فهرست
پیش‌بازی: اورتون – منچستر یونایتد؛ آخرین فرصتِ  ون گال و مارتینز
پیش‌بازی: اورتون – منچستر یونایتد؛ آخرین فرصتِ ون گال و مارتینز

پیش‌بازی: اورتون – منچستر یونایتد؛ آخرین فرصتِ ون گال و مارتینز

آی‌اسپورت – دو پیروزیِ پیاپیِ خانگیِ منچستر یونایتد مقابلِ استون ویلا و کریستال پالاس امیدهایِ شیاطینِ سرخ برایِ رسیدن به رده‌یِ چهارمِ جدول و بازیِ پلی آفِ چمپیونز لیگ را همچنان زنده نگه داشت. اما شکستِ 4-0 اورتون در داربیِ مرسی ساید، تافی‌ها را به نیمه‌یِ پایینِ جدول فرستاد و وضعیتِ روبرتو مارتینز را بیش از پیش بحرانی کرد. با این حال رسیدن به فینالِ ومبلی، و قرار گرفتن مقابلِ یکی از کریستال پالاس یا واتفورد، می‌تواند شانسی دوباره به لویی ون گال و روبرتو مارتینز بدهد. یونایتد 12 سال است قهرمانِ اف.ای کاپ، قدیمی‌ترین تورنمنتِ تاریخِ فوتبال نشده و حالا با 11 قهرمانی نسبت به 12 قهرمانیِ آرسنال، دومین تیمِ پرافتخارِ آن به حساب می‌آید. برایِ همین رسیدن به فینال و قهرمانی و البته چهارم شدن در لیگ شاید، فقط شاید، باعث بقایِ ون گال رویِ نیمکتِ اولدترافورد شود.
خبرِ خوب برایِ یونایتد جدی نبودنِ مصدومیتِ کریس اسمالینگ در بازیِ وسطِ هفته مقابلِ پالاس بود. برایِ اورتون اما شیموس کولمن (مصدومیت) و فونس موری (محرومیت) غایب هستند و جاگیلکا و استونز و بری هم آمادگیِ فیزیکیِ صد در صد ندارند، اما احتمالا مارتینز چاره‌ای جز استفاده از آن‌ها نخواهد داشت.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-اورتون از 7 بارِ اخیری که به مرحله‌یِ نیمه نهاییِ کاپ رسیده، 6 بار موفق به صعود به فینال شده است.
2-یونایتد 2 نیمه نهاییِ اخیرش در کاپ را به اورتون (2009) و سیتی (2011) باخته است. اما در فاصله‌یِ سال‌هایِ 1976 تا 2007 در هر 13 نیمه نهایی‌اش به پیروزی رسیده است.
3-روملو لوکاکو در هر 5 بازی‌ای که برایِ اورتون در کاپ انجام داده گل زده است (در مجموع 6 گل).
4-بینِ بازیکنانی که در کاپ باقی مانده‌اند آنتونی مارسیال بیشترین پاسِ گل را دارد (3).
5-اورتون در کاپِ این فصل هنوز حتی یک گل هم نخورده است.
6-راس بارکلی بیش از هر بازیکنِ دیگرِ اورتون در کاپِ این فصل نقشِ مستقیم رویِ گل‌هایِ تیمش داشته است (2 گل، 2 پاسِ گل).
7-تنها بازیِ لویی ون گال در ومبلی، پیروزیِ 4-2 بارسلونایش مقابلِ آرسنال در چمپیونز لیگ، در اکتبرِ 1999 بود.
8-روبرتو مارتینز از 14 بازی مقابلِ یونایتد 4 پیروزی داشته و 10 بار شکست خورده است. اما 3تا از این 4 پیروزی با اورتون بوده است (یک پیروزی با ویگان).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-23 09:07:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر