فهرست
گزارش: بهترین بازیکنِ جوانِ فصلِ لیگِ برتر: دلی علی
گزارش: بهترین بازیکنِ جوانِ فصلِ لیگِ برتر: دلی علی

گزارش: بهترین بازیکنِ جوانِ فصلِ لیگِ برتر: دلی علی

 
آی‌اسپورت – هافبکِ سابقِ ام.کی دانز از وقتی به تاتنهام پیوسته لیگِ برتر را تحتِ تاثیرِ استعدادِ درخشان و باورنکردنیِ خودش قرار داده است. 10 گل و 9 پاسِ گل برایِ بازیکنِ بیست ساله‌ای که اولین تجربه‌اش در لیگِ برتر را پشتِ سر گذاشته آماری چشمگیر است. اما جدا از این آمار انرژی، جنگندگی و خلاقیتی  که دلی علی به خطِ میانیِ تاتنهام اضافه کرده، یکی از تفاوت‌هایِ مهمِ اسپرز با فصلِ پیش است. علی این فصل در پست‌هایِ مختلفِ خطِ میانیِ تاتنهام بازی کرده و حالا دیگر خودش را به عنوانِ مهره‌ای کلیدی برایِ یورو 2016 برایِ تیمِ روی هاجسون به اثبات رسانده است.
رقبایِ علی برایِ کسبِ این افتخار هری کین، جک باتلند، فیلیپه کوتینیو، راس بارکلی و روملو لوکاکو بودند. علی و کین به خاطرِ بازیِ امشب نتوانستند در مراسمِ اهدایِ جوایزِ دیشب حضور پیدا کنند. برایِ همین ستاره‌یِ سابقِ تاتنهام، اوزوالدو آردیلس، از طرفِ علی این جایزه را قبول کرد.
دلی علی ژانویه‌یِ 2015 به تاتنهام پیوست، اما بلافاصله دوباره به صورتِ قرضی به ام.کی دانز بازگشت. علی در شروعِ کارش با تاتنهام در فصلِ 2015-2016 اولین گلش را مقابلِ استون ویلا در دومِ نوامبر زد و خیلی زود نظرِ روی هاجسون را جلب کرد. علی در اولین بازیِ ملی‌اش برایِ انگلیس، در ومبلی مقابلِ فرانسه گل زد تا بدل به یکی از جوانترین گلزن‌هایِ تاریخِ تیم ملی شود.
تاتنهام شاید این فصل دیگر به لستر سیتی نرسد، اما تیمِ جوانی که موریسیو پوچتینو با پدیده‌هایی مثلِ هری کین و اریک لاملا و اریک دایر و کریستین اریکسون و دنی رز و البته دلی علی ساخته، قطعا آینده‌ای درخشان برایِ فصولِ آینده خواهند داشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-04-25 08:59:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر