فهرست
یادداشت/ رونالدو در اوج، مسی در تلاش برای بازگشت
یادداشت/ رونالدو در اوج، مسی در تلاش برای بازگشت

یادداشت/ رونالدو در اوج، مسی در تلاش برای بازگشت

بن هیوارد
همه چیز کاملا برعکس شد. زمان زیادی از روزهایی که لیونل مسی ستاره بارسلونا بود و کرس رونالدو سردرگم موفقیت بود نمی گذرد. اما در هفته های اخیر همه چیز تغییر کرد و حالا رونالدو در تاثیرگذاری در بازی های رئال ناکام نیست.
چندی پیش از رونالدو انتقاد می شد که نمی تواند مقابل تیم های بزرگ گل بزند. اما ستاره پرتغالی از زمان آمدن زیدان دوباره احیا شد. بازیکن 31 ساله نه تنها گل برتری تیمش در ال کلاسیکو در نیوکمپ را زد، بلکه هت تریکش مانع حذف رئال از لیگ قهرمانان اروپا با شکست 2 بر صفر در بازی رفت در خانه وولفسبورگ شد.
گل های او بود که به رئال کمک کرد دوباره برای قهرمانی در لالیگا و حضور در لیگ قهرمانان امید داشته باشد. اگرچه او در تمام مدت فصل بازیکن فوق العاده ای بود و حالا فقط گلزنی به خصوصیات او اضافه شده است. آن هم گلزنی در مهم ترین بازی ها. کیفیت همراه با تداوم.
بعد از بازی مقابل وولفسبورگ زیدان گفت رونالدو نشان داده که بهترین بازیکن دنیاست و حالا صحبتش ثابت شده است. ستاره پرتغالی اما در ماه ژانویه اعتراف کرد که مسی توپ طلا را می برد و حالا مشاهده عملکرد این دو بازیکن در هفته های اخیر نشان از برتری رونالدو دارد.
بارسلونا تنها یکی از 6 بازی اخیرش را برده است، آن هم برد 2 بر یک مقابل اتلتیکوی 10 نفره که بعدا در خانه بارسلونا را از لیگ قهرمانان حذف کرد.
بدتر از آن، تیم انریکه هیچ کدام از 4 بازی آخرش در لالیگا را نبرده است و 3 تای آن ها را هم باخته است. مقابل رئال مادرید، رئال سوسیداد و والنسیا. آن هم بعد از تساوی 2 – 2 مقابل ویارئال بعد از تعطیلات بین المللی.
مسی شدیدا خسته به نظر می رسد و این روزها اصلا روی فرم نیست. اما در دیدار مقابل والنسیا نشانه هایی از پیشرفت دیده شد. زمانی که او پانصدمین گل دوران حرفه ای اش را زد و 516 دقیقه گل نزدنش پایان داد.
بعد از این ناکامی ها بارسلونا به لطف رکورد رو در روی بهتر مقابل اتلتیکو مادرید در لالیگا صدرنشین است و در حالی که 5 بازی تا پایان مانده رئال مادرید به یک امتیازی آن ها رسیده است.
برای بازی امشب مقابل دپورتیوو سرمربی بارسلونا امیدوار است شرایط ستاره های تیمش را تغییر دهد و بارسا را دوباره احیا کند. رئال هم در غیاب گرت بیل امیدش به رونالدو است. و البته هرچه به بازی های حساس پایانی نزدیک تر می شویم، بیشتر متوجه می شویم که سرنوشت قهرمانی لالیگا را روی فرم بودن و اوضاع ستاره های تیم های مدعی رقم می زنند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-04-20 19:10:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر