فهرست
برای جری بنگستون: ناجیِ کم‌حوصله!
برای جری بنگستون: ناجیِ کم‌حوصله!

برای جری بنگستون: ناجیِ کم‌حوصله!

آی اسپورت- چهل و پنج دقیقه اول نبردِ استقبال اهواز و پرسپولیس، هیچ شباهتی به یک مسابقه فوتبال نداشت. زیر بارش سهمگینِ سنگ از روی سکوها، به نظر می‌رسید بازیکنان هر دو تیم تمرکزشان را از دست داده‌اند و مسابقه از مدار نظم خارج شده است. ادامه روند رخوتناک و کسل‌کننده مسابقه می‌توانست دو امتیاز حساس و کلیدی را از پرسپولیس بگیرد اما یک ضربه سر، همه چیز را به سود تیم برانکو تغییر داد. باز هم نجات پرسپولیس توسط بازیکنی محقق شد که بین دو نیمه، سوژه انتقاد هواداران قرمزها بود. مهاجمی که در بیشتر لحظات بازی تنها در زمین راه می‌رود اما همیشه در لحظه درست، در نقطه درست قرار می‌گیرد.
 

قبل از جری بنگستون، آخرین تجربه خرید مهاجم خارجی در پرسپولیس به امضای قرارداد با یک بازیکن صد و چند کیلویی ختم شده بود. بازیکنی که حتی برای تکان خوردن در زمین مسابقه نیز با مشکل روبرو بود اما با «تشخیص» حمید درخشان، پیراهن پرسپولیس را بر تن می‌کرد. عجیب نبود اگر در روزهای اول حضور بنگستون در پرسپولیس، هواداران با بدبینی به این خرید نگاه کنند. حتی سابقه بازی او برای تیم ملی هندوراس نیز چندان قانع‌کننده به نظر نمی‌رسید. آقای مهاجم در 5 هفته اول فقط 18 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد و هفت هفته طول کشید تا برای اولین بار در ترکیب تیمش فیکس شود. گلزنی‌های او برای تیمش درست از همان هفته آغاز شدند. او با یک پنالتیِ دقیق، کابوس پنالتی‌های خراب‌شده تیمش را حداقل برای مدتی به پایان رساند تا پرسپولیسی‌ها از تراکتور عبور کنند و سه امتیاز سرنوشت‌ساز یک مسابقه نزدیک را به دست بیاورند.
 
 تلاش بی‌وقفه مهاجم نحیف هندوراسی برای اثبات خودش به پرفسور از اواخر نیم فصل اول آغاز شد. او در مسابقه با ملوان موقعیت‌های زیادی را از دست داد اما سرانجام موفق به گلزنی برای تیمش شد تا برانکو روی او به عنوان یکی از تعویضی‌های دربی حساب باز کند. تعویضی که نهایتا قرمزها را از مرگ حتمی در مسابقه حیثیتی نجات داد. چهار هفته بعد، وقتی ضربه سر جری دوباره پرسپولیس را صاحب پیروزی برابر رقیبی از تبریز کرد، تصور می‌شد جایگاه ثابت او در خط حمله تیمش محفوظ باشد اما بنگی دوباره به نیمکت برگشت و زیر سایه مهدی طارمی قرار گرفت. حالا زمان رونمایی از «دارک ساید» آقای مهاجم بود. او بعد از چهار هفته دوری از ترکیب به زمینِ مسابقه حساس با سایپا فرستاده شد. دو اخطار گرفت. با بی‌خیالی زمین را ترک کرد و مردِ منفور هواداران باشگاه شد. حتی برانکو که ده‌ها بار پای اشتباهات سوشا و بنگر ایستاده بود، او را در کنفرانس خبری‌اش زیر سوال برد. حالا همه علیه بنگستون بودند و دوران او در پرسپولیس تمام شده به نظر می‌رسید اما این مهاجم بار دیگر همه را غافلگیر کرد. از پنالتی بازی ملوان تا دو گل در جنگِ سنگیِ اهواز. از شمال تا جنوب.
 
 


جری بنگستون، شباهتی با بازیکنان معمولی ندارد. در چهره‌اش خبری از اشتیاق برای فوتبال بازی کردن نیست و در نگاهش، «به درکی» دیده می‌شود که حداقل در شروع هر مسابقه هواداران تیمش را کلافه می‌کند. اکت‌های او درون مستطیل سبز، هر بار مخاطبان تلویزیونی مسابقه را به این نتیجه می‌رسانند که جری هیچ تاثیری روی سرنوشت مسابقه نخواهد گذاشت اما او ناگهان در یک لحظه خاص، همه را وادار به اعتراف به اشتباه می‌کند. تا پایان لیگِ جذاب پانزدهم فقط سه هفته باقی‌مانده و قابل انکار نیست که درصدی از صدرنشینی تیم برانکو، مدیونِ چارچوب‌شناسی گلزن مادرزاد هندوراسی است. مدیونِ چند فرار با جری. فورواردی دقیق اما کم حوصله از آمریکای شمالی. 

هما رهنورد 
کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2016-04-22 20:32:05
نظر دهید

۴ نظر
جیم
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۲:۲۲
من خیلی با این اهالی کونکاکاف برخورد داشته ام، هندوراس، جامائیکه و امثالهم.

این حالت "به درک" توی چهره یه خصوصیت رفتاری مشخصی ست بین شون. یه جورایی مشابه سرد بودن، گرم بودن و امثالهم که اطلاق میشه به مردم مناطق متفاوت.

اثبات شده نیست، و بیشتر حرف شکمی ست ولی من شاید با ده تا شون برخورد داشتم همینجور بودن انگار همیشه یه باب مارلی فعال در درون دارن ... شاید اون ماده مخدری که بین شون شایعه بمرور رو رفتارشون هم تاثیر گذاشته :))))
کیان
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۰:۲۱
متن در بعضی جاها بی نظیر بود
در مورد بنگستون هم باید بگم اگه پرسپولیس امسال قهرمان بشه یک بخش بزرگ از موفقیت رو مدیون جری بنگستون هستم
دمت گرم جری بنگستون و خانم رهنورد
شاهین
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۳:۰۰
یه به ت خ م م خاصی توی نگاشه :)))))) دمش گرم
-
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۳۲
به چی مینازید؟!!! به این بازیکن گمنام و لاغرمردنی،این بازیکن که هر وقت به زمین رفته و موثر بوده و به تیم و هوادار آبرو داده؟آخه گلهای سه امتیازی چه اهمیتی در قهرمانی دارد؟!!!!مهاجم باید فصل قبل،آقای گل کشور شنگول آباد سفلی شده باشه تا به تیم بیاد و مثل پروپیچ ما،بدردنخور و سوهان روح و روان باشه!!!!!!فصل قبل آقای گل!!!!!یه وقت فکر نکنید بی مطالعه و تحقیق جذب شده،قطعا دلالها مطالعه کرده و او را به تیم استقلال انداخته اند!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر