فهرست

استتوس: زامبی نشویم!

آی اسپورت - مدت زیادی از درگذشت زنده یاد هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس نمی گذرد اما هنوز هم یک تصویر بیش از همه  متاثرکننده است؛ یک عکاس لحظه ای که مرحوم نوروزی را به داخل قبر گذاشتند و کفن را کنار زدند تا بستگانش برای آخرین بار صورتش را ببینند و با او وداع کنند را ثبت و یک رسانه نیز آن را منتشر می کند تا خیلی زود در شبکه های اجتماعی دست به دست شود، غافل از اینکه دیدن چنین تصویری برای خانواده به خصوص فرزندان نوروزی چقدر می توانست عذاب آور باشد.
این روزها نیز اهالی فوتبال داغدار درگذشت یک فوتبالیست جوان دیگر هستند. مهرداد اولادی که نزدیکانش از تلاش برای بازگشت به دوران اوج می گفتند ناغافل همه را تنها گذاشت و به هم بازی اش در  پرسپولیس(نوروزی) پیوست و درست در روزی که پدرش سخت ترین لحظات زندگی اش را تجربه می کرد و در روز پدر، فرزندنش را به خاک می سپرد تصویری به شدت تلخ از مرحوم اولادی پس از کالبدشکافی منتشر شد که هر کسی تاب تماشایش را ندارد.

اینکه در شرایطی که هر کسی دسترسی به پیکر بی جان زنده یاد اولادی پس از کالبدشکافی را نداشته، چه کسی توانسته این تصویر را ثبت کند، بماند. اینکه عکاس چه هدفی داشته و چطور توانسته دست به چنین اقدامی بزند نیز بماند. روی سخن با آنهایی است که چنین تصاویری را در شبکه های اجتماعی پخش می کنند و از آنها بدتر نیز رسانه های رسمی که اقدام به انتشار آن می کنند.

آری! ما و یا شاید بهتر است بگوییم گروه بزرگی از ما در دنیا بی نظیر و بهترینیم اما در اشاعه بی فرهنگی. ما که هیچ خط و مرزی برای اینگونه ناهنجاری ها نداریم بد نیست نگاهی دقیق در آیینه بیاندازیم. داریم شبیه زامبی ها می شویم!
منبع: نامه نیوز
     
آی اسپورت
2016-04-22 11:12:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر