فهرست
دیسلایک: روزِ زشتِ اهواز/ آن‌ها همشهری‌تان بودند
دیسلایک: روزِ زشتِ اهواز/ آن‌ها همشهری‌تان بودند

دیسلایک: روزِ زشتِ اهواز/ آن‌ها همشهری‌تان بودند

آی اسپورت- وقتیِ خبر هولناکِ کشته‌شدن یک دختر 6 ساله افغان در ورامین توسط یک نوجوان 17 ساله به گوش رسید، وقتی شنیدیم که پسرک نوجوان قصد داشته جسدِ بی‌جان یک فرشته کوچک را با اسید تجزیه کند، همه آدم‌ها ترجیح می‌دادند باور کنند با یک استثنا طرف شده‌اند که ممکن است در هر جامعه‌ای در هر نقطه‌ای از جهان اتفاق بیافتد. حقیقت اما این نبود. حقیقتِ عادی بودن چنین اکت‌های وحشیانه‌ای در ایران، خودش را در خبر دیگری ظاهر کرد. خبرِ حبس 21 روزه اعظم و دخترانش و شکنجه وحشیانه آن‌ها توسط پدرِ خانواده. این خبر درست در لحظاتی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که هواداران پرسپولیس در شهر اهواز از ترس جان‌شان به میان زمین مسابقه رفته بودند. با صورت‌هایی خونین. با چشم‌های ترس‌خورده. بله. اینجا ایران است. خشونت‌آباد!
 


 
سکوتِ عجیبِ مجری فوتبال برتر و روایت‌های مضحک گزارشگر متعصبِ اهواز، واقعیتِ زشت دیروز شهر جنوبی ایران را تغییر نمی‌دهند. شهری که مدیران تصمیم‌سازش تنها به نیت فشار گذاشتن روی تیم حریف، مسابقه حساس را به زمین کوچک منتقل می‌کنند و جان هزاران نفر را به خطر می‌اندازند. شهری که زمانی با قهرمانان آر‌پی‌جی زن در مقابل تانک‌های بعثی به یاد آورده می‌شد و حالا با یک مشتِ هوادارِ مجنون عصبانی که به جرم طرفداری از تیم رقیب، برای کشتن دیگران تلاش می‌کنند. غبارِ زشتِ خشونت در مسابقه اهواز، آزاردهنده از گردوغبارِ همیشگی این شهر بود. آن‌جا که مردم روی برادران‌شان اسلحه کشیدند. آن‌جا که مدِ روز، رنگِ قرمز بود. رنگِ خون واقعیِ همشهری‌ها. کدخبر:9405
  ۶  
آی اسپورت
2016-04-23 13:38:40
نظر دهید

۶ نظر
-
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۶:۴۰
وی برادران‌شان اسلحه کشیدند
A.A
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۳۶
مشکل فقط اهوازنیست.متاسفانه خشونت وبى فرهنگى درتمامى عرصه ها نهادینه شده.مگه مراکز فرهنگى وهنرى ما آماج حمله امثال اعلم الهدى هاو...قرارنگرفته.توخودحیث مفصل بخوان از این مجمل!!!!!
محمد
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۴۲
آقای مثلا ژورنالیست، متاسفم واسه این قلمت. کجای دنیا 60 درصد سکوها رو می دهند تیم مهمان؟ وقتی تعداد تماشاچیا مساوی تقسیم بشه و نظارت و مراقبت و امنیت کافی هم تو ورزشگاه تامین نشه نتیجه اش همین میشه. مشکل مردم و فرهنگشان نیست. همه جای ایران تقریبا فرهنگ ها برابر است. اهوازی ها از تماشاگرای پرخاشگر انگلیسی بدتر نیستند.
عباس
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۰۰
محمد داری گه میخوری استغفار کن و به کامنت کسشرت فکر کن
جیم
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۱:۰۷
بیا ریشه فرهنگ و شعور میخوای، کامنت اون امیر علی از تبریز رو ببین!
فهم و کمالات ریزش میکنه از تک تک کلماتش.

مشکل مدارا و واژه سازی های احمقانهای به اسم فرهنگ سازی ست.

فرهنگ سازی با اجرایی کردن قانون ایجاد میشه، اگه نیروی انتظامی با کسی شوخی نداشته باشه و هرکس خطایی انجام داد عین مجرم دستگیر کنه این اتفاقات نمیفته. مشکل اینجاست که ذهنیت اینه چون ورزشگاهه پس جرم نیست، در حالیکه جرم ه. اگه کسی تو خیابون تخت سنگ به دیگران پرتاب کنه چی کارش می کنن. 

فرهنگ سازی یعنی چی؟ یعنی نصیحت ؟ یعنی هیچکس نمیدونه سنگ پروندن بده؟  بچه پنج ساله هم میدونه سنگ پروندن تو سر کله دیگران کار نکوهیده ایست یا خیر!
ةولشون کردن ورزشگاه ها شده جای یه مشت لات و لوت و جاهل ... و ابزار دست مدیران نالایق که با فشار و ضرب و زور یه امتیازی بگیرن.
مرگ بر پان تورک کثافت
يكشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۲:۵۴
اگر مملکت صاحب داشت الان امیر بی شرف اوغلی جاش بالای چوبه دار بود...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر