فهرست
گزارش روز: بهترین مربی تاریخ لیگ برتر
گزارش روز: بهترین مربی تاریخ لیگ برتر

گزارش روز: بهترین مربی تاریخ لیگ برتر

آی اسپورت - آرسن ونگر در بازی تیمش برابر چلسی توانست رکورد 1000 مسابقه نشستن بر روی نیمکت سرمربی گری آرسنال را بشکند. او که از سال 1996 سکان هدایت آرسنال را بر عهده دارد توانسته سه بار قهرمانی در لیگ برتر و چهار بار قهرمانی در رقابت های جام اتحادیه را کسب کند. به جز ونگر دو مربی عالی دیگر نیز در لیگ برتر وجود دارند. سر الکس فرگوسن و خوسه مورینیو. هر سه مربی سبک جدیدی از بازی را در رقابت های لیگ برتر ارائه کرده اند و بدون شک از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال انگلیس هستند.

افراد بسیاری ممکن است فرگوسن را از سایر مربیان برتر بدانند. چرا که او توانست موفقیت را در یونایتد تبدیل به یک سنت کند و سال های سال برای منچستر جام کسب کرد.

مورینیو هم توانست دورانی را در چلسی رقم بزند که همراه با شکوه، جنجال و موفقیت بود. "آقای خاص" رقابت های لیگ برتر همواره تشنه ی موفقیت است و در حال حاضر دوران موفقی را در مچلسی پشت سر می گذارد.

ونگر 18 سال در لیگ برتر سرمربی آرسنال بوده است. بدون شک نیمه ی اول حضور او در آرسنال از 1996 تا 2005 دوران طلایی ونگر در آرسنال بوده است.او در این دوران سه بار قهرمان لیگ برتر شد و توانست رکورد باور نکردنی یک فصل بدون شکست را در هایبری رقم بزند. وی شانزده سال پیاپی در لیگ قهرمانان با موفقیت حضور داشته اما در نه سال گذشته او نتوانسته موفقیت هایش را در آرسنال تکرار کند. البته همه ی تقصیر ها به گردن او نیست. انتقال استادیوم باشگاه از هایبری به امارات و همچنین نیاز باشگاه به سرمایه  ی بیشتر و فروش بازیکنان طراز اول به خاطر پول او را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

سر الکس فرگوسن بدون شک موفق ترین مربی تاریخ لیگ برتر است. او در دوران حضورش در این تیم توانسته افتخار کسب 13 عنوان قهرمانی لیگ برتر، 5 قهرمانی در جام اتحادیه، چهار قهرمانی در لیگ کاپ، دو قهرمانی در لیگ قهرمانان، یک قهرمانی در جام در جام اروپا ، جام بین قاره و سوپر کاپ اروپا را علاوه بر انتخاب شدن به عنوان بهترین تیم سال فیفا کسب کند. تیم او در دوران حضورش در منچستر هرگز عنوانی بدتر از سومی در لیگ را کسب نکرد.

او فوتبال منچستر را دگرگون کرد و آن ها توانستند به سال ها سلطه ی لیورپول بر لیگ برتر پایان بدهند.

مورینیو نیز توانسته دوبار قهرمانی در لیگ قهرمانان را با دو تیم مختلف کسب کند و از این حیث می توان گفت واقعا موفق بوده است. سبک خاص او در کنفرانس های مطبوعاتی یک نوآوری محض بود و مصاحبه های او همواره از داغ ترین مصاحبه های هفته است. او در رکوردی بی نظیر از 3 فوریه ی 2002 تا دوم آوریل 2011 در 150 مسابقه ی خانگی شکست نخورد و توانست با اینتر رکورد جاوان کسب سه گانه را رقم بزند.

شما چه فکر می کنید؟ چه کسی بهترین مربی لیگ برتر انگلیس است؟

     
آی اسپورت
2014-04-06 16:53:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر