فهرست
گزارش: بهترین و بدترین لحظاتِ کلوپ در داربیِ رور
گزارش: بهترین و بدترین لحظاتِ کلوپ در داربیِ رور

گزارش: بهترین و بدترین لحظاتِ کلوپ در داربیِ رور

آی‌اسپورت – در آستانه‌یِ داربیِ مرسی ساید، یورگن کلوپ این هفته در مصاحبه‌ای با روزنامه‌یِ لیورپول اکو گفت: «در دورتموند بردنِ داربی از بردنِ لیگ مهمتر است.» کلوپ به خوبی با فضایِ چنین داربی‌هایی آشناست و می‌داند پیروزی و یا شکست در آن چقدر برایِ هودارانِ تیمش اهمیت دارد.
اولین تجربه‌یِ کلوپ در داربیِ رور، تجربه‌ای دراماتیک بود. سالِ 2008 دورتموندِ کلوپ بعد از یک ساعت 3-0 از شالکه عقب افتاد. بعد نون سوبوتیچ یک گل را جبران کرد تا دورتموند به بازی برگردد. الکساندر فرای که به عنوانِ بازیکنِ ذخیره به زمین آمده بود با شوتی از راهِ دور نتیجه را 3-2 کرد و بعد از این گل بود که دوتا از بازیکنانِ از زمین اخراج شدند و نهایتا فرای یک بارِ دیگر برایِ تیمش در دقایقِ پایانی، از رویِ نقطه‌یِ پنالتی گل زد تا بازی با تساویِ 3-3 به پایان برسد. کلوپ در باره‌یِ این بازی می‌گوید: «راستش این جور مساوی کردنِ بازی از بردنش هم لذت‌بخش‌تر بود. این بازی شروعی بود برایِ داستانِ دورتموند.»
چهار سال بعد شیرین‌ترین پیروزیِ یورگن کلوپ در داربیِ رور را به همراه داشت. دورتموند در حالی که 3 امتیاز بیشتر از بایرن داشت، در ابتدایِ هفته با تک گلِ رابرت لواندوفسکی باواریایی‌ها را در وستفالن شکست داد و بعد با پیروزیِ 2-1 مقابلِ شالکه و با توجه به تساویِ بایرن مقابلِ ماینتس، در آستانه‌یِ دومین قهرمانیِ متوالی‌اش در بوندسلیگا قرار گرفت. در این بازی جفرسون فارفان در ابتدا شالکه را پیش انداخت. اما دو ضربه‌یِ آزاد از لوکاس پیژچک و سباستین کل پیروزی‌ای به یادماندی برایِ دورتموند به همراه آورد.
اما آخرین سفرِ یورگن کلوپ به شالکه با خاطره‌ای تلخ به پایان رسید. دورتموند که فصلِ 2014-2015 را خیلی بد شروع کرده بود و از 5 بازی تنها 7 امتیاز گرفته بود، با گل‌هایِ جوئل ماتیپ (که فصلِ آینده به لیورپولِ کلوپ می‌پیوندد) و اریک چوپو موتینگ در همانِ ابتدایِ بازی از شالکه عقب افتاد و تک گلِ پیر امریک اوبامیانگ هم نتوانست بازگشتِ دیگری برایِ شاگردانِ کلوپ بیافریند. بعد از این بازی دورتموند 4 بازیِ پیاپیِ دیگر را هم در لیگ باخت تا حتی در خطرِ سقوط قرار بگیرد. در نهایت اما کلوپ تیمش را در نیم فصلِ دوم بازسازی کرد و تا رده‌یِ هفتم بالا آورد و به فینالِ جامِ حذفی رساند.
یورگن کلوپ قبل از اینکه در پایانِ فصلِ 2014-2015 دورتموند را ترک کند در 15 داربیِ رور 5 بار پیروز شد و 5 بار شکست خورد. و حالا نوبت به داربیِ مرسی ساید رسیده است...
 
     
آی اسپورت
2016-04-20 11:50:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر