فهرست
خروجی میزگرد نامزدهای فدراسیون: کی‌روش می‌ماند
خروجی میزگرد نامزدهای فدراسیون: کی‌روش می‌ماند

خروجی میزگرد نامزدهای فدراسیون: کی‌روش می‌ماند

آی اسپورت- برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال قطعی به نظر می‌رسد. منابع نزدیک به وزارت ورزش گفته‌اند که اسامی نهایی نامزدهای انتخابات در پست‌های مختلف به فدراسیون فوتبال فرستاده شده است و دبیرکل می‌بایست امروز به طور رسمی آنها را اعلام کند.
در میان گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها اما سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال که در خبرگزاری‌ها از تایید صلاحیت آنها سخن رفته بود، در میزگرد شبکه خبر روبه‌روی هم نشستند و هرکدام سعی کردند که برنامه‌ها و دیدگاه‌های خودشان را بیان کنند. مهدی تاج در این برنامه نگاه ساختارگرایانه خودش را به نمایش گذاشت و از تشکیل 4سازمان در فدراسیون فوتبال خبر داد، عزیز محمدی در مقابل از ضرورت اصلاحات در رأس  فدراسیون فوتبال سخن گفت و مصطفی آجورلو دیگر نامزد انتخابات نیز از ریل‌گذاری صحیح در توسعه فوتبال کشور و هماهنگی و همراهی فی‌مابین قدرت سیاسی، با رأس فدراسیون سخن گفت. یکی دیگر از محورهای این میزگرد اما موضوع سرمربی تیم ملی بود که هرسه نامزد نگاهی مثبت را در این مورد ارائه دادند.
مهدی تاج، رئیس کنونی سازمان لیگ با ارائه برنامه‌های خود گفت: «من 8سال است که در فدراسیون هستم و دغدغه اول فدراسیون را مسائل اقتصادی می‌دانم. ما با دوستان و دست‌اندرکارانی که در حال حاضر در فدراسیون کار می‌کنیم، برنامه‌های کاملی را آماده‌ کردیم و خدمت وزیر دادیم تا یک سازمان اقتصادی منظم و درآمدزا را در فوتبال داشته باشیم. من در آوردن کی‌روش نقش داشتم و الان 7سال است که با او کار می‌کنم. کی‌روش هیچ‌گاه درخواستی غیرمعقول نداشته و همواره در مورد امکانات اولیه تیم ملی از ما درخواست‌هایی داشته است. در جلسه‌ای که با وزیر ورزش داشتیم، ایشان از کی‌روش حمایت کرد و گفت ما خواهان ماندن او در تیم ملی هستیم و هرکاری که از دست‌مان برآید انجام می‌دهیم. در حال حاضر تعامل خوبی بین تیم ملی و باشگاه‌ها وجود دارد و این در  مجموع به نفع خانواده فوتبال است.»

کی‌روش بر همه رده‌های ملی نظارت کند
 عزیز محمدی دیگر نامزد انتخابات هم در مورد برنامه‌های خود گفت: «باید جوری برنامه‌ریزی کنیم که تیم ملی کشورمان مثل ژاپن به راحتی به جام‌جهانی صعود کند و حتی به مرحله دوم برود. تیم ملی پایه و المپیک که مدت‌هاست به المپیک راه نیافته، باید بدون دغدغه وارد مسابقات شود و تیم بزرگسالان ما همواره در رده‌بندی جهانی در بین 30تیم اول جهان قرار بگیرد. باید دانش روز جهان را به ایران بیاوریم که حضور آقای کی‌روش در همین راستاست و او باید حفظ شود. در جواب آقای تاج باید بگویم ما قبلا هم سازمان تیم‌های ملی داشتیم و قرار بود مربی تیم ملی بر تمام رده‌های ملی نظارت کند. حال که کی‌روش می‌ماند می‌توانیم از دانش او استفاده کنیم. ما هیچ‌گاه کلاس آموزشی توسط او برگزار نکردیم و باید این جور کارها در آینده انجام شود. بعد از جام‌ملت‌ها کی‌روش تحول خوبی در جوان‌گرایی ایجاد کرد و با جسارت خاص، جوانانی مثل سردار آزمون و دیگر پدیده‌ها را به تیم ملی آورد. در نهایت باید تلاش کنیم تیم ملی در فضایی آرام به کارش ادامه دهد.»
 
فوتبال در ریل توسعه
 آجورلو یکی دیگر از کاندیداهای فدراسیون فوتبال گفت: «آمدن کی‌روش به ایران کار خوبی بود که توسط دوستان خوبم در فدراسیون فعلی انجام شد و نباید در امور مستطیل سبز و ارنج تیم او دخالت کرد بلکه باید خواسته‌هایش را برآورده کنیم. اگر بعد از 37سال زمین تمرین درستی نداریم مشکل مربی نیست. من بازی تیم ملی مقابل آرژانتین در جام‌جهانی برزیل را دیدم و همه کارشناسان به او نمره قبولی دادند. باید از کی‌روش دفاع شود.»


9411
     
آی اسپورت
2016-04-23 18:26:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر