فهرست
اگر محرم بگذارد/ ویسی سرمربی سپاهان می‌شود
اگر محرم بگذارد/ ویسی سرمربی سپاهان می‌شود

اگر محرم بگذارد/ ویسی سرمربی سپاهان می‌شود

آی اسپورت- به احتمال فراوان ایگور اشتیماچ سرمربی کروات سپاهان تا چند هفته دیگر باید آماده بیرون رفتن از اصفهان شود. او که در این چند هفته با محرم نویدکیا دچار اختلاف‌های شدیدی شده، بدون شک بدترین دوران مربیگری‌اش را در سپاهان طی کرده است.
حالا شمارش معکوس برای تغییرات در کادرفنی آغاز شده اما برخی شواهد نشان می‌دهد که باشگاه سپاهان از تغییرات مدیریتی هم بی‌نصیب نخواهد ماند. برخی اخبار غیر رسمی از اصفهان حکایت از آن دارد که هیات‌مدیره باشگاه سپاهان بعد از پایان لیگ، در اولین اقدام مدیرعامل را هم عوض خواهد کرد و این تغییر، گامی موثر بر نحوه انتخاب سرمربی جدید خواهد بود.
در این مدت گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد حضور نویدکیا روی نیمکت سپاهان صورت گرفته است و بدون تردید او یکی از گزینه‌های جدی این باشگاه برای فصل آینده خواهد بود. البته سپاهانی‌ها می‌دانند انتخاب نویدکیا که حتی سابقه یک روز مربیگری هم در اصفهان ندارد، یک ریسک بزرگ هم محسوب می‌شود و آنها در این فصل بابت تغییر کادر فنی، آن‌قدر اشتباه بزرگی انجام دادند که حالا برای انتخاب نویدکیا قطعا دست به عصا جلو خواهند رفت.
 
پشت پرده اتفاقات بازی با استقلال
سپاهان در حالی خودش را برای بازی با استقلال آماده می‌کرد که مسئولان این باشگاه از چند روز قبل دنبال نویدکیا بودند تا او را به تهران ببرند. سپاهانی‌ها اما هیچ دسترسی به محرم نداشتند و سرانجام یکی از مدیران ارشد باشگاه بود که نویدکیا را در خانه پدری‌اش پیدا کرد. گفته می‌شود باقریان همان روز جلسه‌ای با محرم برگزار کرده و حتی در بخشی از صحبت‌ها به او گفته شده که باشگاه می‌خواهد در پایان فصل اشتیماچ را برکنار کند و این مربی تا پایان لیگ نقشی نمایشی در تیم دارد. حتی به محرم این‌طور القا شده که از همان روز مسئولیت فنی تیم را بر عهده بگیرد و در کنار اشتیماچ به سپاهان کمک کند، هرچند با توجه به عملکرد ضعیف اشتیماچ، صفر تا صد تیم از لحاظ فنی دست اوست.
محرم فردای آن روز در تمرین سپاهان شرکت می‌کند و وقتی به سمت سرمربی تیم می‌رود، اشتیماچ خطاب به او می‌گوید: «خوشحالم که تصمیم گرفتی دستیار من باشی و به تیم کمک کنی.» نویدکیا اما با شنیدن این جمله به شدت عصبانی شده و می‌گوید: «من می‌خواهم کمک شما شوم؟ هرکس این حرف را زده اشتباه کرده است.» (نقل به مضمون) ظاهرا محرم به شدت از این اتفاق ناراحت شده و تمرین را ترک می‌کند.
 
مذاکره دوم
سپاهانی‌ها باز با محرم صحبت می‌کنند و می‌گویند که قرار است تمامی مسئولیت‌های فنی در بازی با استقلال در اختیار او باشد. در نتیجه محرم که در این سال‌ها هیچ وقت سپاهان را در بازی‌های بیرون از خانه (هنگامی که مصدوم بود) همراهی نکرده و ترجیح می‌داده در اصفهان بماند تا مراحل درمانی‌اش را پشت سر بگذراند، دست به اقدامی متفاوت می‌زند.
این برای اولین بار است که نویدکیا با وجود مصدومیت و البته اختلاف شدید با سرمربی تیم، حاضر شد با تیم به تهران بیاید تا بر اساس آنچه در ذهن داشت، مسئولیت فنی سپاهان را بر عهده بگیرد اما مسئولان به یک‌باره از تصمیم خود منصرف شدند و همین موضوع عصبانیت شدید نویدکیا را به همراه داشت. آن روز محرم گفت که یا سپاهان باید او را اخراج کند یا اینکه تیم با مسئولیت فنی او به زمین برود ولی در نهایت دو تن از مدیران بلندپایه سپاهان تماسی با محرم داشتند و صحبت‌هایی مطرح شد که در نهایت نویدکیا در هتل ماندنی شد و به ورزشگاه نرفت. او اما به شدت از رفتارهای اخیر مدیران سپاهان شاکی است.
 
ویسی گزینه سپاهان؟
در میانه بحث و جدل‌های مربوط به حضور یا عدم حضور محرم در رأس کادرفنی سپاهان، اخبار به‌دست آمده نشان می‌دهد که عبدالله ویسی، سرمربی استقلال‌خوزستان هم یکی از گزینه‌های جدی سپاهان برای فصل آینده است. شنیده می‌شود برخی از مسئولان سپاهان موافق حضور او هستند و حتی در تعطیلات نوروز هم مذاکراتی را با این مربی انجام دادند.
البته برای چنین تصمیم‌گیری،  فشار روی مسئولان سپاهان زیاد است و شاید موافقت بسیاری از هواداران این تیم با حضور نویدکیا معادلات را تغییر دهد اما به هرحال با کنار هم قراردادن پازل می‌توان از همین حالا شکل‌گیری ۳طیف در سپاهان را پیش‌بینی کرد. طیفی که همچنان به دنبال حضور یک مربی خارجی سرشناس‌اند، طیف علاقه‌مند به نویدکیا و طیفی که عبدالله ویسی را گزینه مناسبی برای خارج کردن سپاهان از بحران فصل جاری می‌دانند. تنها فصل مشترک این ۳ طیف، موافقت با برکناری اشتیماچ است.


منبع: همشهری ورزشی

9411
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-18 21:28:21
نظر دهید

۴ نظر
پرززز
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵، ۲۰:۰۶
تیتر عالیه .ماها پیچیده آیم یا خارجی ها ساده و صاف و صادقن .چرا اینقدر اخلاقیات پایینه.حیف استماچ اگر بمونه میتونه سپاهان رو سال آینده ی تیم مدعی کنه
ساهان
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵، ۲۲:۳۲
این اخبارتونا معلوم نیست از کجا میارید.
فقط شایعه درست میکنید
-
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۰:۱۳
حیف از ویسی
-
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۰:۵۳
بیچاره استیماچ

خداازت نگذره نویدکیا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر