فهرست
یادداشت/ سوپرکلاسیکو، مرگ و زندگی
یادداشت/ سوپرکلاسیکو، مرگ و زندگی

یادداشت/ سوپرکلاسیکو، مرگ و زندگی

دنیل ادواردز
شاید بوکا جونیورز به فکر درخشش در مسابقه کوپا لیبرتادورس روز چهارشنبه باشد، اما مطمئنا هواداران از به فکر بازی دیگری هستند. فریادهایی که از تراس ها شنیده می شود بلند تر و بلندتر می شود؛ در حالی که دپورتیوو کالی، تیم کلمبیایی با شکست 6 بر 2 مقابل ریورپلاته صدرنشینی تیم آرژانتینی در گروه 3 را تائید کرد. این درخشش توس و یارانش بود.
صحبت های این روزها بین هواداران تیم ها این طور است که همه با هم هم عقیده اند و می خواهند هر طور شده در بازی یکشنبه شب تیم مورد علاقه شان، به هر قیمتی، هر قیمتی، برنده باشد. آن طرف تر ریورپلاته دیده می شود که با پیروزی 4 بر 3 مقابل تروخیلانوس ونزوئلا صدرنشین گروهش است. این هم نتیجه خوبی برای قبل از بازی سوپرکلاسیکو است که دی الساندرو و هم تیمی هایش کسب کردند.
نه بازی ساز اسبق اینترناسیونال و نه حریف مقابلش، توس، نیازی ندارند که درباره این بازی حساس برایشان توضیح داده شود. هر دو می دانند این بازی چه معنی ای دارد. افتخار پیروزی در این بازی حتی اگر قهرمانی برای هر کدام از این تیم ها خیلی خیلی دور از دسترس باشد، بسیار زیاد است. چیزی که در این بازی اهمیت ندارد  جام  و امتیاز است. بلکه غرور است که در طول برگزاری سوپرکلاسیکو در استادیوم موج می زند و هواداران به این که هوادار تیم مورد علاقه خودشان هستند افتخار می کنند. قبل از شروع بازی انگیزه له کردن تک تک بازیکنان حریف در سر هرکدام از بازیکنان این دو تیم است.
بازی امروز برای هیچ کدام از تیم ها در لیگ اهمیتی ندارد. اما هیچ کدام به هیچ وجه زیر بار شکست در بومبونرا نمی روند. توس گفته همیشه این انگیزه وجود دارد که ریورپلاته را له کنند و آن ها را با اختلاف حداقل 5 گل شکست دهند. دی الساندرو هم که در سن 35 سالگی به ریور بازگشته، آن هم بعد از بازی در تیم هایی مانند پورتسموث، وولفسبورگ، ساراگوسا و پورتو آلگره، مطمئنا همین احساس توس را دارد. او گفته دربی ها مختلف هستند، برای این بازی اما فقط خوب بازی کردن کافی نیست و برد در این بازی معنی اش با برد در هر بازی دیگری متفاوت است. همان طور که انتظار می رفت او گفته چطور بازی کردن اهمیتی ندارد و تنها چیزی که مهم است بردن است.
اما نکته خوشحال کننده برای هوادران هر دو تیم این است که ستاره های اسطوره ای شان این روزها در اوج هستند. توس بعد از گذراندن اولین سال در بوکا بعد از مدت ها، حالا با درخشش بهتری سال 2016 را شروع کرده و طوری تاثیرگذار شده که به نظر اولین بار است به این تیم آمده و تازه شروع به اوج گرفتن کرده است. او زیر نظر گیلرمه باروش شلوتو در هفته های اخیر دوباره روی فرم آمده است. او در بازی مقابل دپورتیوو کالی دوبار دروازه حریف را باز کرد و یکی از گل هایش از روی ضربه کاشته و طوری بود که برای دروازه بان شانسی نگذاشته بود. به نظر او جایگاهش در تیم را پیدا کرده است.
دی الساندرو اما زمانی که تازه آمده بود کمی از روزهای اوج به دور بود. اما همان استعداد هنوز وجود داشت، همان هوش، همان پای چپ قدرتمند. البته که می ترسید به خاطر مصدومیت های سریالی اش نتواند در این تیم درخشش را شروع کند. مثل پابلو آیمار که مجبور به خداحافظی شد. حداقل حالا اما این دغدغه ها فراموش شده. ملی پوش اسبق آرژانتین دوباره خودش را پیدا کرده و می خواهد کاری کند که تیمش قهرمان کوپا لیبرتادورس شود.
توس گفته از زمانی که خانه ات را ترک می کنی تا به ورزشگاه بروی هودارانی که تو را در خیابان می بینند همه یک توصیه مشترک دارند، برنده شوید، به هر قیمتی که شده. این فشار را روی بازیکنان زیاد می کند و توس هم به این موضوع اعتراف کرده است.  این بازی یکی از مهم ترین هاست و مطمئنا بازیکنان هم قبل از آن بیش از اندازه عصبی می شوند. اتفاقاتی که در این بازی می افتد می تواند برای هر بازیکنی که در زمین است یکی از تلخ ترین یا شیرین ترین خاطرات تمام عمرش شود.
هم توس و هم دی الساندرو، هر دو قبلا در این بازی حضور داشته اند. به همین دلیل شرایط این بازی را خوب می دانند. این بازی از نظر امتیاز بی اهمیت است، اما از نظر برد و باخت، به خاطر رقابت دیرینه بین دو باشگاه، رقابت مرگ و زندگی است.

به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL

کد خبر 9404

 
     
آی اسپورت
2016-04-24 15:38:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر