فهرست
نکته: پرسپولیس بدون بنگستون پنجم می‌شد
نکته: پرسپولیس بدون بنگستون پنجم می‌شد

نکته: پرسپولیس بدون بنگستون پنجم می‌شد

آی اسپورت- جری بنگستون در بازی با استقلال‌اهواز هم خوش درخشید و دو گل زد تا یک آمار عجیب‌و‌غریب از خودش به‌جا گذاشته باشد. مهاجم هندوراسی سرخپوشان هر زمان در ترکیب این تیم قرار گرفته، خوش درخشیده و گل‌های تعیین‌کننده‌ای به ثمر رسانده است.
جری تا به حال در طول لیگ پانزدهم 600دقیقه بازی کرده و 7گل به ثمر رسانده است. به این ترتیب بنگستون به ازای هر 85دقیقه بازی یک گل زده است که یک حد نصاب خارق‌العاده محسوب می‌شود. البته از 7گل بنگستون، سه گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده که در حالت عادی می‌توانست یک نقطه ضعف محسوب شود اما وقتی به یاد می‌آوریم پرسپولیس در این فصل تا چه اندازه از ناحیه هدر دادن ضربات پنالتی دچار آسیب شده، درمی‌یابیم که گلزنی بنگستون از روی این ضربات چقدر حائز اهمیت بوده است.
 
نیم‌ساعت جلوتر از طارمی
میانگین گلزنی بنگستون از آقای گل لیگ برتر بهتر است. مهدی طارمی تا اینجای فصل 1900دقیقه بازی کرده و 16گل زده است. او به طور متوسط هر 118دقیقه یک بار گل زده، در حالی که بنگستون برای زدن یک گل، 33دقیقه کمتر از طارمی زمان لازم داشته است.
 
امتیازات حیاتی
اگر هفت گل بنگستون را از آمار امسال پرسپولیس کسر کنیم، این تیم با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. جری در بازی با دو تیم تراکتورسازی و گسترش‌فولاد تک گل برتری تیمش را به ثمر رسانده که اگر این کار را نمی‌کرد، سرخپوشان 4امتیاز در این دیدارها از دست می‌دادند. بنگستون در بازی با استقلال‌اهواز هم دو گل زد و تیمش را 2امتیاز دیگر بدهکار خودش کرد. اگر گل بنگستون در بازی برگشت با ملوان را هم حذف کنیم، پرسپولیس 2امتیاز دیگر از دست می‌دهد. او در پیروزی دو بر یک سرخپوشان در انزلی یک گل زد و روی گل دیگر هم موثر بود.
در نهایت می‌رسیم به مهم‌ترین گل جری در لیگ پانزدهم که در آخرین ثانیه بازی برگشت با استقلال‌تهران به ثمر رسید و یک امتیاز برای قرمزها به ارمغان آورد. از بین گل‌های بنگستون، فقط گل او به ملوان در بازی رفت فاقد اهمیت امتیازی بوده؛ چه اینکه بدون آن هم قرمزها با یک گل بازی را می‌بردند. به این ترتیب پرسپولیس بدون گل‌های جری، 9امتیاز کمتر از امروز داشت و تا رده پنجم سقوط می‌کرد.


9411
     
آی اسپورت
2016-04-24 15:14:06
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر