فهرست
گزارش روز : بله ! رئال ، راه زنده ماندن بدون رونالدو را یاد گرفته است !
گزارش روز : بله ! رئال ، راه زنده ماندن بدون رونالدو را یاد گرفته است !

گزارش روز : بله ! رئال ، راه زنده ماندن بدون رونالدو را یاد گرفته است !

آی اسپورت -  رئال مادرید دیشب در غیاب رونالدو بار دیگر پیروز شد . در حالیکه گمان می رفت در مقابل تیم خوب سوسیه داد ، غیبت ستاره پرتغالی و بهترین بازیکن جهان ؛ بیشتر از همیشه به چشم بیاید ، اینگونه نشد و رئال همچون دو فصل گذشته بازهم بدون رونالدو ، عملکرد مطلوبی داشت. " آلفردو ماتیا " نویسنده روزنامه " آ اس " نگاهی آماری داشته به بازی های رئال مادرید در 5 فصل اخیر که در غیاب رونالدو برگزار شده است . نتایج جالبی از این گزارش آماری بدست آمده است . این گزارش را اینجا بخوانید :


Cristiano Ronaldo


« در فصول گذشته ، بخصوص در دوران " پیگرینی " هر زمان که رونالدو به دلایلی چون مصدومیت ، محرومیت یا تصمیم مربی در ترکیب رئال حضور نداشت آن بازی ها بری رئال به یک درام تبدیل می شد. در اولین فصل حضور رونالدو در رئال مادرید بطور مثال رئال در برابر سویا 2-1 ، در برابر میلان در لیگ قهرمانان در زمین خودی 3-2  و در جام حذفی در مقابل آلکورکون 4-0 بازنده شد. در هر سه بازی رونالدو در ترکیب رئال حاضر نبود. در آن سال ، دنیا برای رئال مادرید پس از مصدومیت رونالدو در 30 سپتامبر 2009 ، بدست بازیکن مارسی " دیاوارا " تیره و تار شد. اما هم اکنون اوضاع بطور کامل تغییر یافته است. حالا می توان به صراحت گفت که برعکس آنچه که در بارسلونا دیده می شود "مسی دپندنسیا : وابستگی محض به مسی "  در رئال مادرید پدیده   " رونالدو دپندنسیا " وجود خارجی ندارد. بله ! رئال راه زنده ماندن بدون این ستاره پرتغالی را یاد گرفته است . هرچند که با حضور کریستیانو ، کهکشانی ها تیمی مطمئن تر جلوه می کنند. در تمام سه سال اخیر رئال حتی یک بازی را در غیاب رونالدو واگذار نکرده است. و در این فصل در 8 بازی بدون رونالدو تنها یک بار مساوی کرده و در 7 تای آنها پیروز شده است. بعلاوه شب سن سباستین ، رئال مادید امسال در لالیگا 5 بار بدون رونالدو (بدلیل محرومیت و مصدومیت) به مصاف حریفان خود رفته است که در همه آنها پیروز شده است. برابر وایادولید (4-0) ؛ الچه (3-0) ؛ ختافه (3-0) ؛ ویارئال (4-2) و سوسیه داد (4-0) . در جام حذفی در مقابل " المپیک چاتیوا " به تساوی 0-0 دست یافت که در بازی برگشت بازهم بدون رونالدو ،  2-0 پیروز شد. در لیگ قهرمانان هم در غیاب رونالدو ، رئال 4-1 در مادرید بر گالاتاسرای غلبه کرد.

اما در فصل گذشته و در زمان " مورینیو " کریس در 5 مسابقه حضور نداشت که در هیچ یک از آن 5 مسابقه نیز رئال بازنده نبود . مقابل اوساسونا (0-0) ، اتلتیکو (1-2) ، سوسیداد (3-3) اوساسونا (4-2) و آلکوی در جام حذفی (1-4) . در دو فصل قبل نیز رونالدو دو بازی رئال را از دست داد که در هر دو بازی رئال پیروز شد . مقابل آژاکس (0-3) پونفرداینا (1-5) . اما سه فصل پیش یعنی در فصل 2010-2011 ، رونالدو در 4 بازی لالیگا غیبت داشت . از این 4 مسابقه رئال در دوتایش پیروز شد ؛ مقابل سانتاندر (1-3) و هرکولس (2-0) و دو بار هم در زمین خودش شکست خورد ؛ مقابل خیخون (0-1) و  ساراگوسا (2-3) . هر دو شکست زمانی حادث شد که رئال ، قهرمانی لالیگا را از دست داده بود. در فصل ابتدایی حضورش نیز رونالدو در 9 مسابقه لالیگا بدلیل مصدومیت غایب بود که رئال 6 بار پیروز شد ، دو بار مساوی کرد و یک بار نیز شکست خورد. اما در لیگ قهرمانان دو بار و در جام حذفی نیز یک بار متحمل شکست شد. در مجموع رئال مادرید در تمام مدت حضور رونالدو در رئال ، 32 بار بدون وی به میدان رفته که تنها در 5 مسابقه بازی را به حریف واگذار کرده است.»

آلفردو ماتیا : آاس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-06 16:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر