فهرست
آنالیز: پیش‌بینیِ بردِ منچستر یونایتد مقابلِ اورتون
آنالیز: پیش‌بینیِ بردِ منچستر یونایتد مقابلِ اورتون

آنالیز: پیش‌بینیِ بردِ منچستر یونایتد مقابلِ اورتون

جاناتان ویلسون
 
دربیِ مرسی ساید بدتر از این برایِ اورتون نمی‌شد. شکستِ سنگین، مصدومیتِ گرت بری و جان استونز و اخراجِ فونس موری. اگر فیل جاگیلکا هم به دلیلِ مصدومیت بازی را از دست بدهد روبرتو مارتینز عملا مدافعِ میانیِ تخصصی در تیمش نخواهد داشت. غیبتِ گرت بری هم ضربه‌یِ بزرگی به اورتون است. در 5 بازی‌ای که بری این فصل 90 دقیقه کامل برایِ اورتون بازی کرده، آبی‌هایِ مرسی ساید فقط یک امتیاز گرفته‌اند.
در نقطه‌یِ مقابلِ لیستِ همیشه پرمصدومِ منچستر یونایتد تنها به 3 نفر، یعنی عدنان یانوزای، لوک شاو و باستین شواین‌اشتایگر کاهش پیدا کرده است. یونایتدِ این فصل هیچوقت در شرایطی نبوده که از فرمش به عنوانِ فرمی خوب یاد کنیم. اما 6 پیروزی در 8 بازیِ لیگ اندکی خوش‌بینی به هودارانش داده است. چیزی که در موردِ اورتون به هیچ وجه نمی‌توان گفت. اورتون مقابلِ لیورپول آنقدر بد بود که خودِ مارتینز هم بهش اعتراف کرد. این بازی برایِ اورتونی که 7 بازی بدون پیروزی را پشتِ سر گذاشته می‌تواند آخرین فرصتِ مارتینز باشد.
یونایتد در هر دو بازیِ این فصل در لیگ اورتون را شکست داده است. در بازیِ رفت در گودیسون پارک یکی از بهترین نمایش‌هایِ دو فصلِ یونایتد با ون گال را شاهد بودیم که با پیروزیِ 3-0 آنها به پایان رسید. بازیِ برگشت در اولدترافورد جدالی نزدیک‌تر بود که با تک گلِ آنتونی مارسیال به سودِ میزبان خاتمه پیدا کرد.
نکته‌یِ تاکتیکیِ مهم در این بازی پستِ وین رونی است. رونی در پیروزیِ 1-0 کسالت‌بار تیمش مقابلِ استون ویلا در سیستمِ 1-3-2-4 پشتِ مارکوس رشفورد بازی کرد. اما در بازیِ قبلی مقابلِ پالاس در سیستمِ 3-3-4 به عنوانِ یکی از دو هافبکِ مرکزیِ دو سویِ اشنایدرلین، در حالیکه ماتا سویِ دیگر بود، به زمین رفت و نمایشش موردِ تحسینِ لویی ون گال قرار گرفت. از آنجا که ون گال اعلام کرده رشفورد را کنار نخواهد گذاشت، انتظار می‌رود در این بازی هم لینگارد و مارسیال را به عنوانِ دو بالِ هجومیِ اطرافِ رشفورد ببینیم و رونی را بازهم در خطِ میانی. از این منظر اورتون با خطری جدی مواجه می‌شود. فول‌بک‌هایِ اورتون، چه بینز، چه اویدو و چه کولمن، همه عناصری هجومی هستند و مدام به زمینِ حریف نفوذ می‌کنند. در این شرایط اگر ون گال وینگرهایِ سریعش، یعنی مارسیال و لینگارد را بالا نگه دارد می‌تواند از فضایِ خالیِ پشتِ سرِ فول‌بک‌هایِ اورتون استفاده کند. درسته که پوشش دادنِ این فضا به عهده‌یِ هافبکِ دفاعی است، اما محمد بسیچ، که احتمالا در ترکیبِ اصلی خواهد بود، به هیچ وجه بازی‌خوانی‌اش در حدِ گرت بری نیست.
با اینکه اورتون با تمامِ ضعف‌هایش در لیگ، در کاپ نمایش‌هایِ خوبی داشته، از جمله پیروزی مقابلِ چلسی در مرحله‌یِ پیش، اما یونایتد امشب شانسِ بیشتری برایِ رسیدن به فینال خواهد داشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-23 10:54:51
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر