فهرست
کارشناسیِ: لستر مثلِ منچستر یونایتد شده
کارشناسیِ: لستر مثلِ منچستر یونایتد شده

کارشناسیِ: لستر مثلِ منچستر یونایتد شده

اتفاقِ اول: کارتِ زردِ اولِ جیمی واردی برایِ تکل رویِ پایِ چیکو کویاته
 
«این اخطار خیلی سخت‌گیرانه بود. همه میدونیم که واردی چطوری دنبالِ توپ میره. تکلی که رویِ پایِ کویاته زد هیچ برخوردِ خاصی با اون نداشت. درسته خطا بود، اما کارتِ زرد نداشت. من این اخطار را اصلا درک نمی‌کنم.»
 
اتفاقِ دوم: کارتِ زردِ دومِ جیمی واردی برایِ دایو زدن و فریبِ داور
 
«واردی همه‌یِ فصل تلاش کرده از داورها پنالتی بگیره. به نظرم این داویش هم هوشمندانه بود. واردی فکر کرد اوگبونا تکل میکنه، اما وقتی دید این اتفاق نیفتاد پایش را بینِ پاهایِ اوگبونا گیر داد تا داور را مجاب به اعلام پنالتی بکنه. به نظرم این پنالتی نبود. چیزی که درک نمیکنم اینه که چرا بجایِ تلاش برایِ پنالتی گرفتن سعی نکرد با پایِ چپ شوت بزنه. درسته زاویه تنگ بود ولی میتونست حداقل سعیش را بکنه. اینو واقعا نمیفهمم.»
 
اتفاقِ سوم: خطایِ پنالتیِ وز مورگان رویِ وینستون رید
 
«داور قبلش به مورگان و هوت هشدار داده بود که اگه به گرفتنِ بازیکنایِ حریف ادامه بدن پنالتی میگیره. شاید خطایی که داور از مورگان گرفت سخت‌گیرانه بود، اما به نظرم تکرارِ این حرکت بود که باعث شد پنالتی بگیره، نه نوعِ خطا. مورگان در حرکت از رید جا موند اما برخوردِ شدیدی باهاش نداشت. مسئله همون تکرارِ خطا بود.»
 
اتفاقِ چهارم: خطایِ آنجلو اوگبونا رویِ رابرت هوت که گرفته نشد
 
«اگه این صحنه را با پنالتیِ قبلی مقایسه کنید میبینید که شباهتِ زیادی به هم دارن. اما کاملا هم مشخص نیست. شاید باید پنالتی گرفته می‌شد. اما اوگبونا همونجور که این فصل هوت و مورگان بارها از دستِ داور فرار کرده بودن اینجا خوش شانس بود. عاملِ اصلی این بود که داور قبلش به اوگبونا هشدار نداده بود و باهاش حرف نزده بود.»
 
اتفاقِ پنجم: خطایِ پنالتیِ اندی کارول رویِ جفری شلوپ
 
«اتفاقی که سمتِ دیگرِ زمین افتاد رویِ این تصمیم تاثیر گذاشت. اگه همچین برخوردی وسطِ زمین اتفاق بیفته همه داورها سوت میزنن و خطا میگیرن. اما وقتی تویِ باکس اتفاق میفته انگار براشون فرق داره. به نظرم این پنالتی نبود چون دوتا بازیکن شونه به شونه بودن. اگه ضربه از پشت وارد میشد شاید. اما پنالتی‌ای که داور اونور برایِ وستهم گرفت و پنالتی‌ای که رویِ هوت نگرفت قطعا رویِ این تصمیم تاثیر گذاشت. عاملِ مهمِ دیگه اینه که حالا همه به لستر احترام میذارن و وقتی تیمها به چنین درجه‌ای میرسن معمولا از این جور پنالتی‌ها براشون میگیرن. مثل یونایتدِ قدیم.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-18 10:41:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر