فهرست
فرار بزرگ جزیره
فرار بزرگ جزیره

فرار بزرگ جزیره

این چند هفته که کشمکش بر سر چگونگی برگزاری لیگ برتر زیاد بود، یک شایعه هم ساخته شد در مورد اینکه ممکن است ادامه مسابقات این فصل به‌صورت متمرکز در جزیره کیش برگزار شود. اهل فن می‌دانستند که این شایعه مبنای منطقی ندارد و به دلایل مختلف اصلا «شدنی» نیست اما نکته جالب مربوط به‌شدت و حرارت تکذیب خبر از سوی مسئولان بومی و غیربومی می‌شد؛ اینکه مثلا ما یک زمین بیشتر نداریم که آن هم وضعیتش خوب نیست و مسائلی از این دست. آدم وقتی این محال‌پنداری عظیم برای برگزاری لیگ پیش پا افتاده ایران در جزیره کیش را می‌بیند، بیش از هر چیز دیگری یاد لاف زدن‌های برخی مسئولان ارشد اجرایی در مورد مشارکت جزیره در میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲ قطر می‌افتد. حالا سؤال اینجاست که ما دقیقا با همین امکانات قرار بود پشتیبان قطر در برگزاری جام‌جهانی باشیم؟ راستی این همه اعتماد به نفس را از کجا می‌آورید؟ 

قطری‌ها از روزی که به ضرب و زور لابی و رشوه میزبانی جام‌جهانی را به چنگ آوردند، به تاخت در حال ساخت استادیوم، زمین و کمپ‌های تمرینی و اقامتگاه‌های دائمی و موقت هستند. مدیران ایرانی اما در رؤیای شریک کردن کیش در این میزبانی به‌سرمی‌برند یا ترجیح می‌دهند مطالبی با این محور برای مصرف داخلی تحویل مردم بدهند. خوب است این قبیل دوستان از خواب غفلت بیدار شوند و ببینند که این جزیره زیبا حتی برای میزبانی استاندارد از یک تورنمنت چهارجانبه هم امکانات ندارد؛ یعنی برایش نساخته‌ایم. ممکن است مقصود آقایان از مشارکت در میزبانی جام‌جهانی صرفا فراهم کردن محل اقامت برخی تیم‌ها بوده باشد. در این صورت هم گیریم کیفیت هتل‌های کیش در این سطح باشد، اما آیا این تیم‌ها چهار تا زمین تمرین درست و حسابی برای کار با توپ نمی‌خواهند؟ لابد منتظرید اول با قطر توافق کنید تا بعد زمین تمرین بسازید؛ پس منتظر باشید و به‌خودتان فشار نیاورید! 

زمستان هر سال تیم‌های ایرانی راهی کشورهای مختلف می‌شوند تا تعطیلات بین دو نیم‌فصل را در یک هوای مطبوع صرف آماده‌سازی کنند. هماهنگی این اردوها کلی هزینه و دردسر دارد، درحالی‌که همین جزیره کیش در اوج اعتدال است و می‌تواند مقصد ایده‌آل باشگاه‌ها باشد. با این حال فقدان کمترین امکانات تمرینی باعث می‌شود تیم‌ها در این شرایط اقتصادی راهی خارج از مرزها شوند و کلی ارز بسوزانند. خب شما که داعیه شراکت در میزبانی جام‌جهانی را دارید اول 

 چهار تا کمپ تمرینی برای تیم‌های خودمان بسازید؛ ابتدا پرسپولیس و استقلال و تراکتور را اسکان بدهید تا بعد نوبت به برزیل و آرژانتین و اسپانیا برسد! اینطوری چهار صباح دیگر هم با شایعه برگزاری متمرکز لیگ برتر در جزیره دست و پای‌تان به لرزه نمی‌افتد. بله خب؛ البته ما هم می‌دانیم لاف زدن آسان‌تر از کار کردن است! 

۵ ۱  
آی اسپورت
2020-05-19 11:33:00
نظر دهید

۱ نظر
بلوچ هستم با افتخار ایران کشور من است ولی در مقابل عربهای خلیج فارس صفر است از لحاظ امکانات فوتبال وکلا ورزش
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۲۲:۰۸
اگه این جزیره زیبای کیش مال قطر یا امارات می بود الان انها بهترین ومدرن ترین کمپ واسه ارتقای فوتبال خود می ساختند الان قطر و امارات جزیره دست ساز می سازند در حالیکه ایران چندین جزیره طبیعی وبکر دارد جزیره کیش در اوج فصل زمستان بهترین نقطه ای از خاورمیانه است برای اردوی تیم های بزرگ باشکاهی وملی،که متاسفانه هیچ امکاناتی ندازد حتی یک استادیوم مدرن فوتبال هم ندارد چه برسد ب کمپ تمرینی در حد اسپایر قطر .به خودمون دروغ نگیم امکانات فوتبالی در پایتخت ایران در حد صفر است الان در گوگل سرچ کنید ودر نقشه گوگگ ببینید عربستان در روستاهای کوچک خود چه استادیوم های خوبی ساخته از چمن مصنوعی گرفته تا طبیعی در تمام نقطه عربستان ساخته شده در قطر وامارات هم همین وضع است در گول مپ کاملا مشخص است در هر شهر وروستایی از عربستان،وامارات زوم بکنی براحتی می بینیید که چه خبر است اونوقت ما خوشحالیم که جزیره کیش داریم
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر