فهرست
گزارش: هفته‌یِ حساسِ پی اس جی برایِ سه‌گانه‌یِ داخلی
گزارش: هفته‌یِ حساسِ پی اس جی برایِ سه‌گانه‌یِ داخلی

گزارش: هفته‌یِ حساسِ پی اس جی برایِ سه‌گانه‌یِ داخلی

آی‌اسپورت – پاسخِ پاریسی‌ها به حذف از چمپیونز لیگ پیروزیِ 6-0 مقابلِ کان در اولِ هفته بود. قهرمانیِ پی اس جی زودتر از هر فصلِ دیگری در لیگ قطعی شده و حالا دو فینالِ جامِ حذفی و جامِ اتحادیه در پیش است. فینالِ جامِ اتحادیه شنبه‌یِ آینده مقابلِ لیل خواهد بود. اما برایِ اینکه پی اس جی دومین سفرش به استاد دو فرانس در این فصل را هم قطعی کند باید امشب در استاد دو موستوار از سدِ لوریان، تیمِ احیا شده‌یِ فردریک آنتونتی بگذرد تا برایِ سومین سالِ پیاپی به فینالِ کوپ دو فرانس برسد.
خبرِ خوب برایِ لوران بلان بازگشتِ تیاگو سیلوا و آدرین رابیویی است که اهمیتش برایِ پی اس جی روز به روز بیشتر می‌شود. دو ستاره‌یِ پاریسی‌ها بازیِ اول هفته مقابلِ کان را از دست دادند اما امشب به احتمالِ زیاد در ترکیبِ اصلی قرار بگیرند. کنارِ این دو، خاویر پاستوره هم می‌تواند برایِ پی اس جی از اول به زمین برود تا جایِ خالیِ مارکو وراتی و تیاگو موتا را پر کند. دیگر غایبِ بزرگِ امشبِ پی اس جی داوید لوئیز است. البته بلان امیدوار است برایِ بازیِ شنبه مقابلِ لیل بتواند از موتا و لوئیز استفاده کند.
درونِ دروازه، سالواتوره سیریگیو بعد از مدت‌ها شنبه در لیگ بهش بازی رسید و نمایشِ مطمئنی داشت. برایِ همین سیریگو دو بازیِ آینده‌یِ پی اس جی در جامِ حذفی و جامِ اتحادیه را هم از ابتدا آغاز خواهد کرد. در خطِ میانی بلان امشب از ترکیبِ رابیو، بنجامین استامبولی و البته بلز ماتویدی استفاده خواهد کرد. حضورِ این سه هافبک باعث می‌شود تا آنخل دی ماریا به پستِ اصلی‌اش، یعنی وینگرِ هجومی باز گردد و در خطِ حمله کنارِ زلاتان و کاوانی قرار بگیرد. در خطِ دفاعی هم در غیابِ لوئیز، بلان از مارکینیوژ و مکسول و اوریه کنارِ سیلوا استفاده خواهد کرد. نکته‌یِ مهم اولین بازیِ داخلیِ سرژ اوریه برایِ پی اس جی، بعد از اینکه به خاطر توهین‌هایِ عجیب و غریبش به بلان و هم‌تیمی‌هایش از سویِ باشگاه محروم شده بود، است.
تابستانی که در پیش داریم تغییراتِ زیادی برایِ پی اس جی به همراه خواهد داشت و احتمالا هسته‌یِ مرکزیِ این تیم بازسازی شود. اما فعلا، حداقل برایِ فراموشیِ شکست مقابلِ سیتی و پسرفت نکردن نسبت به فصلِ پیش، زلاتان و هم‌تیمی‌هایش راهی جز فتحِ جامِ حذفی و اتحادیه ندارند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-19 09:15:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر