فهرست
آنالیز: گزینه‌هایِ رانیری در غیابِ واردی
آنالیز: گزینه‌هایِ رانیری در غیابِ واردی

آنالیز: گزینه‌هایِ رانیری در غیابِ واردی

آی‌اسپورت – جیمی واردی این فصل در تمامِ 34 بازیِ لستر در لیگ از اول در ترکیبِ تیمش بوده و با زدنِ 22 گل نقشی حیاتی در صدرنشینی شاگردانِ شگفتی‌سازِ کلودیو رانیری داشته است. در واقع در کلِ فصل واردی تنها 3 بازیِ لستر را از دست داده است: پیروزی مقابلِ بری و وستم در جامِ اتحادیه و تساویِ 2-2 مقابلِ تاتنهام در اف.ای کاپ. واردی در بازیِ تکراریِ جامِ حذفی مقابلِ تاتنهام و شکستِ لستر در جامِ اتحادیه در ضربات پنالتی مقابلِ هال سیتی هم در ترکیبِ اصلی نبود اما در ادامه‌یِ بازی به عنوانِ بازیکنِ ذخیره به زمین رفت. اما حالا رانیری در حالی که تنها 4 بازی تا خلق بزرگترین شگفتیِ تاریخِ لیگِ برتر فاصله دارد، باید حداقل یک بازی، مقابلِ سوانزی، و شاید دو بازی (مقابلِ یونایتد در اولدترافورد) را بدونِ جیمی واردی پشتِ سر بگذارد.
گزینه‌هایِ واردی برایِ پر کردنِ جایِ خالی بهترین مهاجمش، شینجی اوکازاکی، لئوناردو اوژوا، و ریاض محرز هستند. اوکازاکی این فصل 14 بار در ترکیبِ اصلیِ لستر کنارِ واردی بازی کرده و در مجموع در 32 بازیِ لستر حضور داشته است. با اینکه مهاجمِ ژاپنی 5 گل بیشتر نزده، اما وظیفه‌یِ او همیشه بیشتر پرسِ حریف و جنگیدن برایِ ایجادِ فضایِ لازم برایِ واردی بوده است. نکته‌ای که رانیری هم بهش اشاره داشته و ازش ابرازِ رضایت کرده است. با این حال اوکازاکی نشان داده تکنیک و غریزه‌یِ گل زدن را هم دارد. بهترین نمونه‌اش ضربه‌یِ آکروباتیکش مقابلِ نیوکاسل بود. پس در غیابِ در بازیِ امروز مقابلِ سوانزی، اوکازاکی می‌تواند از سویِ رانیری آزادتر شود و نقشِ راسِ تیم و مهاجمِ اصلی‌اش را بازی کند.
گزینه‌یِ دیگر لئوناردو اوژوایِ آرژانتینی است، بازیکنی که لستر یک امتیازِ هفته‌یِ پیشش مقابلِ وستهم را مدیونِ پنالتی اوست. اوژوا فصلِ پیش یکی از مهره‌هایِ اصلیِ تیمِ نایجل پیرسون بود و 11 گل برایِ لستر زد. با اینکه او این فصل تنها 4 بار از اول برایِ لستر در لیگ به زمین رفته، اما 21 حضورش از رویِ نیمکت نشان از ارزشش برایِ مقاطعِ پایانیِ بازی دارد. اوژوا این فصل 4 گل زده و 2 پاسِ گل داده است. اما او هم مثلِ اوکازاکی بیشتر نقشِ حمایت از واردی و جنگیدنِ برایِ مردِ 22 گله‌یِ لستر را داشته است. پس حالا در غیابِ واردی، اوژوا هم می‌تواند نقشِ مهاجمِ اولِ لستر را بازی کند.
غیر از اوژوا و اوکازاکی، کلودیو رانیری گزینه‌یِ دیگری هم دارد: انتقالِ ریاض محرز به خطِ حمله و استفاده از مارک آلبریتون به عنوانِ هافبکِ راست و قرار دادنِ جفری شلوپ در ترکیبِ اصلی به عنوانِ هافبکِ چپ، یا حتی استفاده از دمارای گریِ جوان در این پست. قطعا هیچ شک و تردیدی در توانایی‌هایِ هجمومیِ بازیکنی که به عنوانِ وینگر 16 گل زده نیست. پس این هم راهِ حلِ دیگری برایِ رانیری است.
به هر سو 3 امتیازِ خانگیِ مقابلِ سوانزی، با توجه به اینکه تاتنهام فرداشب بازی دارد، می‌تواند اختلافِ امتیاز در صدر را دوباره به 8 امتیاز برساند و لستر را آماده‌یِ 3 بازیِ آخر مقابلِ یونایتد، اورتون و چلسی کند.
 
     
آی اسپورت
2016-04-24 10:35:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر