فهرست
رسانه‌های عربستان: عراق نمی‌تواند در ایران میزبان ما باشد
رسانه‌های عربستان: عراق نمی‌تواند در ایران میزبان ما باشد

رسانه‌های عربستان: عراق نمی‌تواند در ایران میزبان ما باشد

آی اسپورت - درگیری و اختلاف میان دو فدراسیون عراق و عربستان بر سر میزبانی ایران برای بازی‌های مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه کماکان وجود دارد. سعودی‌ها به راه‌های مختلف بهانه‌جویی می‌کنند تا برای بازی با عراق به تهران نیایند. با وجود اینکه روز گذشته فدراسیون عراق رسما به AFC نامه داد و ایران را به عنوان میزبان بازی‌های خود انتخاب کرد سعودی‌ها در یک جوسازی جدید مدعی شدند که فیفا میزبانی ایران را رد می‌کند!
روزنامه الشرق الاوسط عربستان به نقل از منابع موثق عراقی نوشت: پرونده بازی در ایران تقریبا بسته شده است و عراقی‌ها سیدنی را به عنوان میزبان بازی خود انتخاب کردند زیرا فیفا با درخواست فدراسیون عراق برای برگزاری بازی در تهران موافقت نمی‌کند.
اما درباره بازی عربستان که فدراسیون عراق پیش از این شرط کرده بود در صورت نیامدن عربستان به ایران حتما بازی‌ خانگی آنها نیز به کشور ثالث منتقل می‌شود این نشریه سعودی نوشت: به احتمال زیاد در نشستی که دو فدراسیون عربستان و عراق در دوحه برای پایان این مسئله در تاریخ ۲۷ آوریل(۸ اردیبهشت) برگزار می‌کنند با میانجگری قطری‌ها، دوحه به عنوان میزبان بازی خانگی عربستان انتخاب خواهد شد.
این روزنامه عربستانی به نقل از رسانه‌های عراقی در ادامه درباره پیشنهادهای دوم و سوم عراق در صورت پذیرفته نشدن میزبانی سیدنی از سوی فیفا گفت و نوشت: چون استرالیا با عراق در یک گروه قرار دارد امکان دارد فیفا آن را به عنوان کشور ثالث برای عراقی‌ها رد کند. در صورت رد کردن فیفا گزینه دوم عراق، ترکیه خواهد بود زیرا عراق و عربستان برای وارد شدن به ترکیه ویزا نمی‌خواهند. البته در انتخاب ترکیه برای میزبانی یک مشکل وجود دارد و آن این‌که ترکیه جزو اتحادیه فوتبال اروپا است و باید رضایت این اتحادیه را داشته باشد. در صورتیکه ترکیه نیز از سوی فیفا رد شود، مالزی گزینه سوم فدراسیون عراق خواهد بود.
 
کد خبر:9402
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
  ۱  
آی اسپورت
2016-04-21 09:27:07
نظر دهید

۱ نظر
عباس
پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۲۵
وااااای چقد گه میخورن اینا بسه دیگه بابا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر