فهرست
گزارش: بهترین بازیکنِ فصلِ لیگِ برتر: ریاض محرز
گزارش: بهترین بازیکنِ فصلِ لیگِ برتر: ریاض محرز

گزارش: بهترین بازیکنِ فصلِ لیگِ برتر: ریاض محرز

آی‌اسپورت – وینگرِ 25 ساله‌یِ الجزایریِ لستر تا اینجایِ فصل با 17 گل و 11 پاسِ گل یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ تیمِ کلودیو رانیری برایِ خلق بزرگ‌ترین شگفتیِ تاریخِ فوتبالِ انگلیس بوده است. به پاسِ همین نمایش‌هایِ درخشان، ریاض محرز به عنوانِ بهترین بازیکنِ فصلِ لیگِ برتر انتخاب شد. رقبایِ محرز برایِ کسبِ این افتخار، دو هم‌تیمی‌اش، انگولو کانته و جیمی واردی، به علاوه‌یِ هری کین، دیمیتری پایت و مسوت اوزیل بودند.
محرز بعد از دریافتِ جایزه‌اش در این باره گفت: «این افتخار را مدیونِ هم‌تیمی‌ها، مربی‌ام و همه‌یِ اعضایِ باشگاه هستم. بدون اونا من نه میتونستم گلی بزنم و نه به چنین افتخاری برسم. این روحیِ تیمیِ ما بود. برایِ همین دوست دارم این افتخار را به اونا تقدیم کنم. خیلی خوشحال و سپاسگذارم از دریافتِ این جایزه. اهمیتِ این جایزه اینه که بازیکنان بهت رای دادند. پس به نظرشون در فصلی که گذشته و بازیِ من را دیدن خیلی خوب بوده‌ام.»
ریاض محرز که سالِ 2014 وقتی لستر در چمپیونشیپ بود از لو هاورِ فرانسه به این تیم پیوست، فصلِ 2015-2016 را فوق‌العاده شروع کرد و در همان بازیِ اول دو گل به ساندرلند زد. از دیگر لحظاتِ به یادماندنیِ محرز در این فصل هت تریکش در دسامبر مقابلِ سوانزی، گلِ دومِ لستر در پیروزیِ 2-1 مقابلِ چلسی، گلِ سومِ لستر در پیروزیِ 3-1 در اتحاد مقابلِ سیتی و نهایتا پاسِ 50 متری‌اش برایِ جیمی واردی برایِ به ثمر رسیدنِ یکی از زیباترین گل‌هایِ فصل در پیروزیِ 2-0 مقابلِ لیورپول بود.
لستر دیشب هم با وجودِ غیبتِ جیمی واردی، با درخششِ ریاض محرز و لئوناردو اوژوا با 4 گل سوانزی را شکست داد تا اختلافش با تاتنهام در فاصله‌یِ تنها 3 هفته به پایانِ لیگ را به 8 امتیاز برساند. اگر تاتننهام امشب مقابلِ وست بروم نتیجه‌ای غیر از پیروزی به دست بیاورد، لستر هفته‌یِ آینده با پیروزی در اولدترافورد می‌تواند قهرمانی‌اش را قطعی کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-25 08:43:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر