فهرست
یادداشت ویژه / کاش، خودت یاد خودت بودی
یادداشت ویژه / کاش، خودت یاد خودت بودی

یادداشت ویژه / کاش، خودت یاد خودت بودی

آی اسپورت - خبر رفتن مهرداد که هضم بشود آن وقت تازه نوبت بالا بردن انگشت‌های اشاره است برای پیدا کردن متهم. قلم به دست های مناسبتیِ ساکن پشت میز که دسته دسته از راه برسند و یک طور خجالت زده‌ای صدا بلند کنند که افسوس و دریغ و تف به ما که لاجنس و لامصبیم و این طور پشت کرده‌ایم به عهد آدمیت‌مان. زنجه موره‌هایی که پشت‌مان را بلرزاند و هی پرده بردارد از چهره‌ی وحشتناک‌مان و هی یادمان بیاورد که چه قدر مخوفیم و بی‌اعتنایی‌مان به آدم‌ها هر روز چه قدر مرگ و انزوا به بار می‌آورد. آخرش هم ما را با وجدان خواب‌مان تنها بگذارند و بروند تا خبر مرگ بعدی.

جوان‌مرگ شدن یک چیز افسون و غم‌انگیزی است؛ مخصوصا که مهرداد اولادی باشد و توی دربی چیپ زده باشد و سی سالش بیش‌تر نباشد. خیلی غم دارد یکی را با آن همه استعداد، ده سال قبل از چلچله جوانی بگذارند توی تابوت و ببرند برای کفن و دفن. خیلی غم دارد امروز کنار زمین و فردا زیر خاک. خیلی غم دارد پدر فردای داغ پسر. اما به خدا قسم خیلی وقت‌ها تقصیر ما نیست که دارمان می‌زنید. تقصیر هیچ‌کس نیست. تاس زندگی هزار چرخ می‌خورد و آدمیزاد ناچار هزار بار از اسب می‌افتد. بعد مگر می‌شود وسط این همه بدبختی، کار و زندگی را گذاشت و هرشب وجب به وجبِ این شهر شلوغِ بی‌هویت را افتاد دنبال همه‌ی از اسب افتاده‌ها که یک وقت از اصل نیفتند و از تیم کی‌روش نرسند به تتلو و مرگ.

مگر می‌شود هر روز همه را چک کرد که حیف نشوند. مگر می‌شود توی همه چیز سرک کشید. معلوم است که نمی‌شود. آدم باید خودش طوری نکند که دیر بشود. خودش هوای خودش را داشته باشد. خودش حواسش به پدر باشد که غصه نخورد. خودش آرنج روی زانو نگذارد و نمیرد. پس کاش برای یک بار هم که شده شوآف‌ مرگ‌فروشی‌ و تقصیرهم اندازی‌های نخ‌نمای‌تان را بساط نکنید و همان گوشه که نشستید بمانید. کاش به جای تسکین خودتان، برایش دعا کنید حالا که رفته، هرجا هست هیچ دردی روی شانه‌هایش سنگینی نکند و هیچ قلبی توی سینه‌اش نترکد. والله نمی‌میرید... ولی، خداوکیلی چه قدر حیف که مرد.


علیرضا ارژنگ‌زاده / آی اسپورت
  ۳  
آی اسپورت
2016-04-21 14:56:12
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۵:۱۵
چقدر حیف که مرد ...
:(
-
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۹:۴۷
مقاله بسیار خوبی بود
-
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۳۹
ماانساها عادت کردیم ازدل برود هرانکه از دیده رود متاسفم برای همکاراش همون فوتبالیستها بقول جواد کاظمیان مرده پرستی هم برای مهرداد نکردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر