فهرست
بازخوانی یک یادداشت قدیمی: مهرداد وین رونی
بازخوانی یک یادداشت قدیمی: مهرداد وین رونی

بازخوانی یک یادداشت قدیمی: مهرداد وین رونی

آی اسپورت- کشف وینگوبگوویچ بود و از پرسپولیس قائمشهرآمده بود. یک پرسپولیسی تمام عیار. ازقائمشهر آمده بود تا جانشین دایی شود.اگرچه زمان وینگو چندان به او بازی نرسید اما نیمکت نشین دایی بودن هم لقب دهان پرکنی بود. در معدودبازیهایی که به میدان رفت وینگو را بابت انتخابش سربلند کرد.زمانی که به میدان میرفت همه چیز خوب بود. خوب پاس می داد،خوب بازی میکرد،خوش اخلاق بود. مهمتر از همه،آن اعتماد به نفس چهره اش بود. وینگو رفت و سلطان آمد. تیم را از ستاره های وینگو پاکسازی کرد. همه رفتند و اولادی ماند. مثل این که اعتماد به نفس چهره او را پروین هم دیده بود. پروین به او بازی داد و و شد مهاجم فیکس سرخپوشان.
همین روزها بود که به او گفتند«مهرداد وین رونی» همین روزها که همه چیز خوب بود. اما به تدریج همه چیز بد شد. اولادی با دریبل هایش همه را خسته کرد.اولادی عصبی بود. اولادی به داور اعتراض میکرد. این کارها قدم به قدم او را عقب برد و به روی نیمکت برگرداند. اما هنوز اعتماد به نفس در چهره اش بود. محمود یاوری او را به تیم ملی امید دعوت کرد. اگرچه پروین می گفت این «بچه»در تیم ملی هم چیزی نمیشه اما هواداران امیدوار بودند.اوضاع در تیم ملی بدتر بود. اگر در پرسپولیس دریبل میکرد و موقعیت خراب می کرد یک تیم باشگاهی بود اما اینجا تیم ملی بود.همه چیز فرق داشت. برای همین یاوری هم خیلی زود به نتیجه پروین رسید و او را نیمکت نشین کرد. حالا اوشبیه وین رونی شده بود. پرخاشگر،بداخلاق. به حاشیه زمین سبز پناه برد.موهایش را بلند کرد،شماره های عجیب و غریب پوشید. سعی کرد متفاوت باشد. اعتماد به نفس چهره اش تبدیل شده بود به انتقام.
آخرین لطف پرسپولیسی ها در حق او و البته خودشان این بود که او را فرستادند الشباب. گفتند «از دستش راحت شدیم.» این همان جمله ای بود که اورتونی ها زمانی که رونی را فروختند گفتند. بعد از آن دیگر اولادی را ندیدیم.اودیگر مهرداد وین رونی نبود. حتی زمانی که به استقلال گل زد هیچ نشانی از آن بازیکن سابق نداشت.
وین رونی ازاورتون رفت. سرالکس بالای سرش بود و پسربد اورتون تبدیل شد به ستاره دنیای فوتبال. فرگوسن از یک بازیکن بد یک ستاره ساخت. اولادی اما فرگوسنی نداشت. کسی نبود تا از دریبل ها و عشق هنرنمایی اش برگ برنده ای بسازد. حالا او در امارات و دور از توجه اهالی فوتبال و رسانه ها فوتبال بازی می کند. حالا دیگر نه او را می بینیم و نه اعتماد به نفسی که در چهره اش بود. حالا او دیگر شباهتی به وین رونی منچستر ندارد.
نیلوفر کنگرانی
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-19 19:52:38
نظر دهید

۴ نظر
Gatab City
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۹:۱۴
لایک
مرید نیلوقر کنگرانی
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵، ۲۰:۰۳
مگر اینکه تو این ختما ببینیمت نیلوقر :) خدا رحمتش کنه، ولی تو خودت خوبی؟
-
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵، ۲۲:۳۵
تسلیت به همه قایم شهریهای عزیز
افشین
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۰:۰۴
اگر در فضا و جوی بهتر و اطرافیان و مربیانی بهتر اوج میگرفت و البته قدر خود را میدانست،ستاره ای بی رقیب بود... صدحیف
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر