فهرست
گزارش روز: چگونه محرومیت از خرید بازیکن می تواند به بارسا ضربه بزند؟
گزارش روز: چگونه محرومیت از خرید بازیکن می تواند به بارسا ضربه بزند؟

گزارش روز: چگونه محرومیت از خرید بازیکن می تواند به بارسا ضربه بزند؟

آی اسپورت - چهار شنبه فیفا بارسا را در شکی عظیم فرو برد. هنوز پس لرزه های مسئله ی نیمار تمام نشده بود که زلزله ی سهمگین دیگری به وقع پیوست. هر چند بارتومئو امیدوار است که این رای تغییر کند اما عدم موفقیت او در تغییر این رای بدون شک خسارات سنگینی را برای بارسا به وجود خواهد آورد.

با این حال بارتومئو همچنان با اعتماد به نفس خاصی سخن می گوید: " برنامه ی ما تغییر نکرده است. ما برنامه ی طبیعی خودمان را در تابستان پیش خواهیم برد." 

اما زمانی که صحبت از آندره تراشتگن می شود این اعتماد به نفس از بین می رود. گویا بارتومئو هم قبول کرده است که اوضاع دروازه ی تیمش برای فصل آینده می تواند تبدیل به مشکلی پیچیده شود: " من واقعا نمی دانم چه کسی فصل آینده دروازه بان ما خواهد بود."

زوبی زارتا سرمست از به توافق رسیدن با تراشتگن بود اما تصور هم نمی کرد که چنین شرایطی به وقع بپیوندد. مدیر برنامه های تراشتگن در مصاحبه با بیلد غیر مستقیم تایید کرد که موکلش دیگر نمی تواند راهی بارسا شود: " اگر من اطلاعیه ی فیفا را به درستی خوانده باشم باید بگویم که آندره نمی تواند در این تابستان راهی بارسلونا شود."

http://static.goal.com/355400/355499_heroa.jpg

بارتومئو جمعه با بلاتر رئیس فیفا تماس گرفت و امیدوار است تا دست کم بتواند این محرومیت را تعدیل کند.اما اگر این اتفاق نیفتد مطمئنا آن ها استعدادی همچون تراشتگن را از دست خواهند داد چرا که این دروازه بان تایید کرده است که هر اتفاقی بیفتد، در تابستان سال جاری مونشن گلادباخ را ترک خواهد کرد.

اما اوضاع بد بارسا تنها محدود به تراشتگن نمی شود. والدس تقریبا انتقال خود به موناکو را کامل کرده است و بعید است که آینده ای در بارسا داشته باشد. با این حال اگر این محرومیت باقی بماند، مسئولان بارسا تمام تلاششان را برای حفظ والدس انجام خواهند داد. هر چند شاید این مسئله ماموریتی غیر ممکن به نظر برسد. به این ترتیب تنها گزینه ی در دسترس بارسا خوسه پینتو خواهد بود که مطمئنا فاصله های زیادی با تیم درجه 1 بارسلونا دارد.

محرومیت بارسا همچنین به امیدهای آنان برای به خدمت گرفتن یک مدافع وسط پایان می دهد. تیاگو سیلوا، داوید لوئیس،مانگالا، لاپورته و فابین شار مهم ترین گزینه های بارسا برای جانشینی کارلوس پویول محسوب می شدند. این روزها شایعاتی وجود دارد که اگر بارسا نتواند محرومیت خود را لغو کند، کارلوس پویول برای کمک به بارسا دست کم 1 فصل دیگر به بازی در نوکمپ ادامه می دهد.

http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/551898fa781.jpg

محرومیت بارسا همچنین احتمالا مانع از خروج دنی آلوس شود. علاقه مندی بارسا به مدافع ناپولی یعنی کامیلو زونیگا و همچنین تمدید قرار داد مارتین مونتویا، آلوس را به درهای خروجی نزدیک کرده بود اما با این اتفاقات بعید است که او بارسلونا را ترک کند.

در خط میانی نیز علی رغم حضور مهره هایی همچون چابی، بوسکتس، فابرگاس و اینیستا، تاتا ماریتیو قصد داشت با اضافه کردن نیروهای جدید قدرت تیمش در این خط را چند برابر کند. آن ها بازیکنانی همچون گوندوگان و ویدال را در لیست خود قرار داده بودند اما با این شرایط همه چیز منتفی تلقی می شود. اکنون آن ها باید امیدوار باشند چابی 34 ساله و اینیستا 29 ساله پس از یک تابستان فرسایشی در برزیل، به خوبی آماده ی فصلی طولانی با بارسا شوند. مسئله ای که بسیار دشوار به نظر می رسد. به این ترتیب آلکس سانگ نیز که پیش از این به نظر می رسید در تابستان تیم را ترک خواهد کرد، دست کم یک فصل دیگر در بارسا ماندنی خواهد شد.

بازگشت رافینیا و جراردو دولفئو که به طور قرضی در تیم های دیگر توپ می زنند می تواند خبر خوشی برای بارسا محسوب شود. ابراهیم آفلای نیز مصدومیتش را پشت سر خواهد گذاشت و می تواند کمک حال بارسا در این شرایط بحرانی شود. همچنین کریستین تیو نیز بعید است که باشگاه را به این شرایط ترک کند.

بارسا همواره به دنبال مهاجم هدفی بوده است تا با قرار دادن او در کنار لئو مسی، شرایط را برای حریفان دشوار تر کند. سرخیو آگوئرو و آدوریز مهاجم بیلبائو، مهم ترین اهئداف بارسا محسوب می شدند اما اکنون تاتا باید مجددا تیمش را بدون مهاجم هدف در فصل آینده چیدمان کند.

گرچه پیش از این صحبت از برکناری تاتا در تابستان به میان آمده بود اما اکنون با توجه به موقعیت ممتاز بارسا در فتح لا لیگا و کوپا دل ری، شرایط تا حدودی تغییر کرده است. بارسا شانس خوبی برای فتح دست کم یک جام در این فصل دارد تا آن را به سوپر کاپی که در ماه آگوست فتح کرده بود، اضافه کند. اگر محرومیت بارسا از خرید بازیکن پا برجا باقی بماند، بعید است که بارتومئو هوس عوض کردن مربی به سرش بزند. بارسا فصل پر ماجرایی را پیش رو خواهد داشت و باید دید که شرایط برای آن ها در آینده چگونه پیش خواهد رفت.

بن هیوارد-سایت گل

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-04-06 12:01:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر