فهرست
یادداشت روز : پیغام روشن رئال برای بارسا و اتلتیکو !
یادداشت روز : پیغام روشن رئال برای بارسا و اتلتیکو !

یادداشت روز : پیغام روشن رئال برای بارسا و اتلتیکو !

آی اسپورت - در روزی که کمتر کسی تصور می کرد رئال بتواند از " آنوئتا " با دست پر برگردد چه رسد به اینکه سوسیه داد را گلباران کند ، رئال مادرید بدون کریستیانو اما با درخشش بیل و بنزما توانست پس از دو فصل ناکامی در زمین سوسیه داد ، این بار با سه امتیاز شیرین به مادرید بازگردد . " پدرو سن مارتین "  تحلیل گر " آ اس " نگاهی داشته به بازی دیشب رئال و بخصوص عملکرد بیل و بنزما که در زیر می آید :«  وقتی رونالدو درترکیب رئال مادرید حضور ندارد ، همیشه شبهه هایی در مورد میزان تاثیرگذاری رئال روی حریفش بوجود می آید . دیروز نیز چنین روزی بود ولی پاسخ گرت بیل و بنزما به این سوال ، بدون نقص ، باشکوه و پیروزمندانه بود.

آنچلوتی در ابتدای بازی گرت بیل را در قسمت راست فاز تهاجمی یعنی همان پست همیشگیش قرار داده بود ، در کنار بنزمای غول پیکر ! ایسکوی جوان هم ، پشت سر این دو و متمایل به قسمت راست زمین حضور داشت. ولی عملا از همان دقایق اولیه عدم کاربرد این شیوه به چشم می آمد. به همین خاطر ، بیل به سمت چپ یعنی پست همیشگی رونالدو منتقل شد . با این تغییر ، ایسکو آزادی عمل بیشتری پیدا کرد و توانست بهتر از دقایق اولیه با مهاجمان ارتباط برقرار کند. دیوار دفاعی سوسیه داد با این روش باز شد و آنها مجبور شدند که بیشتر از قبل به گوشه های زمین متمایل شوند .

به گل اول مادرید نگاه کنید ؛ این گل اختراع خود بنزما بود ، کریم دفاع سوسیه داد را به گوشه زمین منحرف کرد ، آنها را با حرکت بدن جا گذاشت به سمت محوطه جریمه آمد و شلیک کرد ؛ شوت کریم گل نشد اما حضور به موقع ایارامندی و ریباند به موقع او در بهترین زمان ممکن گل اول رئال را به همراه داشت . زوج او یعنی " گرت بیل " هفته به هفته رشد می کند و عملکرد بهتری را ارائه می کند. این بازی نشان داد که بازدهی او در سمت چپ فاز تهاجمی (پست ثابت او در تاتنهام ) بسیار بیشتر از هر نقطه دیگری در زمین است. مدافعین سوسیه داد در مقابل سرعت و تکنیک انفرادی بیل کاملا سردرگم شده بودند. تیم سن سباستنی با شروع نیمه دوم همچنان تحت تاثیر گلی بود که در دقایق پایانی نیمه اول دریافت کرده بود و اینگونه بود که دروازه بان شیلیائی " براوو " توپ را تقدیم گرت بیل کرد.

براوو لحظاتی قبل ، دروازه اش در آستانه فروپاشی بود که ضربه راموس تبدیل به گل نشد ؛ اما گرت بیل توپ تقدیمی را با یک شوت غیر قابل مهار به گل دوم مادرید تبدیل کرد.بازی در همین نقطه برای سوسیه داد تمام شد. در ادامه آنها دو گل دیگر از په په و موراتا دریافت کردند ؛ در حالی که فکر می کردند مادرید بدون رونالدو را می توان براحتی شکست داد. رئال با بازی خوب دیشب خود نشان داد که می تواند تمام فینال های پیش رو تا روز آخر لالیگا را برنده باشد . اگر اتلتیکو در یکی از بازی های باقیمانده شکستی متحمل شود ، در روز آخر می توان به قهرمانی امیدوار بود ! این برد قاطعانه ، پیغام روشنی بود برای اتلتیکو و بارسا . »


Análisis de la jornada

پدرو سن مارتین : آ اس

ترجمه : رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-04-06 14:17:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر