپولیسی‌ها هستند که یک‌برد بیشتر در کارنامه دارند. استقلال ‌و ‌پرسپولیس در تاریخ لیگ‌برتر 30‌تقابل با هم داشته‌اند که حاصل آن 7‌برد برای قرمز‌ها، 17‌تساوی و 6‌برد برای آبی‌پوشان پایتخت بوده است.


24
هر چند پرسپولیسی‌ها در تاریخ لیگ‌برتر یک‌برد بیشتر از استقلال دارند اما در مجموع 82‌شهرآورد قبلی، استقلالی‌ها از رقیب سنتی خود پیش هستند. براساس آمار ثبت‌شده، استقلال در 82‌داربی فوتبال ایران صاحب 24‌پیروزی بوده و این در حالی است که پرسپولیسی‌ها 21‌بار برنده از زمین خارج شده‌اند. فراموش نکنیم 37‌بازی تاریخ سرخابی‌ها برنده‌ای نداشته و با تساوی به پایان رسیده است.


29
مهدی طارمی روز جمعه در داربی دبل کرد تا طلسم 29‌سال قرمز‌ها در شهرآورد شکسته شود. پیش از این شاهرخ بیانی در بیست‌و‌هفتمین داربی پایتخت برای پرسپولیسی‌ها 2‌گل زده بود تا طارمی پس از 29‌سال و 10‌ماه و 2‌روز در داربی برای سرخ‌ها دبل کند. البته نباید فراموش کرد که در این سال ایمون زاید با پیراهن پرسپولیس موفق به هت‌تریک در داربی شده بود.


06
تا پیش از داربی هشتاد‌و‌دوم، داربی دوازدهم پایتخت به تنهایی عنوان پرگل‌ترین بازی تاریخ شهرآورد تهران را یدک می‌کشید؛ همان دیداری که با برتری 6 بر صفر پرسپولیسی‌ها به پایان رسید. البته حالا داربی هشتاد‌و‌دوم هم پرگل‌ترین شهرآورد پایتخت به حساب می‌آید با این تفاوت که این‌بار پرسپولیسی‌ها 4‌گل زده‌اند و 2‌گل هم دریافت کرده‌اند.


04
مهدی طارمی در داربی هشتاد‌و‌دوم یک‌پنالتی از دست داد تا شهرآورد پایتخت پس از 4 سال و 4‌ ماه و 9‌ روز پنالتی خراب شده داشته باشد. پیش از این محمد نوری از همین پرسپولیس در داربی هفتاد‌و‌سوم پنالتی از دست داده بود. البته پرسپولیس پس از خراب کردن پنالتی قبلی داربی را باخت اما در شهرآورد هشتادودوم را با وجود خراب کردن پنالتی برد.


02
مهدی رحمتی پس از 2‌ سال و یک‌ماه و 27 روز در لیگ ایران 4‌تایی شد. او آخرین‌بار زمانی که دروازه‌بان استقلال بود از ملوان انزلی 4‌گل خورده بود. البته رحمتی آخرین‌بار 5‌ سال و 7‌ ماه و 19‌ روز پیش در آزادی 4‌تایی شد؛ زمانی که دروازه‌بان سپاهان بود و برای دیدار با استقلال مظلومی به تهران آمده بود!


300
مهدی طارمی چهره خاص داربی هشتاد‌ودوم بود. بهترین گلزن لیگ‌برتر 2‌گل به استقلالی‌ها زد تا برای اولین‌بار گلزنی در داربی را تجربه کند. طارمی تا به امروز 300‌دقیقه در شهرآورد پایتخت به میدان رفته و به طور میانگین هر 150‌دقیقه یک‌گل برای پرسپولیس زده است. او در این 300‌دقیقه یک‌گل هم برای تیمش ساخته است.


01
محسن مسلمان پس از یک‌سال و 7‌ماه و 17‌روز در لیگ‌برتر گلزنی کرد تا پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 استقلال را شکست دهد و گام بلندی برای رسیدن به جام بردارد. جالب‌ اینکه بدانید مسلمان آخرین گل لیگ‌برتری‌اش را در داربی اصفهان برای ذوب‌آهن به ثمر رسانده بود. البته ذوب‌آهن داربی اصفهان را با گل مسلمان نبرد و به تساوی یک-یک رضایت داد.9411
     
آی اسپورت
2016-04-17 16:12:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر