فهرست

ملوان 2 - سپاهان 3؛ امید به سهمیه با پای عقیلی

هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال، دیدار دو تیم سپاهان اصفهان و ملوان بندرانزلی 
ملوان بندرانزلی ۲ - سپاهان ۳ 
ورزشگاه:
 تختی انزلی 
تماشاگر: حدود ۱۵۰۰ نفر 
اخطار: اخطار: علی احمدی (دقیقه ۱۲) و یعقوب کریمی (۴۵) از سپاهان؛ سعید یوسف‌زاده (۸۹)، احمد آهی (۹۰+۲) و محسن یوسفی (۹۰+۴) از ملوان بندرانزلی
اخراج: علی احمدی (۷۵) با دریافت کارت زرد دوم 
گل‌ها: سرجیو فن‌دایک (۳۵)، محرم نویدکیا (۵۶) و سید هادی عقیلی (۹۰+۱) برای سپاهان و مهدی دغاغله (۴۳) و اسماعیل صمدی (۶۳) برای ملوان بندرانزلی 
سپاهان: شهاب گردان، سید هادی عقیلی، علی احمدی، احسان حاج‌صفی، علی حمودی (از دقیقه ۷۲- جواهیر سوکای)، حسین پاپی، محرم نویدکیا، یعقوب کریمی (از دقیقه 52- علی کریمی)، امید ابراهیمی، اروین بولکو، سرجیو فن دایک 
سرمربی: زلاتکو کرانچار 
ملوان: ایمان صادقی، عزیز معبودی، سیامک کوروشی، احمد آهی، مهدی پور رحمت الله، احمد مهدی‌زاده، امیرحسین فشنگچی، سعید یوسف‌زاده، شاهین ثاقبی، مهدی دغاغله و اسماعیل صمدی (از دقیقه ۷۶- محسن یوسفی) 
سرمربی: دراگان اسکوچیچ 
کادر داوری: جمشید دانش‌مهر، رحیم شاهین، مهدی الوندی، پیام حیدری. ناظر: داود رفعتی 

شرح بازی: 
سپاهان درحالی از ساعت ۱۷:۳۰ امروز و در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف شاگردان دراگان اسکوچیچ در تیم ملوان رفت که برای اینکه امسال شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را از دست ندهد باید حتماً در این مسابقه پیروز می‌شد. 
این دیدار با بازی پایاپای دو تیم آغاز شد و موقعیت‌های نصفه و نیمه، راهی به دروازه‌ها نیافت. از دقیقه ۱۵ نیمه اول، این سپاهان بود که بیشتر حمله می‌کرد و به دروازه ملوان نزدیک می‌شد اما هوشیاری دفاع ملوان و ضربات کم دقت سپاهانی‌ها، نتیجه را همچنان صفر بر صفر نگه داشته بود. 
حسین پاپی که از ابتدای این مسابقه بسیار جنگنده و پرتلاش ظاهر شده بود در دقیقه ۳۵ دست به کار شد و با ارسالی دقیق روی سر فن‌دایک، مهاجم هلندی- اندونزیایی سپاهان را در موقعیتی مناسب صاحب توپ کرد و فن‌دایک هم نهایت استفاده را از این فرصت برد و سپاهان را در زمین ملوان، یک بر صفر پیش انداخت. 
اما این پایان کار در نیمه نخست نبود چراکه سپاهانی‌ها به خاطر تعلل خط دفاعی این تیم جریمه شدند و در دقیقه ۳۲ گل تساوی را دریافت کردند. خط دفاع سپاهان که معتقد به آفساید بودند، فرصت را به مهدی دغاغله دادند و اشتباه گردان هم چاشنی کار شد تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند. 
تلاش دو تیم در نیمه دوم تا دقیقه ۵۶ نتیجه‌ای در بر نداشت اما سپاهان که به مساوی در انزلی هم راضی نبود، فشار روی دروازه ملوان را بیشتر کرد. محرم نویدکیا درحالی زننده دومین گل سپاهان لقب گرفت که باز هم این پاپی بود که زمینه‌ساز گل سپاهان می‌شد. البته شادی سپاهانی‌ها زیاد دوام نداشت. این بار هم ملوان از به هم ریختگی خط دفاعی سپاهان استفاده کرد و اسماعیل صمدی در دقیقه ۶۳ گل دوم تیمش را به ثمر رساند و نقشه‌های زردپوشان برای پیروزی را نقش بر آب کرد. 
سپاهانی‌ها که برد را با تساوی عوض کرده بودند در دقیقه ۷۵، با اخراج علی احمدی ۱۰ نفره هم شدند تا کار برای شاگردان کرانچار سخت‌تر هم بشود. سرمربی سپاهان بلافاصله سوکای را به جای حمودی به بازی فرستاد تا نشان دهد هنوز به برد در این بازی امیدوار است. 
درحالی که فقط ثانیه‌هایی از آغاز وقت اضافه این مسابقه می‌گذشت، سپاهان صاحب ضربه اوت شد و ارسال بلند احسان‌ حاج‌صفی پس از برخورد به ۲، ۳ بازیکن به هادی عقیلی رسید و او هم با شوتی قدرتمند، سند پیروزی سپاهان در این مسابقه را امضا کرد. 

شرح گل‌ها: 
صفر - یک سپاهان (دقیقه ۳۵: سرجیو فن‌دایک):
 ارسال بلند و دقیق حسین پاپی درست روی سر فن‌دایک فرود آمد و او هم با یک ضربه سر تماشایی، توپ را به تور دروازه ملوان چسباند. 
یک - یک ملوان (دقیقه ۴۳: مهدی دغاغله): عزیز معبودی از پشت محوطه توپ را به مهدی دغاغله رساند و درحالی که همه مدافعین سپاهان به خیال آفساید سر جای خود ایستاده بودند، دغاغله با گردان تک به تک شد. اشتباه گردان در خروج از دروازه و لیز خوردن او، بهترین فرصت را به دغاغله داد تا گل تساوی را به ثمر برساند. 
یک - ۲ سپاهان (دقیقه ۵۶: محرم نویدکیا): پاس حسین پاپی به محرم نویدکیا رسید و کاپیتان سپاهان هم از پشت محوطه جریمه ملوان، با پای چپ شوتی زمینی را به سمت دروازه فرستاد تا هم سپاهان به گل دوم برسد و هم پاپی دومین پاس گل خودش را داده باشد. 
۲ - ۲ ملوان (دقیقه ۶۳: اسماعیل صمدی): اشتباهات خط دفاع سپاهان در این مسابقه انگار تمامی نداشت چرا که با تعلل آنها، اسماعیل صمدی درون محوطه جریمه زردپوشان صاحب توپ شد و با یک شوت روی پا، تنها ۷ دقیقه پس از به ثمر رسیدن گل برتری سپاهان همه چیز را دوباره مساوی کرد. 
۲ - ۳ سپاهان (دقیقه ۹۰+۱: سید هادی عقیلی): پرتاب اوت بلند حاج‌صفی پس از ضربات سرجیو فن‌دایک و محرم نویدکیا به هادی عقیلی رسید و شوت محکم او در قعر دروازه ملوان جای گرفت تا سپاهان درحالی که ۱۰ نفره بود، ۳ امتیاز شیرین به حساب خود واریز کند. 

دقایق حساس: 
دقیقه ۸- شوت روی پای حسین پاپی به سمت دروازه صادقی، با فاصله زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۱۲- توپ در پشت محوطه جریمه به اروین بولکو رسید و او هم از فاصله زیاد شوتی را روانه دروازه ملوان کرد اما این توپ در آغوش صادقی قرار گرفت. 
دقیقه ۱۵- پاس دقیق حسین پاپی از سمت راست به یعقوب کریمی رسید و این بازیکن با ضربه‌ای روی پا و با پای تخصصی خود توپ را روانه دروازه ملوان کرد اما صادقی موفق به مهار این ضربه شد. 
دقیقه ۲۸- شوت زمینی محرم نویدکیا راهی به دروازه ملوان نیافت. 
دقیقه ۳۰- نویدکیا با پاسی بی نقص، پاپی را در سمت راست دروازه حریف صاحب توپ کرد و پاپی هم با پاس سرضرب خود، توپ را به فن‌دایک رساند اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۶۰- ضربه سر سرجیو فن‌دایک از بالای دروازه ملوان به بیرون رفت. 
دقیقه ۷۹- محرم نویدکیا شوت سرکشی را به سمت دروازه ایمان صادقی فرستاد اما این شوت با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۷۳- شاهین ثاقبی ارسال خطرناکی از سمت چپ دروازه سپاهان انجام داد ولی این توپ به مهدی دغاغله فرصت طلب نرسید. 
دقیقه ۸۴- ارسال حسین پاپی از سمت چپ دروازه ملوانان در دستان صادقی آرام گرفت. 

بهترین بازیکن: 
حسین پاپی با دو پاس گل زیبایی که در این مسابقه برای هم‌تیمی‌هایش فرستاد و جنگندگی زیاد در طول مسابقه، شایسته عنوان بهترین بازیکن زمین بود. امروز فن‌دایک هم نمایش قابل قبولی داشت تا هواداران سپاهان را امیدوار کند. 

اتفاق ویژه: 
۱- درحالی که انتظار می‌رفت کرانچار که از دقیقه ۲۵ محمد غلامی را برای گرم کردن از روی نیمکت این تیم بلند کرده بود، او را به زمین بفرستد، سوکای و کریمی تعویض‌های سرمربی کروات سپاهان در این دیدار بودند. 
۲- سید هادی عقیلی با گل سه امتیازی خود در این مسابقه، اشتباهات مهلک خط دفاعی سپاهان در این مسابقه را به بهترین شکل ممکن جبران کرد. 

     
آی اسپورت
2014-04-06 20:38:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر