فهرست
آنالیز: لستر کی قهرمان می‌شود؟
آنالیز: لستر کی قهرمان می‌شود؟

آنالیز: لستر کی قهرمان می‌شود؟

آی‌اسپورت – لستر سیتی 17 امتیاز از منچستر یونایتد در رده‌یِ پنجم بیشتر امتیاز دارد. این یعنی حضورِ لستر در فصلِ آینده‌یِ چمپیونز لیگ قطعی است، موفقیتی که در ابتدایِ فصل رویایی محال برایِ هوادارانشان بود. حالا اگر شاگردانِ رانیری موفق بشوند تا آخر خط پیش بروند بدل به دومین تیمِ تاریخِ فوتبالِ انگلیس، بعد از ناتینگهام فارست در فصلِ 1977-1978 می‌شوند که اولین قهرمانی‌شان در حالی به دست می‌آورند که پیش از این تنها یک بار به مقامِ دومی رسیده بودند (فصلِ 1928-1929). اما لستر کی و در چه شرایطی می‌تواند قهرمانی‌اش را جشن بگیرد؟
زودترین تاریخِ ممکن 25 آوریل، یعنی یک هفته‌یِ دیگر است. اگر لستر سوانزی را در کینگ پاور شکست دهد و تاتنهام از دو بازیِ خودش، یکی امشب در زمین استوک و دیگری هفته‌یِ آینده مقابلِ وست بروم بیشتر از یک امتیاز نگیرد. اگر از این سناریو که با توجه به فرمِ حالِ حاضرِ تاتنهام کمی بعید به نظر می‌رسد بگذریم، لستر می‌تواند هفتمِ می تاجگذاری کند. با فرضِ پیروزیِ لستر مقابلِ سوانزی و پیروزی‌هایِ تاتنهام در این دو بازیِ مذکور، هفته‌یِ بعد از آن لستر در اولدترافورد بازی می‌کند و تاتنهام مقابلِ چلسی در استمفورد بریج. اگر نتیجه‌یِ این دو بازی مشابه باشد، لستر هفته‌یِ بعدش، با پیروزیِ مقابلِ اورتون در کینگ پاور و حفظِ فاصله‌یِ 5 امتیازی با یک بازی به پایانِ لیگ مانده می‌تواند قهرمانی‌اش را قطعی کند.
اما شانسِ قهرمانیِ تاتنهام در چه حد است؟ اگر قرار باشد تاتنهام در چرخشی دراماتیک قهرمانِ این فصلِ لیگِ برتر شود باید تمامِ بازی‌هایِ باقی مانده‌اش را ببرد و لستر هم تمامِ بازی‌هایِ باقی مانده‌اش را ببازد. احتمالی که خیلی بعید به نظر می‌رسد. اما اگر کار به هفته‌یِ آخر برسد، لستر باید در استمفورد بریج بازی کند، بازی‌ای که قطعا انگیزه‌ای چند برابر برایِ کلودیو رانیری دارد. تاتنهام هم باید در سنت جیمزز پارک مقابلِ نیوکاسلی بازی کند که برایِ بقا در لیگِ برتر، بقایی که 100 میلیون پوند تفاوتش با سقوط است، می‌جنگد.
آیا نیازی هست نامی از آرسنال و سیتی هم ببریم؟ از نظرِ ریاضی سیتی و آرسنال هنوز شانسِ قهرمانی دارند. این دو تیم اگر تمامِ بازی‌هایِ باقی مانده را ببرند به امتیازِ 75 می‌رسند، در حالیکه لستر همین حالا 73 امتیاز دارد.
غیبتِ جیمی واردی می‌تواند برایِ لستر در بازیِ هفته‌یِ آینده مشکل‌ساز شود، اما اگر تاتنهام امشب در استادیومِ بریتانیا مقابلِ استوکی که بهترین فصلِ تاریخِ باشگاه‌اش را پشتِ سر گذاشته موفق به کسبِ  3 امتیاز نشود، تقریبا پایانِ شیرینِ افسانه‌یِ لستر کامل خواهد شد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-18 10:16:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر