فهرست
یادداشت: اضطراب و استرس در لستر
یادداشت: اضطراب و استرس در لستر

یادداشت: اضطراب و استرس در لستر

جیمی ردنپ
 
جیم واردی کلیدی‌ترین مهره‌یِ لستر بوده و برایِ هم غیبتش در بازی امروز ضربه‌یِ بزرگی به تیمش تاست. باید ببینیم لستر به این شرایطِ سخت چه واکنشی نشان خواهد داد. واردی مهمترین نقش را در نوعِ بازیِ مستقیم، دفاع با عمقِ زیاد و ضدحمله‌هایِ برق‌آسایِ لستر داشته است. رانیری گزینه‌هایی برایِ جایگزینیِ واردی دارد، اما به هر حال لستر امروز باید بالاتر بازی کند و برایِ خلقِ  موقعیتِ گل صبورتر باشد. نبودنِ واردی آخرِ دنیا نیست. من فکر می‌کنم لستر بدونِ واردی هم سوانزی را می‌برد. اما اگر واردی دو بازی محروم شود کارِ لستر در اولدترافورد در بازیِ بعدی خیلی سخت خواهد شد.
اخراجِ واردی در بازی‌ای بود که لستر بعد از 5 پیروزیِ پیاپی به یک مساوی رسید. نه اینکه از این بازی به عنوان بحران نام ببریم. اما قطعا این تساوی استرس را رویِ دوشِ لستری‌ها انداخته است. واکنشِ لستر چه خواهد بود؟ بعضی‌ها می‌گویند اصلا لستر چه دلیلی برایِ نگرانی دارد؟ چون تا همینجا هم عالی بودن و به موفقیتِ زیادی رسیدند. به نظرِ من اصلا اینطور نیست. لستر شانسِ تاریخ‌سازی دارد. اتفاقیِ زندگیِ همشان را برایِ همیشه تغییر خواهد داد. معلوم است که باید استرس داشته باشند. من خودم برایِ لستر استرس گرفته‌ام! اگر لستر امسال قهرمان نشود شاید هرگز دیگر چنین شانسی نداشته باشند.
از طرفِ دیگر تاتنهام در حالِ حاضر جوری بازی می‌کند که انگار انرژیِ تمام نشدنی دارند. کین و علی و دمبله و آلدروایرلد جوری بازی می‌کنند انگار آگوست است و تمامِ تیم‌هایِ مقابلشان را نابود می‌کنند. این موضوعِ نگران کننده برایِ لستر است. تاتنهام از این تعقیب لذت می‌برد. اینجاست که اهمیتِ کارِ رانیری مشخص می‌شود. و مسئله اینجاست که واکنشِ خودِ رانیری هم برایِ ما مشخص نیست. او تا حالا قهرمانِ لیگ نشده است. رانیری سر الکس فرگوسن نیست که استادِ بازی‌هایِ ذهنیِ آخرِ فصل باشد.
من فکر می‌کنم رانیری الان با خودش می‌گوید: «من همیشه نزدیکِ قهرمانی شدم اما تا حالا قهرمان نشدم. این شانسِ منه که به همه‌یِ منتقدام ثابت کنم مربیِ بزرگی هستم.» و این فکر با خودش استرس بسیار زیادی همراه دارد. فقط انگلیس نیست که الان تمرکزش رویِ لستر است. کلِ دنیا حالا به لستر نگاه می‌کنند. قطعا تیمِ مربیگریِ لستر سعی می‌کند تمرین‌ها را با شوخی و خنده و بدونِ فشار و استرس برگزار کند. اما وقتی بازیکنان به خانه برمی‌گردند و تلویزیون را روشن می‌کنند می‌فهمند که چه خبر است. دیگر جایی برایِ پنهان شدن نیست.
اگر لستر بازیِ امروز را نبرد من شانسِ قهرمانی را به تاتنهام می‌دهم. درسته محرومیتِ واردی در بدترین موقعِ ممکن بود. اما فکر می‌کنم لستر امروز واکنشی درست به بازیِ هفته‌یِ پیش خواهد داشت و به دورِ پیروزی برمی‌گردد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-24 11:10:08
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر